Girişimcilikİş Fikirleri

Girişimciler İçin Yeni ve Güncel İş Fikirleri

Küreselleşen ve oldukça küçük hayatlara dönüşen dünyamızda farklı iş fikirleri ile girişimciliğinizi geliştirebilirsiniz. Yapılan küçük bir gelişme ve girişim kısa sürede dünyanın her yerinden karşılık bulabilir. Ancak günümüzde girişim yapmak ve harekete geçmek oldukça zor olabiliyor. Özellikle de pek çok iş fikri geliştirilmiş ve mevcut haliyle piyasada yer alıyor olabilir. 

Ancak girişimcilik sadece hiç olmayan bir işi bulup getirmek değil aynı zamanda da mevcut fikirler üzerinde geliştirme yapmaktır. Farklı işlere ve fikirlere zenginleştirme yapıldığında da iyi bir atılım yapmış olursunuz. Bu nedenle yeni iş fikirleri bulmada ve geliştirmede hemen pes etmeyin! Bunun için aşağıda yer alan farklı fikirlere göz atabilirsiniz.

1. Ahşap Portre ve Baskı Satışları

Günümüzde sanat ve estetik kaygısı oldukça yüksek düzeydedir. Ancak sanatsal faaliyetler pek çok girişimci için yeni iş fikirleri arasında yer alıyor olabilir. Bu nedenle farklı sanatlardan yararlanmak ve sanata teknolojiyi dahil etmek oldukça önemlidir. Bu alanlardan birisi de ahşap portreler tasarlamak ve bu tasarımları baskı yaparak satmak geliyor. 

Sanatsal ürünlerin satışında yüksek miktarlar söz konusu değilken farklı uygulamalarla portre tasarlamak ve satmak oldukça karlıdır. Günümüzde pek çok karakalem çalışması bile oldukça ucuzken farklı tasarımlar yapmak bu anlamda oldukça gereklidir. Dijital ortamda oluşturulan portreleri ahşap kesim ile baskılamak iyi bir girişimcilik örneği olabilir. Ayrıca bu iş hem yurtdışında hem de ülkemizde çok az kişi tarafından yapılıyor.

2. Sağlıklı Fast-Food Satışı Yapmak

Sağlıklı beslenme ve yenilen gıdalara dikkat etme günümüzdeki en güncel konulardan biridir. Herkes sağlığına dikkat etmek için yediklerine ve içtiklerine daha çok önem vermeye başlamıştır. Bu farkındalık nedeniyle de hazır gıda sektörü de bir atılım yapmak zorundadır. Hem sağlıklı hem de lezzetli fast-food ürünleri geleceğin en önemli sektörlerinden birisi olacaktır. 

Dünyada pek çok farklı örneğine rastlamak mümkünse de ülkemizde çok nadir olacak şekilde böyle alanlara rastlanır. Bu nedenle güncel iş fikirleri arasında yer alan sağlıklı fast-food sektörü farklı yiyecek ve içeceklerin üretimi için yeni girişimcileri bekliyor!

3. Canlı Destek İçin Bot Hizmeti Vermek

Günümüzde canlı destek birimleri pek çok işletme için oldukça öneme sahiptir. Bireyler canlı destek alabileceği işletmeleri ve markaları tercih etme eğilimine sahiptir. Ancak canlı destek birimlerinde çalışacak olan personeli temin etmek oldukça maliyetli olabilir. Bu nedenle de iş fikirleri arasında yer alan bot hizmetleri vermek öne çıkan işlerden biri olacaktır. 

Pek çok kişinin işletmelere soracağı sorular ve destekler benzer yapıda olduğu için canlı destek birimini yapılandırmak gerekir. Daha önce belirlenmiş cevaplar ve yardımları botların sunması işletmelere büyük bir katkı sunar. Ayrıca bot hizmetleri sayesinde işletmelerin destek birimlerine 7/24 ulaşılabilir olma özelliği de eklenmiş olur. Bu nedenle bot hizmeti veren bir şirke kurmak bir girişimci için en önemli iş fırsatlarından birisi olacaktır.

4. Sağlık Turizminde Komisyonculuk Yapmak

Ülkemizdeki en önemli turizm kollarından birisi de sağlık turizmidir. Ülkemizde pek çok sağlık hizmeti yurtdışına göre oldukça uygun fiyatlara yapılabiliyor. Özellikle de tüp bebek tedavileri, saç ekimi, estetik operasyonlar ve diş implantları gibi konularda hizmet almaya gelen turist sayısı bir hayli fazladır. 

Ancak bu kişiler işletmeleri ya da sağlık kuruluşlarını nasıl bulacak? Bu alanda hizmet veren, reklam yayınlayan ve kampanyalar düzenleyen komisyon şirketleri ile bu kişiler hizmetlerden haberdar olur. İyi bir girişimcilik fikri olabilecek sağlık turizmi komisyonculuğu kar marjı oldukça yüksek olabilecek güncel iş fikirleri arasında yer alıyor.

5. Hediyelik Ürün Tasarımı Yapmak

Ülkemizde hediyelik ürünler hem kendi inşamız hem de yurtdışından gelen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle de hediyelik eşya sektöründe farklı yaklaşımlar ve özgün fikirler geliştirilirse iyi bir iş fırsatı elde edilmiş olacaktır. Günümüzde hep aynı tarzda ve özellikte bulunan hediyelik eşyalar yer aldığı için farklı fikirler dikkat çekici olacaktır. 

Hediyelik eşyaların tasarımlarında grafik tasarımı yapabileceğiniz farklı uygulamalardan yararlanmak oldukça önemlidir. Dijital ortamda üretilmiş olan ürünlerin üretimi ve satışı daha kolay olabilir. Bu nedenle hediyelik eşya tasarımları iş fikirleri arayanlar için tercih edilebilecek önemli bir alandır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir