Girişimcilik
Trend

Başarılı girişimcilerden iş tavsiyeleri

Uzmanlardan ve deneyimli girişimcilerden gelen en iyi iş önerilerini ve ipuçlarını okuyarak veya küçük bir işletme kurup büyüterek karşılaştığınız zorluklara hazır olun

Başarılı girişimcilerden sizlere tam 100iş tavsiyesi: Kendinizi lider ve girişimci olarak geliştirirken bir işe başlamak ve büyümek göz korkutucu bir beklenti ve karşılaşabileceğiniz en büyük zorluklardan biri olabilir. Yine de birçok girişimci deneyimli girişimcilerden veya uzmanlardan ticari danışmanlık istemez. Her ne kadar bu strateji cesur olsa da, sonunda öğrenmesi gereken birçok şey olmasına rağmen, daha önce orada olanları dinleyerek, kendinizi çok fazla zaman, baş ağrıları ve paradan tasarruf ederek öğrenebileceğiniz çok şey var. süreç içerisinde.

Öyleyse neden kendinizi diğerlerinin önüne koymayıp, bulmayacağınız en önemli 102 iş tavsiyesine bir göz atın, bir iş kurma, bir iş geliştirme ve bir lider ve girişimci olarak kendinizi geliştirmeye çalışın.

1. Fikirlerinizin işlevselliğini geliştirin

Öncelikle, bir işe başlamak için, sunmayı planladığınız ürün veya hizmet için benzersiz ve işlevsel bir fikre veya konsepte sahip olmanız gerekir . Çevrenizi gözlemleyin ve aradaki farkı kapatmak ve tüketici gereksinimlerini karşılamak için hangi sektörlerde yardımcı olabileceğinizi değerlendirin. Tüketici ihtiyaçlarını belirleyin ve uygulanabilir çözümler geliştirmek ve sunmak için kendinize ilham verin.

Kendinizi tüketicinin ayakkabısına koyun ve tüm tüketici ihtiyaç ve gereksinimlerini listeleyin. Piyasanın keşfedilmemiş kalan bir bölümünü tanımlayabilmeniz ve boşluğu doldurma fırsatına güvenebilmeniz olasıdır.

2. Önce işinizi deneyin

Kendi işinize başlamadan önce, uygulamalı deneyim kazanmanın bir yolunu arayın. Bu, bazı mesleklerde diğerlerinden daha kolay olabilir ve bazıları için ihtiyaç duyulan farklı bir yaklaşım olabilir. Örneğin, iyi yemek konusunda tutkuluysanız, yardımcı bir aşçı olarak iş bulmak oldukça kolay olabilir, ancak kendi kayıt şirketinizi kurmak istiyorsanız, işler biraz karmaşıklaşmaya başlar. Biraz karmaşık bir giriş sürecine sahip bir işe girecekseniz, gitmenin yolu, hizmetlerinizi ücretsiz olarak sunmaktır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler sık ​​sık maliyetleri azaltmalarına yardımcı olmak için stajyerler ve gönüllüler kullanır, bu yüzden onları araştırmaya ve bir yönetici ya da personeli işe almaktan sorumlu bir kişiyle iletişim kurmaya değer.

3. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden geri bildirim isteyin

Size yakın olan kişilere iş fikrinizi ve isteklerinizi söyleyin ve geri bildirimde bulunmalarını isteyin. Kime yaklaşacağınızı dikkatlice seçin, kişisel hayatınızı destekleyen insanlar sizi dinlemeye ve gerçekçi bir fikir vermeye istekli olacaktır. Uygun bir teknik, arkadaşlarınız için ürün veya hizmetinizi denemelerini isteyecekleri kısa ve resmi olmayan bir sunum hazırlamaktır. Tarafsız bir fikir edinmek istiyorsanız, yerel toplumunuzdaki bireylere veya küçük kuruluşlara yaklaşmayı ve onlara ücretsiz bir deneme sunmayı deneyin.

4. Bir işe başlamak için zihinsel olarak hazırlıklı olun

Şimdi, işin tüm yönleriyle ilgilenme yeteneğinizi ve istekliliğinizi değerlendirin. Görevlerin bazıları diğerlerinden daha zor olacak ve ilk seferde her şey iyi sonuçlanmayacak. Bir işe başlamak istiyorsanız, gelebilecek yüksek ve düşük seviyelere zihinsel olarak hazırlıklı olmanız gerekir. Birisi sadece işin kolay ve zevkli yönlerine odaklanırsa, genellikle durumu küçümseyecek ve yolculuğunda daha fazla zorlukla karşılaşacaktır. Gerçekçi bir fikriniz varsa ve kolay ve zorlu görevlere aynı heves ve çabayla davranırsanız başarıya ulaşmanız çok daha olasıdır.

5. İş fikrinizi test edin

Herkese olur. Sen meşhur bir caddede yürürken sıradan bir işle uğraşan birini görüyorsun. İç telemetrelerinizi yönlendirirken , kendinize şöyle düşünün: ‘Bunu yapmanın daha kolay bir yolu olmalı.’

Birkaç saat sonra zorunlu bir ‘Aha!’ anlar başlıyor. Mükemmel bir çözüm bulduğunuzu, mükemmel bir fikir bulduğunuzu, ancak ciddi bir girişimci olduğunuz (size), pazarın hemfikir olup olmadığından henüz emin değilsiniz. Öyleyse şimdi oradasınız, kendi başınıza bir iş ikilemiyle karşı karşıya. Bir şeye kapılabilirsin, ancak bir ürün geliştirmek ve talebi tam olarak test etmek için bir yıllık maaşını boşa harcamak istemezsin. Bir kez daha, aslında daha kolay bir yol var. Yap.

6. Pazar araştırması yapmak

Shark Tank veya Dragon’s Den’in bir bölümünü daha önce gördüyseniz, neden öncelikle her zaman iş fikrinizi test etmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur . Çok fazla tomurcuklanan girişimci, kimsenin kullanmak istemediği bir ürün oluşturmak için küçük bir servet harcıyor. Köpekler için selfie çubuklarının bir sonraki Uber olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, piyasa onayını alana kadar, sadece ‘köpekler için selfie çubukları bir sonraki Uber’dir’ diyen bir adamsınız.

Tabii ki, pazar araştırması yapmanın iyi, kötü ve çirkinleri var . Ailenizin ve arkadaşlarınızın fikrinizle tamamen gemide olmasını sağlamak, güvenilir bir konsept kanıtı olmaktan uzaktır. Çoğu kişi, kavramınızı doğru bir şekilde doğrulamanın, ilgili öngörüleri almadan önce çok fazla zaman, çaba ve kaynak aldığını düşünüyor. En başarılı kurucular aynı fikirde değil. Sanırım temelleri zaten ele aldığınızı varsayalım. Hedef kitlenizi belirlediniz. Acı noktalarını analiz ettiniz ve eşsiz bir değer önerisi ile geldiniz. Daha sonra ihtiyaç duyulan bazı geri bildirimleri alma zamanı geldi.

7. Fikrinizi profesyonellere duyurun

İyi düşünülmüş bir konsepte sahip olduğunuzda, değerinin nihai testi onu birisine denemek ve satmaktır. Başarılı bir adım atmak etkili beyin fırtınası ve strateji gerektirir, bu nedenle gerekli tüm adımları attığınızdan emin olun . Bir perde, çeşitli biçimlerde olabilir; Bir bağış mektubu yazabilir, bir sunum yapabilir veya bir işletme yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz .

8. Benzer ürünler hakkında fikir edinin

Çevrimiçi tartışmalar ve kullanıcı forumları, tüketicilerin bir ürün veya hizmet hakkında dürüstçe ne düşündüklerini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini belirlemek ve onları neyin üzdüğünü bulmak konusunda size iyi bir fikir verebilir. Örneğin, Amazon veya eBay gibi büyük çevrimiçi perakendeciler, müşteri tabanının her tarafından görüşlerini içeren bir ürün hakkında ortalama hissini öğrenmenizi sağlayan 1-5 yıldızlı bir derecelendirme sistemi kullanır: memnun, tarafsız ve memnun olmayan müşteriler.

9. Bir odak grubu düzenleyin

Odak grup fikri, küçük bir grup insanı bir araya getirmek ve kendi kavramınız hakkındaki görüşlerini, algılarını veya inançlarını sormaktır. İnsanların ürününüz, hizmetiniz, konseptiniz, reklamınız, fikriniz veya ambalajınız hakkında ne düşündüğü hakkında bir fikir edinmenin iyi bir yolu. Odak grubunun nasıl çalıştırılacağına dair bazı yararlı ipuçları burada sunulmaktadır .

10. Pazarınızı bilin

Ne yapmak istediğiniz hakkında bir fikriniz olduğunda, ilgilendiğiniz sektörde neler olup bittiğini keşfedin. Seçtiğiniz alanla ilgili haberleri okuyun ve şu anda hangi ürünlerin popüler olduğu, en son yenilikçi fikirlerin ne olduğu hakkında bilgi edinin. sektörü etkileyen diğer alanlarda gelişme. Piyasa trendleri hakkındaki bilgilere, ‘işletme’, ‘teknoloji’, ‘yaşam tarzı’, ‘çevre’, ‘seyahat’ vb. Yayınların uzmanlık bölümlerinden kolayca erişilebilir. Ancak, daha spesifik ve değerli bilgiler elde edebilirsiniz. Bir meslek kuruluşundan bir endüstri günlüğüne, web sitesine veya bültene yatırım yaparsanız.

11. Endüstrinizi anlayın

Seçtiğiniz sektörün içeriğini ve özelliklerini öğrenin ve öncelikle en zor bulduğunuz şeylere odaklanın. Bazen sektördeki profesyonel bir yaşamın, kendinden tamamen farklı göründüğü algıları. Başarıya giden her yolun zorlukları vardır ve endüstriniz hakkında daha fazla şey öğrendikçe, ne tür sorunların yaşanabileceğini ve bu sorunların üstesinden gelmek için nelere yol açabileceğinizi düşünmek daha kolay olacaktır.

12. Ne yapılması gerektiği hakkında iyi bir fikir sahibi olmak

Kendi işinizi yaparken üstlenmeniz gereken ana görevlerin bir listesini yazın. Temel liste; müşterileri çekmek, müşterilerin sorularını ve şikayetlerini yönetmek, potansiyel sponsorlara teklifler yazmak, uygun tesisler araştırmak , güvenilir tedarikçiler aramak, iş vergileri ödemek , seçtiğiniz iş sektörlerinde yasal gereklilikleri yerine getirmek, kendinizi eğitmek gibi aktiviteleri içerebilir. Endüstri hakkında, gerekli sertifikaları almak ve daha fazlası.

13. İlk taşıyıcı olmanıza gerek yok

İlk hamle avantajının oldukça abartıldığı ve tarihin başarılı ikinci veya daha sonraki nakliyecilerle dolup taşdığı çok iyi tespit edilmiştir. Google ilk arama motoru değildi ve Microsoft ilk GUI / Windows tabanlı yazılım değildi. Daha fazla ayrıntı için Son Taşıyıcı Avantajı hakkındaki bu makaleye bakın.

Bu sizin fikriniz değilse, o zaman infazınız bir numara mı yoksa aynı zamanda da koştuğunuzdaki kritik faktör olacaktır. Peki ‘iyi uygulama’ ile ne demek istiyoruz?

14. Atla ve başla

Hevesli girişimcilerin çoğu, tüm yıldızlar aynı hizaya gelene kadar bir fikir üzerinde hareket etmeyi geciktiriyor gibi görünüyor. Ben astronomi uzmanı değilim, ama öyle görünüyor ki, nadiren gerçekleşiyor. Dahası, öyle olsa bile, başlangıçtaki nabzını hissetmek büyük kaynakların harcanmasını ve oyun alanına kapsamlı bir genel bakış oluşturmayı gerektirmemelidir. Büyük düşün. Küçük başla.

15. Doğru yürütün

İnfazın engeline bakmak, bir ürün piyasasına uygun bir ürün elde edip edemeyeceğinize ve pazarınız yeterince büyükse, yapmak zorunda olduğunuz çağrılardır, ancak birçok iyi fikir kötü uygulamadan geçer. İlk hamle avantajı çok abartılıyor. Facebook’u örnek olarak alın; ilk sosyal ağ değildi, ancak çoğu zaman başarı, büyük fikirden ziyade yüzlerce faaliyet boyunca birkaç yüzde daha iyi olmakla ilgilidir.
Başlamanızın başarılı olmasını istiyorsanız, iyi bir ürün ve hırs her zaman yeterli değildir. Parlak bir fikir yerine net bir uygulama, bir girişimin başarısı için hayati öneme sahiptir. Başarılı bir işe başlamak hiçbir zaman kolay değildir, ancak doğru tutum ve doğru yaklaşımla o zaman tamamen mümkündür. Hata yaptığın zaman, onlardan öğren. Siz ondan öğrendiğiniz sürece başarısızlık ile ilgili yanlış bir şey değiller.

16. Evden çalışmayı düşünün

Bu, sermaye gereksinimlerinizi önemli ölçüde azaltabilir. Sermayenizin önemli bir kısmı, bir işe başlarken, ofis alanı kiralamak veya satın almak için tahsis edilir. Bu nedenle, evden çalışarak, bir başlangıç ​​için temel hazırlarken finansal gereksinimlerinizi daha iyi karşılayabilirsiniz. Boş odalarınızdan birini çalışma alanınıza dönüştürebilir veya evinizde ofis olarak tenha bir yer kullanabilirsiniz.

Çalışma alanınızın gerekliliklerini yerine getirmek için mekanı kiraladığınız veya satın aldığınız ofis mobilyalarıyla (faturanıza ne olursa olsun uygulayın) süsleyin.

17. Bir web sitesi oluşturduğunuzdan emin olun

Bir web sitesini başlatmadan bugünkü bir işe başlamak, işletmeniz için intihar olabilir. Çevrimiçi olma, yeni başlayan bir işletmenin başarısında ve hayatta kalmasında önemli bir rol oynar ve başarı şansınızı artırmak için, web sitenizin profesyonel görünmesini ve tüketicilerinize çekici gelmesini sağlamak için yeterli dikkat gösterebilirsiniz.

Bir web sitesi lansmanı pahalı değildir ve hedef tüketicilere daha geniş bir erişim sağlar. Ayrıca, web sitenizi SEO dostu hale getirebilir ve işlevselliğini artırmak için uygun bir URL seçebilirsiniz.

18. Bir marka oluşturun

Bir ürün elde ettikten sonra, insanların neden bir marka oluşturmaya ihtiyaç duyduğunu en kısa zamanda hatırlayabilmelerini ve bu konuda konuşabilmelerini istersiniz : bir marka bulun ve bir marka kimliği oluşturmak için bir tasarımcı kiralayın. Ürün ve ilgili web sitelerinde görev hakkında iletişim kurun; böylece farkındalık yaratır ve geri bildirim alırsınız. İhtiyaç duydukları tüm bilgileri ilk ziyaretçilerinize sağlayın; onlar gelecekteki savunucuların.

19. HMRC’ye kaydolun

Cezalandırılma ihtimalinden kaçınmak için, işinizi kurar kurmaz HMRC’ye kaydolduğunuzdan emin olun. Ertelenmesi ve unutması kolay bir şey ama bu daha sonradan çok pahalıya mal olabilir, bu yüzden mali ördeklerinizi en baştan aldığınızdan emin olun!

20. Önyükleme

Önyükleme, biraz sermaye sağlamak için bir arkadaş / ebeveyn / aile / ortak bulun. Bunu başaramazsanız, distribütörlerden, satıcılardan ve hatta devlet hibelerinden gelen avansları arayın. Bir işe başlamak için bankada her zaman £ 50k’ya ihtiyacınız yoktur. Bir web geliştiricisine ‘giriş yapın’ veya kilit bir tedarikçiye 60 günlük kredi karşılığında hisse senedi hissesi verin. Gördüğüm en etkileyici adımlardan bazıları, “Bu, £ 500 ile yaptığım şeydi, bu yüzden ciddi bir yatırımla neler yapabileceğimi hayal et!” Diyen insanlar.

21. Topluluğunuzla iletişim kurun

Girişimciler bunu TÜM zaman yaparlar. Yaklaşık £ 50 yatırımla, herkes ilk piyasa testini yapabilir ve anında geri bildirim alabilir. Ücretli reklamlarla oynamak korkutucu görünebilir, ancak Google ve Facebook bunu basit tutmak için çok uzadı. Özellikle de, en temel özelliklerinden sadece ikisini veya üçünü kullanıyorsanız.

Hedef kitlenizin nerede toplandığını zaten biliyorsanız, daha da zayıflamaktan çekinmeyin. Doğrudan bir topluluğa katılmak, ne zaman ve ne zaman kurtulabileceğinize dair kaliteli içgörü kazanmanın güçlü bir yoludur. Bazen tek yapmanız gereken sormak. Bir Redditor kısa süre önce, oldukça popüler bir video oyunu akış hizmeti olan Twitch’i tamamlayan bir web sitesi hazırladı ve geri bildirim için ilgili bir alt dizin sordu. 200 yorumdan çoğu, işine başladığı ilk 48 saat içinde geldi.

İnsanlar düşüncelerini paylaştı, tweaks önerdi ve hatta küçük stratejik ortaklıklar önerdi. Açıkçası, bu onun piyasa analizinin hepsi-hepsi ve sonu olmamalı, ama kesinlikle iyi bir başlangıç ​​gibi görünüyor. Ücret? Neredeyse hiçbir şey.

22. Bir fiyat ödemeyi geciktirin veya ücretsiz deneme yapın

İş dünyasında yıllarca süren eğitim size karı maksimize etmenin bir işletmenin temel amacı olduğunu öğretti. Bizi duymak, hizmetleriniz için ücret ödememeniz gerektiğini söylese aptalca gelebilir, ancak Craig Newmark için işe yaradı. Craigslist’in yaratıcısı ücretsiz bir web sitesi tasarladı ve başarısının artmasına rağmen, site belirli reklam kategorileri dışında ücretsiz olmaya devam ediyor. Şirketin şu an net değeri 400 milyon dolar. Bu tuhaf stratejinin işe yaradığının kanıtı. İşletme sahibine bir izleyici kitlesi oluşturması ve müşterilerin ilgisini çekmesi için zaman tanır.

Ayrıca ücretsiz deneme yapmayı da keşfedebilirsiniz; insanlar her zaman freebies ararlar; bu nedenle ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ücretsiz olarak sunmak, size dürüst fikir edinmek için mükemmel bir fırsat sağlayacaktır. Yiyecek satmak istiyorsanız, yerel topluluk merkezindeki çeşitli topluluk etkinliklerinin organizatörleriyle iletişim kurabilir ve onlara ücretsiz yemek hizmeti sunabilirsiniz. Bir danışmanlık şirketi açacaksanız, ilk gelene ilk hizmet esasına göre belirli sayıda kişiye ücretsiz olarak hizmetlerinizi sağlayan gizli bir ilan gönderin. Seçenekler sonsuzdur; Ancak, sunulan freebies’in geleneksel reklamcılık veya sosyal medya kanalları üzerinden aktif bir tanıtım yapmasını sağlamalısınız.

23. Maliyetlerinizi düşük tutun

Maliyetlerinizi ve sermaye gereksinimlerinizi azaltmak için çeşitli stratejilerin kullanılmasını da düşünebilirsiniz. Örneğin, bir ofis alanı kiralamanın veya satın almanın maliyetini düşürmek için evden çalışmayı düşünebilirsiniz. Boş bir alanı çalışma alanınıza dönüştürebilir, uygun mobilyalarla süsleyebilir veya evinizde herhangi bir dikkat dağıtıcı olmadan çalışmak için tenha bir yer bulabilirsiniz.

Maliyetleri düşürmenin bir başka yolu da uygun bulabileceğiniz bir maaş üzerinde çalışmayı kabul edebilecek olan işe alınabilir adaylardır. Ayrıca, kısmi zamanlayıcıları işe almayı düşünün ve maliyetleri düşürerek diğer finansal gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

24. Sistem ve prosedürleri yerine koyun

HMRC, tüm işletmelerin açık ve mantıklı mali kayıtlar tutmasını gerektirir, bu nedenle teknolojiyi iyi kullanmak ve tüm sistemleri ve işlemleri basitleştirmek.

Teknoloji konusunda, iş gereksinimlerinin mevcut yazılımınız tarafından karşılanıp karşılanmadığını düşünebilirsiniz. Değilse, sektöre özel yönetim bilgi paketlerine bakın. Pazarınız değiştiğinde çeviklik sunan gerçek zamanlı veri sağlayarak işletme büyümesini destekleyecektir.

25. Doğru kişileri işe alın

Fikirlerin kendileri değmez – en önemlisi arkalarındaki insanlar. Eğer gemide aynı vizyonu paylaşmayan insanlar varsa, onları değiştirin. ‘A sınıfı’ bir iş kurmak için, kendinizi ‘A sınıfı’ oyuncularla çevrelemeniz gerekir.

26. Ürününüzü bitmemiş bir halde satmak

İster inanın ister inanmayın, bitmemiş bir ürün veya hizmet için para ödemeye istekli olan müşteriler var, böylece diğerlerinden daha erken kullanabiliyorlar. Yazılım oluşturan çevrimiçi işletmeler bu stratejiden en fazla yararlanabilir. Bitmemiş yazılımlarını kıskanç müşterilere salıverebilir ve onlardan değerli geri bildirimler alabilirler. Bu geri bildirim, teslim tarihi gelmeden önce nihai ürünü değiştirmelerine yardımcı olabilir.

27. Uyum sağlayın ve tekrarlayın

İnşa et, test et, tekrar et, yinele, dön. Gerisini biliyorsun. Genellikle bir girişimin pazara sunduğu ilk ürün pazar ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Oluşturulan her başlangıç ​​bir noktada yön değiştirdi – doğru atılması gereken her adımı tahmin etmek imkansız.

28. Uzun süreli odaklanmak

Performans ölçümleri her zaman kısa vadeli gelirin ötesine geçmelidir. Çok sık girişimcilik girişimcileri, bir işletme kurmak yerine, kısa vadeli sonuçlara odaklanıyor. Sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmaya odaklanın, ‘hızlıca zengin olma’ şeması değil.

29. Gelir elde et

Hayır. Öyleyse siz olana kadar istifa etmeyin. Evet: harika – daha çok üret, çok daha fazla! Hiçbir fikrim yok? Bir ipucu alma veya sahadan çıkma zamanı. Sosyal girişimleri saymamak, gelir getirmeyen bir işletme bir işletme değildir; pahalı bir hobi. Gelir, müşteriler veya açık bir pazara gitme stratejisi, VC’ler için Avrupa’da zaten daha önemli bir başarı kriteridir. Daha zor bir ortamda, bir VC ile toplantı yapmak için gerekli minimum olacaklar.

30. Yapabiliyorken yatırımınızı artırın (gerekirse)

Yeni başlayanlar hala seksi ve uygulanabilir olsa da (yatırımcılar ve kamuoyu için: crowdfunding ), bankada alabileceğiniz en uygun değerleme ile elde ettiğiniz en yüksek değere sahip olun. Para daha sonra daha da pahalılaşacak. Borç finansmanı mümkün olduğunca az olduğundan emin olun. Dönüştürülebilen kredi notları, VC firmaları için yukarı havza fonlaması kurumaya başladığında olacaktır .

31. Gizli moda geçin (yüksek teknoloji için)

Bir gizli başlatma bilgileri veya gizemli pazarlama stratejisinin bir parçası olarak gizlemeye, rakiplerinden gizleyerek niyetiyle, kamuoyunun dikkatini kaçınan bir şirket olarak tanımlanır. Bir girişim aynı zamanda, kitlesel bir lansman öncesinde ve bir milyon sebepten dolayı ürün veya hizmetini sessizce test etmek ve geliştirmek için gizli olabilir. Piyasayı bozacak ve rekabetle veya yeterince yakınına kolayca kopyalanabilecek yeni bir teknoloji veya yenilik geliştirdiyseniz, gizlilik bir seçenek olarak düşünülmelidir. Gizliliği başlangıçta bir seçenek olarak düşünmeniz gerektiğinde aşağıdaki iyi durumlar ve sebepler:

 • Çünkü olasılıklar, yalnızca teknolojinizi kopyalayabilen, daha az bilinen ve daha gelişmiş doğrudan / dolaylı rakipler olduğu için, sadece teknolojinizi kopyalayabilecek, satışını yapma şansına sahip olmadan önce içinde bulunduğunuz pazara biraz ve yasal olarak hakim olacak.
 • En kötü senaryoda, teknolojiniz sadece yabancı veya yerli bir rakip tarafından çalınabilir. Sadece IP hırsızlığı riski olan Lockheed Martin gibi önemli Amerikan devleri değil, aynı zamanda teknoloji ve IP’yi çaldığı iddia edilen Çin rakipleriyle mücadele eden birçok işletme var.
 • Bir rakip benzer bir teknoloji / inovasyon geliştirmiş veya geliştirmiş olabilir ve eğer basına girerse, gök gürültünüzü, potansiyel yatırımcılarınızı ve müşterilerinizi çalacaklarını garanti edebilirsiniz. İlk önce pazara çok şey katılıyor.
 • Ayrıca, piyasaya girmeden önce acilen edinmiş olabilirsiniz. Bu yaygın değildir, ancak gerçekleşir, potansiyel değerinizin bir kısmını satın alabilirsiniz. Kısa vadede doğru görünebilir, ancak uzun vadede, bu alıcı projeyi kapatabilir ve sessiz tutabilir veya hizmetlerine entegre olabilir. Kurucuları zengin ama inanılmaz derecede mutsuz yapan birçok erken satın alma örneği var.

Genel olarak, gizli kalmanız gerekip gerekmediği konusunda hızlı ve zor bir yöntem yoktur ancak yeni oyun değiştirme teknolojisi / IP bunu yapmak için mükemmel bir nedendir. 1000’in ilk girişimiyle çalıştığımızı söyleyeceğimiz bir şey, geliştirdiğiniz şeyin bu yenilikçi olup olmadığını düşünmektir. Bir çok kurucu yutturmacalarına emiliyor ve bundan kaçınılması gereken bir şey çünkü bir sonraki bölümde açıklayacağımız gibi, gizliliğin yararları, sizin için uygun değilse, yüksek sesle olmamaktan dolayı kayıp çekiciliğin etkisiyle yok ediliyor.

32. Pazarlamaya devam edin

Ücretli pazarlama kampanyaları yapmak cazip geliyor. Ancak, aynı zamanda oldukça pahalıdır ve ölçülebilir tanımlanmış pazarlama hedeflerini uygulayamazsanız, o zaman sermayenizde bir tahliye olabilir. Pazarlama hunisini tanımlamanız ve dönüşüm oranınızla müşteri satın alma maliyetiniz arasındaki ilişkiyi belirlemeniz gerekir. Ayrıca, daha sonra hepsini dikkatlice izleyin.

33. Ürüne odaklanın

Ürününüze çok fazla harcama yapın. İnşa et, test et, tekrar et, yinele, dön. Gerisini biliyorsun. Sermayenizin çoğunun konuşlandırılması gereken yer burasıdır. Hem ürün maliyeti hem de maaş maliyetleri açısından iyi geliştiriciler ucuza gelmez (kurumsal olarak desteklenen bir başlangıç ​​için, iyi bir ürün yeteneği için yılda £ 40 k + / yıl harcama yapmalısınız).

34. Yapabileceğiniz görevleri dış kaynak olarak kullanın

Harcamaları azaltmak ve karı artırmak için mükemmel bir yol, işinizin büyük bir bölümünü dış kaynak olarak kullanmaktır. Bu, insanları tam zamanlı işe alma ihtiyacını azaltabilir ve işe alım için harcadığınız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Ucuz işgücü olan uluslararası şirketlere dış kaynak kullanımı, maliyetleri büyük ölçüde azaltabilir.

35. En kötü senaryoların farkında olun

İşinizde olabilecek en kötü senaryoları hayal edin ve buna göre plan yapın. Finansmana ihtiyacınız varsa, bulmak için kendinize altı ay verin. Fon aramaya başlamanız gereken günü, toplantı için yeterli zamanı ve bir plan yapmak için yeterli zamanı koymak üzere takviminize zamanlayın. O zaman bırak gitsin ve rahatla. Kendinize yeterli ön hazırlık süresi vererek ve gerekli zaman miktarını planlayarak, şu an için bu korkuyu aklınızdan çıkarabilirsiniz.

36. Bir yol bulun ya da yol açın

Bunu tam anlamıyla alıyorum. Kalçamda Latince ‘Bir yol bul ya da yap’ yazan bir dövmem bile var. Hiçbir şey imkansız değildir. Başarılarınız için çok çalışmak zorunda olmadığınızı hissetmezseniz, iş dünyasında asla başarılı olamazsınız. Bir şeyi yarı ölçüde yapmak, başarının yarısına kadar sadece sizi sağlayacaktır.

37. Pes etme

Kimse bir girişimin başarısız olduğunu görmekten hoşlanmaz. Peki neden çoğu başlangıç ​​başarısız oluyor? Popüler inanışın aksine, çoğu girişim başarısız oldu çünkü paraları tükendi. Evet, nakit akışı genellikle işletmenin sonuçta kapanması nedenidir, ancak çoğu girişimin başarısız olmasının 1 numaralı nedeni, kurucunun istifa etmesidir. Bir inanç kaybı, ilgi kaybı, yenilik kaybı olabilir, ancak siz onu görürsünüz; kurucunun zihniyeti, başlangıçta neredeyse her zaman başarısız oluyor.

38. Ürüne olan ilginizi kaybetmeyin

Belki daha iyi bir ürün gördünüz ya da (daha muhtemel) çünkü gelir modeli başlangıçta öngördüğünüzden daha uzun sürüyor. Her iki durumda da, bu iyi bir işaret DEĞİLDİR. Bir esneklik hissi, başarının kritik yönlerinden biridir. Fikri istediğiniz bir şeye dönüştürmek için büyük bir pivot gereklidir. Nadiren (eğer varsa) yeni başlayanlar için finansal tahminler yapılabilir; Olumsuzluğu zorlamak başarı ile başarısızlık arasındaki farkı yaratabilir. Yapma ona!

Bu, mevcut işletme modeline olan tutkunuzu kaybettiğinizi gösterir. Belki de, daha iyi bir ürün gördüğünüzden veya (daha muhtemel) çünkü gelir modeli başlangıçta öngördüğünüzden daha uzun sürüyor. Her iki durumda da, bu iyi bir işaret DEĞİLDİR. Bir esneklik hissi, başarının kritik yönlerinden biridir. Fikri istediğiniz bir şeye dönüştürmek için büyük bir pivot gereklidir. Nadiren (eğer varsa) yeni başlayanlar için finansal tahminler yapılabilir; Olumsuzluğu zorlamak başarı ile başarısızlık arasındaki farkı yaratabilir. Yapma ona!

39. Bir takım oluşturun

Bu, işletmenizde en büyük kaldıracınızdır, bu nedenle kilonuzu geride bırakmalısınız. Odaklanma hızınız ne kadar hızlı büyüyorsanız o kadar kolaydır. Sizi rahatsız edecek bir milyonunuz ve bir şey daha var, işe alım hacimleriniz artıyor ve yeteri kadar insanın büyümenin önündeki engellerden biri gibi görünmemesi için ‘koltukları doldurma’ konusunda daha fazla baskı yapıyorsunuz.

 • Sadece deneyim değil, sürüş ve motivasyon için kiralayın. Bazı insanlar başarılı olma ihtiyacından etkilenir; bunlar istediğiniz insanlar. Motiflerinin sizinkilerle aynı olduğundan emin olun.
 • Dahil olun ve standartlarınızı yüksek tutun. Aaron Levie , ilk on işten biri olacaksa, her kişiyi işe alıp almayacağını hayal etmekten hoşlandığını söylüyor .
 • Her zaman hatırla, bu iki yönlü bir süreç. En iyi insanlar diğer şirketler tarafından da etkilenecek. Yine de, sizinle birlikte çalışmanın faydalarını sattığınızdan ve en iyi insanları korumak için hızlı hareket ettiğinizden emin olun.
 • Röportaj yapma. Motivasyon testlerini ve pratik alıştırmaları mümkün olduğunca kullanın. Mülakatlar ve tecrübe gelecekteki başarının en kötü göstergesi olarak tekrar tekrar gösterilmiştir. CV kontrol etmekten daha ileri git.
 • Size katılmak için kariyerlerinde bir adım öne çıkan insanları işe alın. İnsanların yana doğru hareket etmelerinin nedenlerini sorgulayın – sürüşleri var mı ve meşgul olmaları için yeterince zorlanacaklar mı?

40. İyi ilişkileri teşvik etmek

Theodore Roosevelt’in bir keresinde söylediği gibi, “Başarı formülündeki en önemli tek bileşen insanlarla nasıl başa çıkılacağını bilmek.”

Müşterilerden tedarikçilere, finansal danışmanlardan çalışanlara, sadece iyi iş ilişkilerini destekleyerek rekabet avantajı yaratabilirsiniz. Sosyal medya birbirimizle 7/24 iletişim halinde kalmamızı sağlıyor ve bir iş bağlantısına veya potansiyel bir müşteriye bir e-posta veya Tweet göndermek hiç zaman almıyor.

Bu üç stratejik soru, odaklanmanıza ve işlerinizi 2017’de şekillendirmeye başlamanıza yardımcı olacaktır :

 1. Şu an hangi aşamadasın?
 2. Seneye bu sefer nerede olmak istersin?
 3. Oraya nasıl gideceksin?

Her şey analiz edilip değerlendirildikten sonra, bu iş planını güncelleme ve onu Yeni Yıl için bir yol haritası olarak kullanma zamanı.

41. Pazarlamanızı değerlendirin

Sonuçları görüyor musun? Pazarlama yapıyor musun? Hangi pazarlama kanallarının işletmeniz için en iyi şekilde çalıştığını – belki de sosyal medya, yerel reklamlar veya doğrudan posta – belirlemek ve daha sonra sonuç alanlara odaklanmak önemlidir.

Bu sonuçları izlemek, hedef pazarınızın çeşitli kanallara verdiği yanıtı anlamak için çok önemlidir ve çevrimiçi verilerin mevcudiyeti sayesinde, çabalarınızın nerede yoğunlaşması gerektiğini görmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Pareto’nun prensibi geçilecek bir şeyse, satışların% 80’i müşterilerinizin% 20’sinden kaynaklanmış olacaktır. Pazarlama çabalarını müşteri tabanının bu kazançlı bölümüne odaklayarak bu avantajı kullanın.

42. Yeteneğini ve ekibini koru

Çoğu insan zorunlu, ancak yeterli olmayan teşvik ve stok seçenekleriyle başlar. Doğru olan ilk şey üç sorumluluk, saygı, saygı ve tanımadır. İnsanlar, açık (SMART) hedefler koyduklarında başarılı olurlar, onlarla başa çıkma konusunda güvenirler ve iyi bir iş yaptıklarında tanınırlar (kamuya açık ve özel).

 • İnsanları meydan okutun, ama strese maruz kalmayacak kadar meydan okumayın. İyi bir kural, işlerinin% 25’inin sıkıcı bir yönetici olabileceği,% 50’sinin ayakta durmayı başarabilmesi ve% 25’inin uzatması gerektiğidir.
 • İşyerinin destekleyici olduğundan emin olun (aşağıdaki kültür ve iletişime bakınız.)
 • Hataları kabul et, ama özensizliği kabul et. İnsanlar kendilerini rahat ettikleri alanın ötesine ittiklerinde iyi hatalar oluyor ve siz bazılarını yapmadan gelişmiyorsunuz. Kötü hatalar küçük şeylerdir (örneğin, işlerini düzgün bir şekilde kontrol etmemek.)
 • Süreçleri değil, sonuçları insanlardan yönetin. Sonuç alamayan insanların ne kadar sıkı çalıştıkları kimin umrunda? Süreç odağı yenilikçiliği engeller ve sorumluluğu insanlardan uzaklaştırır. Bir evcil hayvan eşim, insanların sosyal medyada ne kadar zaman harcadıkları konusunda endişeleniyor. Eğer işi yapabiliyorlarsa, neden Facebook’a ne kadar zaman harcadıklarını önemsiyoruz.

En iyi performansa sahip olmak ve düşük performansları kaldırmak çok önemlidir. Aynı takımdaki insanlar kimin iyi iş yaptığını ve kimin olmadığını bilir. Düşük performans gösteren insanları korumak, sizi kötü etkiliyor ve aynı para için daha iyi ve daha çok çalışan insanlara zarar veriyor.

Birine ne kadar değer verdiğinin iyi bir testi, istifa ederse nasıl hissedeceğini hayal etmektir. Eğer seni rahatsız etmediyse neden onları çalıştırıyorsun?

43. Bilgili ve deneyimli kişileri işe almak

Bilgilendirilmiş ve deneyimli bireylerin işe alınması, eğer sektörde yeterince deneyim ve maruz kalmaya sahip değilseniz, sizin için özel bir avantaj olabilir. Benzer bir geçmişe sahip insanları işe almakta yardımcı olabilir, ancak daha bilgili ve deneyimli kişileri işe almak , işinizin geliştiğini ve ilerlemesini sağlamak için son derece avantajlı olabilir. İşletmenizin başarısını sağlamak için gerekli olabilecek temel yetkinliklere sahiptirler.

Ayrıca, ekibinizi işe alırken becerilerinizi ve eksikliklerinizi de göz önünde bulundurun. Tüm teknolojik ayrıntılara aşina iseniz ancak pazarlama ve satış gibi bölümlerde eksikseniz, bu eksiklikleri gidermek için uzmanlık önerebilecek kişileri işe alabilirsiniz.

44. İşletmenizin finansmanını düzenli olarak kontrol edin ve yönetin

İş planınız ihmal edilebilir ve toz toplanabilir, ancak 2017 için mevcut ve öngörülen rakamlarla güncellenerek, zihnin odaklanmasına yardımcı olacak ve amaçlanacak belirli bir hedef sunacaktır. Bütçeli ve gerçek rakamları kullanarak yıl içindeki nakit akışını ve karlılığı analiz edin , çünkü varyasyonlar iş hayatının telaşlı günlük gerçekliğinde farkedilmemiş olabilecek olası sorunları ortaya çıkarabilir.

Harcamanızın kontrolünü elinde bulundurmak, finansal başarınızın anahtarıdır, geliriniz de gelir, ancak maliyet kadar önemlidir, dünyadaki tüm parayı kazanıp daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bir CFO’nuz olsa bile, beğenip beğenmediğiniz, finansal olarak nerede bulunduğunuzu, nereye gittiğinizi ve kendi başınıza yakından takip ettiğinizden emin olun. Bu, sermayeyi çok çabuk yakan çoğu girişimin asıl meselesidir, çoğu zaman finansman dikkatlice yönetilmez, yatırım dipsiz bir çukur gibi görünür ve altı ay içinde bu çukurun kenarına çarparsınız.

Yetersiz kredi kontrolü, tedarikçilere zamanında ödeme yapmama süreleri veya güncel olmayan bir fiyatlandırma yapısı gibi sorunlar, yeterince yakından bakarsanız tümüyle ortaya çıkacaktır.

45. Tanıdığınız kişileri işe almayı tercih edin

Yine de, şirketinizde çalışmak için gerekli becerilere sahip olmayan akraba ve tanıdıklarınızı işe almanız hiçbir şekilde tavsiye edilmez, ancak benzer bir geçmişe sahip insanları işe almak her zaman sizin avantajınız olabilir. Yeteneklerinin ve yeteneklerinin farkındaysanız, yeterliliklerine güven göstermeyi daha kolay bulacaksınız ve sonuç olarak işiniz için daha üretken olduklarını kanıtlayabilirler. Ayrıca, başarınıza daha iyi katkıda bulunabilirler ve ekibinizin geri kalanına aşinalarsa, daha iyi bir işbirliği ve ekip çalışması bekleyebilirsiniz.

46. ​​Doğru kitleyi hedefleyin

Pek çok küçük işletme, yeterince hedefli kampanyalar yayınlamamaktadır, ancak birçok kişi, hedeflemenin iyi yapıldığında çevrimiçi reklamcılığın birincil avantajlarından biri olduğunu bilir. Demografik ve potansiyel ve geçmiş müşterilerinize ait bir profil oluşturmak, bilgileriniz ne kadar iyi olursa, kampanyanız o kadar iyi hedeflenmiş ve elde edeceğiniz en iyi sonuçları elde etmek çok önemlidir. Mesajlarınızın, faiz ve dönüşüm oranını en üst düzeye çıkarmak için belirli demolara ve gruplara yönelik olması gerekir.

47. Takımınızla iletişim kurun

Aşırı iletişim kurmanın mümkün olduğunu sanmıyorum, ancak iletişimin her iki yönde de akması gerekiyor. Herkesin yöneldiğiniz yönü bildiğinden ve bunu gerçekleştirmek için (olumlu ve olumsuz) giriş yapma şansına sahip olduğundan emin olmalısınız.

Birinin geribildirimini veya önerisini reddederseniz, başka bir olasılıkla yapmaları pek olası değildir. Her şeyi kabul etmek zorunda değilsiniz, ancak dikkatlice dinlemek ve kararınızı onlara uygun şekilde açıklamak zorundasınız.

48. Harika bir şirket kültürü oluşturun

Bu yazar ile yapılan röportajda TechStars’ın kurucusu David Cohen, “takım” ın, adayları hızlandırıcı programları için değerlendirirken kullandıkları altı kriterin ilk üçü olduğunu söyledi. Ben Horowitz , başarılı bir iş kurarken kesinlikle gerekli olduğuna inandığı Zor Şeyler Hakkında Zor Şey adlı kitabında güçlü bir kültür yaratmanın öneminden bahsediyor .

Liderliğin bu yönleri, işler zorlaştığında her şeyi değiştirecek. Güçlü bir A-oyuncu takımı, bir işi devam ettirmek için çalışacaktır, özellikle şirkete yatırım yaparlarsa ve başarılı olmak isterlerse.
Kurucuların ekipleri için en iyi ortamı yaratması gerekir, ki kar elde edildikten sonra dış fonlama durumu çoğunlukla alakasız hale gelir. Bu yüzden hepimiz soğuk rüzgarı hissetmeye başladığımızda, işaretleri görenlerin duvarları güvenli ve sıcak olacaklarını gördüklerinde, yatırımcı sermayenin borç aldıkları büyüklükten ziyade kendilerini tuğladan ördüler.

49. Çevik ve yenilikçi kalın

Net hedefleri, uygun sorumlulukları ve esnek süreci olan doğru kişileri işe aldıysanız, inovasyon platformunu yarattınız. Ancak, yine, bu çalışmanız gereken bir şeydir. İnsanlara yenilikçi çözümlere değer verdiğinizi söylemelisiniz ve insanlara ne deniyorlarsa yeni olduğunu sormalısınız. Yol boyunca bazı başarısızlıklar olacağını bilmelerini sağlayın; doğru hataları teşvik etmek sizin rolünüzdür. Asla düşmezseniz kayak yapmayı öğrenmek uzun zaman alır. Örneğin, aylık olarak yeni girişimleri gözden geçirebilir ve başarısızlıkları öğrenilen değerli dersler olarak değerlendirebilirsiniz.

Bu konuda temel okuma Carol Dweck’in Mindset’idir. Bir büyüme zihniyetini tanımlar; bu, kişisel büyümenin doğuştan gelen yeteneklerden değil, çok çalışmanız ve pratikten geldiğini ve kendinizi rahatlık alanınızın dışına ittiğiniz ve hatalar yapmaya başladığınız bu amaca yönelik bir pratik olduğunu (yani, en hızlı öğrendiğiniz şekilde) anladığınızı gösterir. hatalar). Bu kitap insanları işe alan, yöneten veya çocuk yetiştiren herkes için bir zorunluluktur.

50. Yerinde işlem ve veri alın

Doğru süreçler, öğrenilen ve en iyi şekilde uygulanan dersleri kodlayan süreçlerdir, kötü süreçler ise insanların inisiyatif almadıklarını ve kaşıkla beslenmeleri gerektiğini varsayan süreçlerdir. Aralarındaki çizgi kırılgandır. Doğru süreçler, işlerin neden bu şekilde yapıldığına dair net açıklamalar içeren kılavuzlar gibidir. Kötü süreçler katıdır ve vardır, çünkü işler her zaman bu şekilde yapılmıştır.

Büyüdükçe, bir zamanlar bir kişi tarafından yapılan işler o zaman birçok kişi tarafından yapılacak ve iş akışı birkaç kişiye yayıldıkça, işlemlerin herkesi bilgilendirmek için çalıştığından emin olun. Çabaları birkaç kez çoğaltmamaya çalışın ve bir kişinin iş akışını birkaç kişiden tuttuğu darboğazlar oluşturmayın. Bu nedenle bir operasyon direktörüne sahip olmak, kartopu yapmaya başladığınızda neredeyse her zaman iyi bir fikirdir. Bu, kurucunun kendi tabağında olmaması gereken kritik ancak idari bir iştir.

Şirket büyüdükçe daha da karmaşıklaşıyor. Tüm bölümlere yoğun bir şekilde dahil olduğunuz daha küçük bir şirkette, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair iyi bir içgüdüsel hissi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, sağlam sonuçlar çıkarmak için yeterli veriniz olmayabilir. Girişimciler bu içgüdüsel ortamda gelişirler. Büyük şirkette verilere ihtiyacınız var. Bu sadece şirket başarısını değerlendirmek için kullandığınız KPI’lar ile ilgili değil. Bu, maliyetlerin ve risklerin, karlılığı gidermek için projelere uygun şekilde ilişkilendirilmesiyle ilgilidir. İyi yaptığını düşünmek çok kolay çünkü bir sürü müşteri kazanıyorsun, kazançlar artıyor ve çok fazla insan alıyorsun. Ayrıca, kar elde etmeniz beklenmeyen bir aşamadasınız – ancak karlı olacak bir şirket kurmanız gerekiyor.

Kar amacı gütmeyen müşteriler edinmek veya maliyetli projeler yürütmek sizi başarılı bir şirkete ölçeklendirmez. Bu, evriminizde iyi bir finans direktörünün gerekli olacağı aşamadır. Drucker’ın “ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz” dediğini unutmayın.

51. Yön değiştirmeyi öğrenin

İnşa et, test et, tekrar et, yinele, dön. Gerisini biliyorsun. Bir girişimin pazara getirdiği ilk ürün çoğu zaman pazar ihtiyacını karşılamayacaktır. Şimdiye kadar yaratılan her başlangıç ​​bir noktada yön değiştirdi; bir iş planından bir halka arz için bir kavram almak için atılması gereken her adımı doğru bir şekilde tahmin etmek imkansız.

52. Büyümeye alışmak

Olması güzel sorun. Geri ölçekleyin ve çekirdek alanlarınıza odaklanın. Güçlü yönlerinizi tekrar değerlendirin ve etrafınızda yardımcı olabilecek kişileri alın. Belki yatırım için adım atmayı düşünün (“çok hızlı büyüyorum” yatırımcı adımı için oldukça etkileyici bir açılış slaydı… ..)

Başlamanızın başarılı olmasını istiyorsanız, iyi bir ürün ve hırs her zaman yeterli değildir. Parlak bir fikir yerine net bir uygulama, bir girişimin başarısı için hayati öneme sahiptir. Başarılı bir işe başlamak hiçbir zaman kolay değildir, ancak doğru tutum ve doğru yaklaşımla o zaman tamamen mümkündür. Hata yaptığın zaman, onlardan öğren. Siz ondan öğrendiğiniz sürece başarısızlık ile ilgili yanlış bir şey değiller.

53. Rakiplere yardımcı olun

Evet, rakipleriniz hakkında konuşuyoruz. Rekabet elbette oyununuzun başında kalmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda rakiplerinize yardım etmekten de faydalanabilirsiniz. Bu sayede, ihtiyaç duyulduğunda sizin için orada olan arkadaşlar oluşturabilirsiniz. Bu kişiler aynı zamanda sektördeki bağlantılara ulaşmanıza yardımcı olabilir ve bir sonraki fırsatı yakaladığınızdan emin olabilir.

54. Yanlış yüklenicileri işe almayın

Birdenbire bir dereceye kadar bütçe yetkisine sahip olduğunuz zamanlar olacaktır. Kurucuların mikro yönetme için yeterli harcamaları vardır. Aniden bir reklam bütçesi, video projesi, SEO veya sosyal medya kampanyası bir dış yükleniciye ihtiyaç duyacaktır. Bu, patronunuza kime önerdiğiniz konusunda önderlik etmek anlamına gelir.

Çok fazla başlangıç, onları “yeterince” almayan, yeterince güçlü bir sicile sahip olmayan ve işi yapmayı başaramayan tedarikçilerle para harcar. Yeterli özen gösteriniz, referanslar isteyiniz ve sınırlı bir deneme projesini emniyet altına alınız, böylece onları canlı bir ortamda test edebilirsiniz.

55. Harika içerikler oluşturun ve yayınlayın

Blog oluşturma ve harika içerik oluşturma çevrimiçi uzun vadeli başarınızın anahtarıdır , PPC’nin ötesinde, içerik çok daha uzun vadeli olabilir. İpucu koleksiyonları, endüstriniz için en iyi uygulamalar veya en iyi 10 liste oluşturabilirsiniz. Küçük işletmeler için çevrimiçi içerik bulabileceğiniz yaratıcı içerik pazarlama fikirlerinin yanı sıra temel içerik pazarlaması kuralları da var. Ayrıca içeriğinizin yanında harika görüntülere de ihtiyacınız var !

56. Reklamınızı takip edin ve değerlendirin

Çoğu zaman, küçük işletmeler kaynak koydukları reklam kanalının farkında değillerdir. Kampanyanızın ilerlemesini ve genel etkinliğini izlemek ve değerlendirmek, başarısının anahtarıdır. Söylediğimiz gibi iyi bir reklam kampanyası, zaman içinde verilere göre ayarlanan bir kampanyadır; Kampanya verilerinizi analiz etmekten ve değişikliklerle denemeler yapmaktan çok daha doğrudur, özellikle Google AdWords gibi platformlarda mükemmel sonuçlar verir.

Orada birçok reklam fırsatı var. Nihai anahtar, müşterilerinizin kim olduğunu, onlara nasıl ulaşacağınızı ve neyin iyi şans getirdiğini bilmek!

57. Marjinal kazanç sağlayın

Heyecan verici bir yaklaşım, “Marjinal Kazançların Birleşmesi” ifadesini icat eden David Brailsford’un (İngiliz bisiklet takımının koçu) aldığı yaklaşım. Bu, rekabetten daha iyi olabileceğiniz bazı alanlar bulduğunuz anlamına gelir ve tüm bu küçük avantajların birikimi, dengeyi lehinize bildirir. Sadece rekabeti yenecek büyük bir fikre varacağınızı ümit edemezsiniz, birçok alanda% 1 -% 2 daha iyi olmanız gerekir: klasik bir “paralar ve bakışın kendine bakacak” yaklaşımı.

Ürün yenilikleri çok seksi ancak yüksek riskli: yeni bir teklif veya özellik ile rekabet avantajı elde ettiğinizi düşünebilirsiniz, ancak olmayabilir. İnovasyon yapmaya kalkma demiyorum. Elbette, yeni şeyler deneyin, çalışıp çalışmadıklarını test edin ve yapın. Ancak, başarıya giden yolu yenileyebileceğinizi düşünmeyin.

58. Süreçlerde küçük geliştirmeler yapmak

Marjinal kazanımların toplanmasından yararlanmak için şirketinizin süreçlerine bakın ve bu küçük gelişmeleri alabileceğiniz alanları arayın. Teşvikler sağlayabilir misiniz İnsanları biraz daha fazla çalışmaya zorlayabilir misiniz, çalışanlarınıza daha fazla iş yapmak için biraz daha zaman kazandıran daha verimli çalışma uygulamaları (örneğin zaman ve özellikle e-posta yönetimi) sunabilir misiniz? İşe alımınızı artırabilir misiniz – belki görüşmelerde şirket vizyonunu daha iyi satarak, süreci kısaltarak, almak istedikleri kişilere bir hediye göndererek, alabilecekleri diğer tekliflerden öne çıkarak. Bu sadece kısa bir liste; Tüm bunları biriktirecek pek çok küçük gelişme olacak.

Genellikle bu gelişmeler seksi ve çekici değildir: işinizin nasıl yürüdüğünü ayrıntılı bir şekilde araştırmak üzereler. Fikir aramak için en iyi yerin rakipleriniz olmayabilir. Daha uzağa bak. Bisiklet takımı ısıtmalı şortlar için sporcuların bacaklarını F1 lastik ısıtma kitlerinden gelen yarışlar arasında sıcak tutma fikrine sahipti.

59. Doğru şekilde tahsis etme

Hızlıca odaklanmayı kaybedebileceğiniz bir başka alan da üst seviye hedeflerinizdir. Başlarken, başlangıçtan itibaren karlı olmanız pek olası değildir ve siz ve yatırımcılarınız (varsa), kullanıcının büyümesi / müşteri kazanımı, gelir veya işe alma hızı gibi başarı için vekiller arayacaksınız. Sorun, Peter Drucker’in dediği gibi, ölçülenler yönetiliyor. Üstelik, bu vekillerin kendi başlarına bir yaşam sürdüğü ve onların başarılarından kurtulmak zor.

Kullanıcı büyümesi, çalışan sayısı artar ve hatta gelir konusundaki yutturmacalarına inanmak kolaydır; ancak uzun vadede başarılı olacak ve ölçeklendirilecek olan bir işletmenin özü, tekrarlanabilir müşteri kazanımına sahip karlı bir ürüne sahip olmanızdır. Bazı ürünler, müşteriler veya satın alma stratejileri kârsız olabilir ve bunlara dayanarak ölçeklenebilir, küçük, kârsız bir şirket olmaktan, büyük, kârsız bir şirket olmaktan büyüyeceğiniz anlamına gelir ve paranızın tükenmesi durumunda başınız belaya girer. Buradaki kilit faktörlerden biri, işinizi derinlemesine anlayabilmektir ve net bir kâr görünürlüğü elde etmek için müşteri kazanımına, ürün hattına ve müşterilere ne gibi maliyetlerin ayrılması gerektiğine ilişkindir. Finans Direktörünüzden aramanız gereken şey budur. Bütçe ve nakit akışı tabloları üretiyorlarsa, Muhtemelen onlardan yeterince değer alamıyorsunuz. Gerçek şu ki, medyada sık sık tasvir edilmesine rağmen, uzun vadede karlı bir iş kurmanın çok zor bir iş gerektirdiği ve çok fazla kısayol olmadığı.

60. Kendinizi denklemden çıkarın

Eğer evet ise, bu diğer insanlara öğretilebilecek bir beceri mi? İşletmenin özü, özel yeteneğinize odaklanırsa – örneğin güzel karmaşık vitray pencereler yapmak, veya çocuk kitaplarını göstermek, o zaman sorun yaşamaya başlayabilirsiniz:

 1. a) İş, fiziksel olarak kendinizin yapabileceğinin ötesine asla büyümeyemez; bu, günde sadece 24 saat olması ve dayanıklılığınızla sınırlıdır.
 2. b) İşinize değer verme zamanı geldiğinde ve sonra işinizi satma zamanı geldiğinde , olası bir alıcı sadece işle ilgilenirseniz satın almak isteyecektir. Potansiyel alıcılar ‘kilit adam riski’ senaryolarından kaçınmaya çalışırlar ve eğer işletme kurucuya güvenirse, o zaman satış daha da zorlaşır.

61. Satışları artırmak için yapısal değişiklikler yapın

Örneğin, herhangi birisine satabileceğiniz önceden yazılmış bir yazılıma sahip olmak yerine, yeni bir müşteriden sözleşme aldığınızda ısmarlama çözümler yazmak zorunda kalırsanız, örneğin, her yeni sözleşmeyi aldığınızda kodlamak için programcı kiralamanız gerekecektir. taze. Bu, kısmen işgücü maliyetlerinden ve kısmen de olsa akışkan işgücünü organize etmek gibi her türlü operasyonel sorunla uğraşmak zorunda kalacağınız için sorunlu hale gelebilir.

62. Yapabildiğiniz her şeyi otomatikleştirin (gerekçeyle)

İşin bir kısmını gerçekleştirmek için bilgisayar bulabilir misin? Emlakçılar bu alanda özellikle oyunun ilerisinde olmuştur. Rightmove.co.uk ve zoopla.co.uk gibi mülk bulma web siteleri, seçtiğiniz alanda ve tercih ettiğiniz fiyata satılık emlaklarla ilgili düzenli güncellemeleri e-posta ile gönderebilir, piyasaya ne geldiğini öğrenmenin çok daha etkili bir yoludur. Her gün bir düzine emlakçı aramak zorunda kalmadan.

Özetle, ilk günden itibaren başlangıç ​​seviyenizdeki doğal ölçeklenebilirlikten yararlanamasanız bile, önemli olan nokta, bir noktada girmeniz için potansiyelin orada bulunmasıdır; iş, bundan yararlanabilirsiniz.

63. Seyahat ve kahve masraflarını düşürün

Şimdi, seyahatin her zaman bir gerekçesini duyduğunuz ve beni yanlış anlamadığınız bir şey varsa, seyahat gereklidir, ancak lüks oteller ve uçuşlar değildir. 500K + yükseltmiş olsanız bile, koç almanız ve ucuz bir otel veya hostelde sağlam bir şekilde gelir elde edene ve bu tür bir masrafı ciddi bir şekilde haklı çıkarabilir, üretkenlikten, konfordan kazanabilirsiniz. Seyahat bütçenize iyi bakın.

Diğer bir ana alan ise kahveler, atıştırmalıklar, yiyecekler için harcanan harcamalar. Özellikle kıdemli ekip üyelerinin şirket kartları varsa, her yıl makul bir işletme gideri olarak haklı olarak haklı çıkamayacağınız bir sürü harcama yapılır. Bunun üstesinden gelmenin mükemmel bir yolu, şirket kartlarını almak ve ekip üyelerinin daha sonra geri ödeme için başvurdukları veya belirli faaliyetler için haftalık veya aylık limitler koyduğu bir harcama planına sahip olmaktır. Kahveler, özellikle Londra’da, toplayın!

64. Ne zaman ölçekleneceğini bilin

Piyasaya uygun bir ürününüz olduğunu kanıtlamış olmanız gerektiğini söyleyebilirim ve tekrarlanabilir bir satış ve pazarlama süreciniz olduğunu gösterdim. Kurucu bağlantılarını esnetmeyi ve bazı müşterileri kurmayı başardıysa, bu size hızlı bir büyüme için hazır olduğunuzu söylemez.
Büyüme platformunu oluşturmak için neye odaklanmalısınız? Vurgulayacağım faktörlerin her biri, kitabın tamamının konusunu yaratabilir, bu yüzden her şeyi o ayrıntıda ele alamadığım için, kilit noktalardan birkaçını seçmeye çalışacağım.

65. İşinizi spot ışığına yerleştirin

Sadece geriye bakıp neyin işe yarayıp yaramadığını analiz ederek, işi nasıl ilerletebileceğimizi dürüstçe anlayabilir misiniz? Bu, kar seviyelerine, satış rakamlarına, pazarlama sonuçlarına – şu anki pazar pozisyonunuza nasıl ulaştığınıza dair değerli bilgiler sağlayan herhangi bir şeyi içerir.

Çekirdek ürün veya hizmetleri düşününce, hangilerinin en yüksek kar marjlarını sağladığını, bunları nasıl geliştirebileceğinizi ve hangilerinin iyi performans göstermediğini düşünmeye değer – belki de işletme maliyetlerini düşürmek için farklı şeyler yapabilirsiniz?

66. Bir akıl hocası bulun

Meslekten olmayan kişilerin görüşlerini aldıktan sonra , yeteneklerinizi değerlendirebilecek ve sizi doğru yöne işaret edebilecek deneyimli bir iş adamına mentor veya profesyonel danışman olarak yaklaşmak da önemlidir . Dürüst bir iş koçu, hedeflerinizin peşinden koşma konusunda doğru bir potansiyele sahip olup olmadığınızı size söyleyebilecek ve size iş hedeflerinize ulaşmak için zamanınızı ve günlük aktivitelerinizi nasıl organize edeceğinizi öğretecektir. Size yardımcı olacak doğru profesyonel bulmakta zorluk çekebilir, kişisel gelişim alanında kariyer yapmaya karar veren bir mentinin kişisel deneyiminden mentor bulma konusunda bazı faydalı ipuçları edinebilirsiniz.

67. Bir iş ağı grubuna katılın

Bir iş büyürken tavsiye edilir; Yeterli yardım almak ve maruz kalmanızı artırmak için bir topluluğa veya ilgili bir destek grubuna katılabilirsiniz. Alınan destek, özellikle bir iş kurmayı planladığınız sektörde çalışma deneyiminden yoksunsanız, size yardımcı olacak önemli bir yardım olabilir. Hizmet vermek istediğiniz sektörle ilgili bir iş ağı veya destek grubu veya topluluğu seçebilirsiniz. iş yoluyla.

Bu destek gruplarına katılarak, ücretsiz toplantı alanları, çeşitli ağ oluşturma etkinliklerine konforlu ve rahat bir yaklaşım, çeşitli iş ve pazarlama hizmetleri için indirim ve uygun yasal öneriler dahil olmak üzere, sundukları sayısız avantajlara erişebileceksiniz.

68. Zaman yönetimi

Mevcut yaklaşımınız kabul edilebilir görünebilir ancak yine de değerli zaman yığınları israf edilir . Programınızı doldurmak, görevlerinizi öncelikli olarak düzenlemek ve düzenlemek yerine, işe yaramaz. Bir strateji oluşturun ve listenizdeki gereksiz şeyleri silmek için bir acil durum planı oluşturun.

Ayrıca işleri yazmak da yardımcı olur, yapılması gerekenleri hatırlamakta zihinsel enerjiden tasarruf sağlar ve beyin onları zamanında halletmeye odaklanır. Ayrıca erken kalkmak günlük rutininize zaman kazandırır. Küçük zaman aralıklarından sonra molalarla kendinizi ödüllendirin; kafamı tazelemek ya da etrafta dolaşmak.

69. Sabah ritüellerini benimseyin

Sabah ayinleri, sizi bekleyen baskının üstesinden gelmek için zihnin kovulmasına yardımcı olur. Her gün belirli bir zaman ayırmak çok fazla şey gibi görünebilir, ancak zihni ısındı ve harekete geçmeye hazır hale getirdi. Sabahları kalkıp işe başlarsak beynimizin başa çıkması zaman alır. Bu ritüelleri dışarıda bırakmak, yapılacak işler listesindeki maksimum tikayı elde etmenize yardımcı olabilir ve verimliliği arttırır.

Kolay ritüellerle başla. Bu, uzun vadede onları takip etmeyi ve korumayı kolaylaştırır. Bunlar arasında çalışmak için yürümek veya bisiklete binmek, meditasyon yapmak, sabahları bir süre sessizce oturmak, hoş bir kahvaltı yapmak ve egzersiz yapmak sayılabilir. Bütün bunlar fiziksel sağlığı sağlamaya yardımcı oluyor ve görevlerin yerine getirilmesiyle sonuçlanıyor.

70. Çalışma şeklinizi değiştirin

Bir insan bütün gün masasında oturuyor ve çalışıyorsa bu durum uygun olmayabilir. Bu, üretimi büyük ölçüde azaltır, böylece bir alternatif olarak, işi yapmak için durmanız gereken sabit bir tezgah kullanabilirsiniz. Yerleşik koşu bandı makinelerine sahip uyarlanabilir masalar alışmak için zaman alır ancak verimlilik seviyelerini artırmaya ve vücudu ve zihni canlandırmaya yardımcı olur.

Artık birçok şirket personelinin evden çalışmasına izin veriyor. Bunu yapıyorlar, çünkü araştırmalar evden çalışmanın çalışan başına çıktıyı artırdığını gösteriyor. İşçiler ofise gidip ofise gidip gelmekle zaman kaybetmedikleri için, trafik ve gürültü kirliliğinin neden olduğu stresi olmayan taze bir zihinle çalışmaya başlayabilirler. Ancak, dikkat dağıtıcı ve ev işleri gibi evde kalarak çalışmanın sakıncaları vardır. Bir alternatif en yakın kafeye gidip oradan çalışmak olabilir. Kalıcı bir programa bağlı kalmak, üretkenlik seviyelerini korumanıza ve görevleri gerçekleştirmenize olanak sağlar. Sonuçta, sabah ritüelleri ile sağlıklı bir rutini takip ediyorsanız ve zamanı uygun şekilde yönetiyorsanız, yirmi dört saatte çok şey başarabilirsiniz.

71. Görevlerinize zaman çerçevesi verin

Görevlerinizi önünüze yazarak, her bir faaliyet için harcayabileceğiniz süreyi ölçebilir ve verilen sürede kaliteli çalışmayı tamamlamak için daha özenle çalışabilirsiniz. Her görevin yanında, bugün bu göreve harcayacağınız saat sayısını yazın. Herhangi bir görevin ne kadar zamana ihtiyacı olduğunu belirlemek biraz zaman alabilirken, kesin olması gerekmiyor, sadece nispeten gerçekçi olması gerekmiyor. Zaman dilimleri bebek adımlarına benzer. En sevdiğim işi sadece 9-10 arasında yapmam gerektiğini bildiğimde, günümün kontrol listesinin daha az korkutucu bir parçası oluyor. Dahası, çoğu zaman, her işi erken bitirdim, molalar için biraz zaman bıraktım!

72. Yaratıcılığınıza hitap edin

Geleneksel çalışma saatlerinin sizi tanımlamasına izin vermeyin. Günümüzde birçok kariyerin daha esnek ve uzaktan olması sayesinde programınızı belirleyebilirsiniz. Bu 40 saat art arda dokuz ila beş olmak zorunda değil. En üretken saatlerim sabah saat altıdan öğlene kadar, öğleden sonraları saat altıdan altıya kadar öğleden sonra artıyor. Bunun gibi bozuk bir program deneyin ve egzersizinizi bir mola sırasında yaptığınızı, başka bir akşam yemeğini hazırladığınızı ve yatmadan önce rahatlamak ve ferahlamak için biraz zamanınız olduğunu fark edebilirsiniz! Bu aynı zamanda bulunduğunuz bölge için de geçerlidir – tam olarak çalışmak zorunda olduğunuzu hissettiğiniz için ofisten çalışmayın ve yapabildiğiniz için evden çalışmayın. Her gün aynı olmak zorunda değildir ve onu değiştirmek sizi meşgul eder ve can sıkıntısı ve monotonluktan kurtulmanıza yardımcı olur. Günün görevlerini planlarken,

73. Aslında uyku

Çalışmakta olduğunuzdan daha fazla saat uyumak istiyorsanız, en az sekiz saat uyuduğunuzdan emin olmalısınız. Ancak, çalışma saatlerinizle yaratıcı olabileceğiniz gibi, uyku saatlerinin de yaptıklarını düşündüğümüz sekiz saatlik bloklarda toplanması gerekmez. Tüm dünyada siestas, raporlar ve uyku saatleri yetişkinlerin tam sekiz saatlik kapanma sürelerine ulaşmalarına ve tazelenmiş ve odaklanmamış hissetmelerine izin vermektedir. Google bile şekerleme odaları sunuyor ve teknolojinin verimliliğini arttırdığını biliyor! Bununla birlikte, geleneksel gece uykusundaki uykuya daha kısmi iseniz, alarmlar yerine bir zamanlayıcı ayarlamayı deneyin, ışıklar sönükken ideal olarak ardışık sekiz saatten geriye sayın.

Bu adımları denedikten sonra, elinizde daha önce olduğundan daha fazla zamanınız olduğunu görebilirsiniz – tebrikler, görev yöneticisi! Şimdi, içsel Fransızcılığınızı kanalize edin ve daha fazlasını yapma cazibesine direnç gösterin. Verimliliğinizi artırmak, mutlaka daha fazla çalışma saati içinde çalışmanız gerektiği anlamına gelmez. Artık saygın iş-yaşam dengesine özel olduğunuzu söylüyor. Günün üçte biriyle ne yapacaksın?

74. İyi yiyin, nemlendirin ve meditasyon yapın

Odaklı, verimli ve üretken olmak hem zihinsel hem de fiziksel olarak formda olmayı gerektirir. İyileştirilmiş bir iş günü boyunca sağlamlık ve beslenmeye ve her bir görevin yerine getirilmesi için zihinsel açıklığa ihtiyacınız olacak. Kahvaltı mutlak bir zorunluluktur ve hatta çikolata ve kahve bile makul miktarlarda tavsiye edilir. Sağlıklı yiyecekler yemek odaklanmayı iyileştirir ve dehidrasyonun kesilmesi enerjiyi sürdürmek için mükemmel bir yoldur (ve çiş molaları kendinizi işten bir an için zorlamak için iyi bir bahanedir!). Bir gıda şirketi için çalışırken, kendilerini “günde beş küçük öğün yemek” yöntemiyle ödüllendiren sağlıklı atıştırmalıklara yeterince erişebildiğim için şanslıyım. Üzerinde çalıştığım bir şey, öğlen vakti geldiğinde masamdan uzak durduğumdan emin olmak, böylece başka bir mola fırsatından yararlanabiliyorum ve gerçekten yediklerimi takdir ediyorum.

75. Gerçekçi zaman çizelgeleri ayarlama

Yeni işletme sahipleri olarak yapabileceğimiz iş miktarı sınırsızdır. Sık sık buna yakalanabiliriz ve 80 saat hafta norm olur, hafta sonları “çalışma saatleri” olur ve aile zamanı, sosyal yaşam veya egzersiz sadece 9 ila 5 kişinin alabileceği şeylere sahip olmaktan hoşlanır. Sağ? Yanlış! Evet, hedeflerimize ulaşmak ve elde edilen bu zor kazanılan paraları almak için yapacak çok şeyimiz var. Ancak, bu yaşam tarzı sürdürülebilir değil ve sağlıklı değil.

Proje planınız size ana hatlarını verirken, her projeyi küçük ısırık büyüklüğünde parçalara ayırın, böylece ne zaman yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Haftalık “işlem yapılabilir” bir kontrol listesi kabul etmeye başladım, bu yüzden o hafta neye odaklanmam gerektiğini biliyorum. Yardımcı olur. Bundan önce, her şeyden biraz yapıyordum ve bu yüzden hiçbir şey yapmıyordum. Daha akıllıca çalışmanın vakti geldi, daha fazla değil.

76. Patlamalar ve aralar

Odaklanma ve yeniden başlatmanın ideal zamanı hakkında birçok teori var. Molalar, masadan uzaklaşmak, zihninizi temizlemek ve tazelenmek için mükemmel bir yol olabilir. Benim için her gün farklı ve bedenimin ve zihnimin ihtiyaç duyduğu şeyi dinlemeye çalışıyorum. Birçok insan gibi, bunu etkili kılacak bir yapıya ihtiyaç duyarsanız, 52 dakika çalışmanın ve daha sonra 17 için oynamanın / dinlenmenin genel bir oranının aynı anda üretken kalmasını sağlamalıdır (aynı zamanda rastgele görünebilir, ama değil). Odaklanmanızın azaldığını görürseniz, belki de Pomodoro Tekniği sizin için işe yarar – odaklanmaya / çalışmaya yalnızca 25 dakikalık ve dinlenmeye 5 dakikalık bir döngü. Hangisi sizin için işe yararsa, bu molaların zaman kaybı veya ertelemek için bir bahane olması gerekmez. Gözlerinizi gevşetmek için bu değerli dakikaları alın, dışarı çıkın, uzatın ya da belki annenizi arayın. Aklınızı şimdi ve sonra işten çıkarın ve odaklanma zamanı geldiğinde sizinle savaşmayacak.

77. Kişiliğinizi bilin

Kim olduğunuzu ve iş planınızı kişiliğinize uyacak ve daha iyi üretkenliğe uyacak şekilde nasıl değiştirebileceğinizi daha iyi anlamak için kişiliğinizi öğrenin.

E-Tipi Testi başlıklı Rhonda Abrams, bir Amerikan küçük işletme uzmanı tarafından kitabın dayanmaktadır ‘İş Should I Start nedir?’. E-Tipi Testi size, hangi dokuz E-Tipi kişilik özelliğine sahip olduğunuzu ve hangi çalışma tarzlarının size en uygun olduğunu gösterecektir.

16 Kişilikler testi Carl Jung’un ve genel tutum dayalı olarak sınıflandırır kişilik Isabel Briggs Myers’ın tipolojik yaklaşım yolu onların aklı ve nasıl görüşler oluştururlar ile şeyleri kavramaya kullanır. Bu test kişisel tercihlere ve motivasyona ilişkin içgörü sağlar. Ayrıca, belirli bir kişilik tipi için ideal mesleklere dikkat çekiyor.

The Greater Good Farkındalık Testi size şu an odaklanmış tutmak için yetenek ve ne kadar iyi anlamak ve duygu, düşünce ve bedensel duyumları ile anlaşma konusunda bir fikir verebilir. Taşan bir gelen kutusu ile uğraşmanız, aynı anda birkaç rol üstlenmeniz ve son teslim tarihlerinizi karşılamak için acele etmeniz gerekebilecek tipik bir çalışma ortamında yaratılan baskıyı nasıl ele alabileceğinize dair iyi bir fikir verebilir.

78. Kalem, kâğıt ve öncelikler

Teknoloji bize hayatımızın geri kalanını programlamak ve planlamak için yeterli çoklu görev araçları ve dijital takvimler sunsa da, hepsi biraz zor olabilir. Verimliliğin anahtarı önceliklerdir. ICal’i ve kağıda kalemi koyun. Bugün tamamlamanız gereken görevleri yazın ve ardından zorluk sırasına göre sıralayın. En zahmetli işleri ilk önce tamamlayın (ilk önce daha rahat bir şey yapılması gerekiyorsa ), zihniniz en taze ve kahveniz hala tekmeliyorsa. Bu liste, yalnızca bir defada önünüzdeki görevleri ele almak için bir odaklama aracı görevi görecektir. Ayrıca, fiziksel olarak listeden çıkarmak ne zaman harika hissediyor. Cuma gününün sonunda, planlamam dev bir Rorschach mürekkep lekesine benziyor ve bunun çok başarılı bir hafta olduğu anlamına geldiğini yorumluyorum.

79. Çalışmak için çalışmak

Alabileceğiniz en iyi molalardan biri egzersiz molasıdır. Kalp atış hızınızı artırmak ve kanı beyine pompalamak için çalışma gününüzün ortasında en az 30 dakika ayırın. Yaratıcılığı teşvik eder, stresi azaltır ve uyanıklığı artırır. İş arkadaşlarınızı işyeri ilişkilerini geliştirmeye bile davet edebilirsiniz. Çarşamba, buna rağmen, korkunç kambur günü itibarı, haftanın en sevdiğim günü. Patronum ve ben yakınlardaki gölde uzun bir yürüyüşe çıktık, bu süre zarfında en iyi beyin fırtınamızdan bazılarına sahibiz ve çalışma dışı bir düzeyde bağlantı kurmak için zaman ayırıyoruz. Egzersiz yapmak, mümkün olan her şekilde son derece olumludur. Bir çalışmadan sonra, çalışma koltuğuna geri döndüğünüzde, başladığınızdan daha az rahatsız edici, daha az rahatsız edici ve daha üretken olacaksınız.

Vücudunuzu bir ticari varlık olarak tedavi etmek garip gelebilir ama mantığı var. Sağlığınız kötü ise, işinize ihtiyaç duyduğu dikkati veremeyebilirsiniz. Diyetinizi ve egzersizinizi takip etmek formda kalmanıza yardımcı olabilir. Meditasyon gibi diğer teknikler günlük olarak maruz kaldığınız stresi azaltır.

80. Esnek öncelikler

Bir şeyi vurgulamak istiyorum. Bir plana, görevlere, zaman çizelgelerine ve odaklamaya sahip olmak günlük pratiklerdir, ancak bunlarla zincirlenemezsiniz. Çok hızlı bir dünyada bir girişimci olarak, uyum sağlayabilmek zorundasınız. Birçok girişimcinin başarısız olduğuna tanık oldum, çünkü o kadar yoldaydılar ki, etraflarındaki dünyayı altlarından değiştirdiklerini göremiyorlardı. Başka bir deyişle, onlar çok yalıtılmışlardı; Ağaçlardan odun göremediler. Bu tuzağa düşme.

Başarılı bir iş yapan nedir? Ondan satın alan insanlar. Odaklandığınız nokta sizin müşterilerinizdir. Pazar araştırması mükemmel, ancak gerçek araştırma daha iyi. Müşterilerinizle konuşun, müşteri olarak kabul etmediğiniz kişilerle konuşun, insanların endüstriniz hakkında ne söylediklerini görmek için sosyal ağlarda oynayın, çevrimiçi etkileşimde bulunun (bugün işletmelere en büyük hediyelerden biri gerçek zamanda izleyicilerinizle konuşmak için), blog, etkinliklere katılmak; Temel olarak, yarattığınız o büyük “evden çalışma” alanından kurtulun. Kimse inşa ettiğinizle ilgilenmiyorsa, yine 9’dan 5’e kadar alışmanız gerekebilir – ve ikimiz de bunun bir seçenek olmadığını biliyoruz.

Dünya, ikinci girişimcileri ikincil çalkalıyor; dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen oyun değiştiriciler ve memnuniyet arayanlarız. Bu şaşırtıcı ve geleceği inanılmaz heyecan verici kılıyor, ancak girişimci alanını daha da rekabetçi hale getiriyor. Dalışı almış olsaydın , tebrikler ama parmak uçlarında olmaya hazır ol. 7/24 çalışma tuzağına düşmeyin, bu size rekabet avantajı sağlamaz; Bu, müşterilerinizi tanımak, kaliteli zaman geçirmek, çıktı olarak kaliteli iş yapmak ve hızla değişen pazara çevik olmaktan kaynaklanır, bu nedenle ilerlemeye devam edin. Ahşabı daima görebildiğinizden emin olun.

81. Öncelikler listenizi kısa tutun

İki cümle ile cevap verebilecek kadar kısa ya da ne üzerinde çalıştığınız hakkında bir soru. Tüm pazarlama karmasını yönetmeye dalmak çok cazip gelebilir. Yapma. Birkaç şeyi yönetin, çok iyi yapın ve ölçütten başka hiçbir şeye karşı sorumlu tutun.

82. Stand-up masası satın alın

Aynı duruşta uzun süre masanızda oturmak zihinsel sağlığı olduğu kadar fiziksel olarak da etkileyebilir. Daimi bir masa kullanarak, bütün gün oturmanın verdiği rahatsızlığı önleyebilirsiniz. Daha fazla kalori yakmanın yanı sıra, serbestçe dolaşabilirsiniz. Bu tekniği benimseyerek çıktıları artırabilir ve ayrıca zihinsel ihtiyatı artırabilirsiniz.

83. “İsteği” unut, “ihtiyaç” hakkında düşün.

Elde etmek için neye ihtiyacın var? Endüstri konferanslarında başlık konuşmaları yapmak için on milyon kullanıcı, Dollar Shave Club gibi müthiş videolar gibi birçok şeyi başarmak isteyebilirsiniz – peki gerçekçi olmak için neye ihtiyacınız var? Cevap vermeye değer tek soru bu.

84. Odağınızı koruyun

Eski alışkanlıklar zor ölür, o yüzden iyi olanlar üzerinde çalışmaya başlayın. Hem bir lütuf hem de bir lanet olan e-posta, günlük görevlerimize sürünebilir ve veba gibi üretkenliğimizi yavaşça ama kesin olarak ortadan kaldırabilir. Bir görev üzerinde çalışırken, o görev üzerinde çalışın. Eğer böyle bir öz kontrolünüz yoksa, e-posta uyarıları kapatın, mesajlaşın ve sosyal medya sitelerini engelleyin. Telefonu bile cevaplamayın – önemliyse bir mesaj bırakacaklar (acil durum olduğunu bilmiyorsanız – her kuralın istisnaları vardır). Bir zamanlayıcıyı 40 dakikaya ayarladığım ve bu görev üzerinde çalışmak için zamanım olduğu Timothy Ferris’ten aldığım bir uygulamayı benimsedim. 40 dakika dolduğunda, 15 dakikalık ara veriyorum (e-posta, sosyal medya, atıştırmalık) ve sonra tekrar ediyorum. Şu anda bu parçayı bitirmek için 25 dakikam var!

Şimdiye odaklanmayı öğrenin. Yaptığın her şeye% 100 ver; işinizin kalitesinde ortaya çıkacaktır. Siz ve müşterileriniz bu ilgiyi hakediyorsunuz.

85. Kendinize iyi davranın ve eğlenin

Eğlenmeyi unutma, aydınlanmayı öğren. Stres kurtulmak için zor bir alışkanlık olabilir. Yaşamınızda yeterince neşeniz olduğundan emin olmak bunu hafifletmeye yardımcı olabilir.

86. Kendinizi olumlu insanlarla çevreleyin

Diğer girişimciler ve mentorlar gibi olumlu düşünceli ve düşünceli insanlarla takıl. Bu insanlar daha olumlu düşünmenizi, sizi doğru insanlara bağlamanızı ve uğraştığınız konulara yaratıcı çözümler getirmenizi sağlar.

87. Bilgi aşırı yüklemesinden kaçının

Orada bir sürü harika bilgi var, ancak düşüncelerinizi çok fazla tıklatıyor ve sizi “X yapmam gerekiyor” sendromunda yakalar. Bu, sizi başarılı kılmak için bir şeyi yapmanız gerektiğine kendinizi ikna ettiğiniz zamandır. Bu, neyin önemli olduğunu vurgulamaktan zahmetli bir yapılacaklar listesine yol açar. Aldığınız bilgilerin miktarını, sadece alakalı olanlarla sınırlandırın.

Her ne kadar birçok yönden, ortaya çıkan noktalar sağduyulu gibi görünse de, kaç girişimcinin gereksiz yere korkmaktan kaçındığı şaşırtıcıdır, çünkü bununla nasıl başa çıkılacağının farkında değillerdir. Bu basit adımları izleyerek, korkusuz bir girişime giden yolda iyi olacaksınız.

88. Boşluğu Temizle ve Organize Ol

Düzenli ve açık bir çalışma alanı, genel konumunuzu yansıtır. Çalışma alanınız ne kadar temiz ve düzenli olursa, o kadar verimli olursunuz. Organizasyon ve temiz bir çalışma alanı her zaman stresi azaltmaya ve verimliliği arttırmaya yardımcı olur. İşyerinde daha üretken olmak için ofis masalarınızı her zaman açık ve düzenli tutun. Tüm belgeleri ve dosyaları düzgün yığınlarda düzenleyin ve çalışma alanınızı istenmeyen kağıt veya malzemelerin verimli şekilde çıkarılmasıyla yönetin.

89. Olumlu ol

Eustress, heyecanlı ve meşgul olduğunuzu hissettiğinizde pozitif stres yaratır. Eustress, dövüş ya da uçuş tepkimizdeki dövüş tepkisidir. Eustress sizi iyi hissettirir ve verimliliği artırır, ancak çok fazla stresin de aynı etkiye sahip olduğunu unutmayın. Zararlı strese ve yüksek ve alçak bir rollercoaster’a neden olabilir. Üretken olmak için eustress kullanın ancak rahatlamak ve sakinleşmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

90. Dolaşın

Uzun süre oturmak aşırı strese neden olabilir ve daha fazla çalışma isteğinizi kaybedebilirsiniz. Stresi azaltma, işyerinde verimliliği artırmanın yollarından biri olarak kabul edildiğinden, sık sık aralıklarla ofisinizde bir yürüyüş yapmanız ve meslektaşlarınızla birkaç dakika etkileşim kurmanız önerilir. Sonuçta sonuçta odaklanmanın artmasına neden olan taze bir zihniniz olacaktır. Ayrıca, patronunuzdan verimliliği artırdığı ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağladığı kanıtlanmış bir ayakta durma masası talebinde bulunabilirsiniz.

91. Sık sık mola verin

Benzer şekilde, daha önce önerildiği gibi, makul aralıklarla düzenli aralıklarla işten sık aralar verebilirsiniz. Molalar zihninizi tazeleyecek ve sizi tekrar izleyecektir. Bu e-tabloda oturup saatlerce izlemenin bir şekilde sonuç vermeni sağlayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Mola verin, yürüyün ve konsantrasyonunuzu ve anlayışınızı nasıl iyileştirdiğini görün. Araştırmalar, iki saat boyunca sürekli çalıştıktan sonra insan beyninin yorulduğunu ve her iki saatte bir 10-15 dakika ara vermeniz önerilir. Molalar, eldeki göreve odaklanmanıza ve konsantre olmanıza yardımcı olur ve en iyilerimize bile vuran korkutucu zihinsel engelleri hafifletir.

92. Distraksiyonları Kaldır

Özellikle günümüzde işte dikkatinizi dağıtmak çok kolaydır. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmakla görevlendirilirseniz, bu daha sık olur. İnternette gezinmek, Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sayfalarınızı kontrol etmek, iş arkadaşlarınızla sohbet etmek ve tavsiye edilenden daha fazla ara vermek isteyebilirsiniz. Bunu yapma dürtüsüyle savaşmak için çalışmanızı hızlandırın ve sosyal medya ağlarını çalışma bilgisayarınızdan kapatın. Telefonunuzu sessizleştirmek için de idealdir.

Kendinizi nasıl konsantre tutacağınızı ve planladığınız her şeyi başarabileceğinizi bilmek roket bilimi değildir. Tek gereken, yapılacaklar listesi yapma sanatı. Bloomberg Businessweek, “Saatleri bilgi aktarmakla boşa harcıyor, ikincisi ne yapılacağını tahmin ediyor ve neyin unutulabileceği konusunda endişeleniyor” diyor. Bir dizi dağınık yapışkan not ve not defteri ile işleri takip etmek zor. Tüm bunların yanı sıra, sürekli e-posta barajı ve sayısız planlamacı ve takvimin sürdürülmesi görevinizi daha da zorlaştırmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı, organize, doğru bir yapılacaklar listesi oluşturmak için akumen sahibi olmanız gerekir. Bu, tüm ticari faaliyetlerinizi ve günlük ya da aylık hedeflerinizi takip etmek için çok önemlidir. Ardından görevlerinizi ölçülü bir şekilde yapabilirsiniz. Hedeflerinize ulaştığınızda, bir ödül duygusu özgüveninizi arttırır ve ruh halinizin daha iyi olmasına yardımcı olur.

Yanlış bir şekilde yapılırsa yapılacaklar listesi işleri daha da karmaşıklaştırabilir ve hedeflerinizi ulaşılmaz bir karışıklığa sürükleyebilir. İpuçlarımızı takip ederek, hedeflerin gerçekleştirildiğinden emin olabilir ve her gün yapılacaklar listenizden daha fazlasını işaretleyebilirsiniz.

93. En iyi liste hazırlama yöntemini öğrenin

Her gün daha fazlasını yönetmenin ilk adımı bir liste oluşturmaktır. Hata yapmaktan kaçının çünkü hatalı bir ilk adım daha fazla ilerlemeyi engelleyecektir. Bundan sonra, çalışmanızı takip etmenize yardımcı olacak bir seçenek düşünün. Bu, Google Drive, DropBox olabilir veya bilgisayarınızı, dizüstü bilgisayarınızı veya düzenlemek için bir kalem ve kağıt kullanabilirsiniz. Rahat hissettiğiniz her şeyi kullanın.

Bunun dışında yapılacaklar listenizi ne zaman yapacağınızı bilin . Her zaman önemli bir günden bir gece önce yazmaya çalışın. Ertesi gün görevlerinizi geri çağırmaya çalışmak zamanlamanızdan biraz zaman alabilir. Bu fazladan zamanı başka işler yapmak veya sadece kendinizi yazmak için kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda herhangi bir görevi unutma riskini de azaltır.

94. Her şeyi yazın

İlk işleriniz bittiğinde, rahat bir yere oturun, rahatlayın ve görevlerinizi not edin. Bu işi dikkat dağıtıcı yığınlarla dolu bir ortamda yapmak, görevleri unutmanıza neden olabilir. Bir şeyleri kaçırıp kaçırmadığınızı görmek için dergilerinize ve günlüklerinize bakın. Ayrıca, listedeki her şeyin bulunduğundan emin olmak için postaneye ve e-postalara göz atın.

95. Önceliklendir

Yapılacaklar listesi çok zor olabilir ve bu nedenle günlük, haftalık ve aylık işler için ayrı yapılacaklar listesi oluşturmalısınız. Bu şekilde, daha büyük hedefleri küçük ve ulaşılabilir parçalara ayırabilirsiniz. Bu hedefleri gerçekleştirdikten sonra, bir başarı duygusu ve bir mutluluk dalgası elde edersiniz.

96. İnsanları motive edin

Liderler sadece emirleri yerine getiren insanlar değildir. Liderler ayrıca mentor, kendinden emin ve özellikle de ekip üyelerine koç gibi davranırlar. Takımınızın moralini artırabilmeli ve bireysel olarak ve takım olarak yeteneklerine inanmalarını sağlamalısınız. Bu, ekip üyelerinizin her birinde en iyisini ortaya çıkarmak için belirli araçları kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelir ve bunu yapmanın tek yolu, onları ve daha derinlemesine neler yapabileceklerini bilmektir. Sadece büyük bir lider bunu yapabilir çünkü bireyleri motive edebilmek için belli bir derecede doğal dokunuş ve yönetim becerisi gerektirir.

97. Net bir hedefi var

Her liderin net bir hedefi olması ve onunla başa çıkacak kadar kararlı olması önemlidir. Bir şirketin genel başarısı, onu oluşturan takımlara dayanır ve bu takımların başarısı, mevcut projenin sonuçlarının ötesine bakma yeteneğine sahip bir liderde yatmaktadır. Büyük liderler her zaman kutunun dışına ve büyük resme bakarlar. Bir liderin sürüşü ve vizyonu, ekip üyelerini olumlu yönde etkileyecektir ve etkisi sonuçlarda ve performanslarında görülebilir.

98. Kendine güven

İyi bir şekilde kendinden emin olmakla diğerlerini haklı olarak değerlendiren kendinden emin olmak arasında ince bir çizgi var. Lider olarak, fikirlerinize güven duymanız ve ne yaptığınızı bildiğiniz izlenimini vermeniz hayati önem taşır. Aksi taktirde, ekip üyeleriniz size olan inançtan yoksun olacak ve muhtemelen kararınızı bile sorgulayacaklar. Zayıf yönlerinizi kabul etmek, büyük bir liderin işaretidir ve ekip üyelerinizin doldurduğu yer burasıdır.

99. Takım üyelerinize erişilebilir olun

Ekip üyeleri ve liderleri arasındaki iletişim hattı her zaman sağlıklı bir ilişki geliştirmek için açık olmalıdır. Dürüst bir şekilde ekip üyelerinin ne düşündüğünü ve nasıl geliştiklerini bilmenin tek yolu onlarla konuşmak. Bu nedenle, önemli hususları sizinle görüşmek istediklerinde erişilebilir ve erişilebilir olmalısınız. Kapalı bir lider, ekibinden ayrılacak. İletişim, özellikle lider ve ekip üyeleri arasındaki herhangi bir ilişkinin başarısı için son derece önemlidir.

100. Takım Çalışması

Bir spor size işbirliğinin önemini öğretir. Kürek çekerken, bu kişisel antrenörden mürettebata kadar olan herkes. Kolektif hedeflere ulaşmak için birlikte nasıl çalışacağınızı öğrenmelisiniz. Takımdaki herkes başarınızda hayati bir rol oynar. Sadece en zayıf üyen kadar güçlüsün. Kimse yalnız yapamaz. Deneyebilirsin, hatta oldukça uzağa gidebilirsin, ama nihayetinde kazanan bir takım.

Adapt’ta takım en önemli varlığımızdır. Tüm şirketteki bilgi birikimi ve teknik becerilerimiz nedeniyle mükemmelleşebiliriz. Farklı bireylerin yeteneklerine saygı duymak ve herkesin içinde en iyisini ortaya çıkarmak için çalışmak esastır. ‘Birlikte başarılı olmak’ işimizdeki en kritik mantra ve sizinle paylaşabileceğim en önemli motivasyon ipucudur. Spor beni bir işadamı olarak şekillendirmede hayati bir rol oynadı – ve ekibimi ve şirketimizi olumlu yönde etkilemeye devam edecek.

Bonus: Hedeflerinize ulaşılabilir hale getirin

Sizin emrinizde insan, finansal ve teknik varlıklar ile ulaşılabilir mi? Bunu cevaplamanın anahtarı kendinize karşı dürüst. Gerçek becerilerinizi ve deneyimlerinizi düşünün. Yeni bir başlangıç ​​anında öğrenme ile ilgili, ancak yarı pişmiş bir SEO kampanyası uygulamaya değer mi yoksa uzmanları mı çağırmalısınız? Her şey sizin aldığınız kararlara bağlı. Bu yapmak için rahat olman gereken bir şey. Aksi takdirde, CMO koltuğu sizin için uygun olmayabilir.

Bir önceki yazımız olan Girişimcilik nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu