Ek Gelir

Yazarak Para Kazanabileceğiniz 11 Yol

Yazma, en esnek, çok yönlü becerilerden biridir - özellikle nasıl, ne zaman ve kimin için çalıştıkları konusunda esneklik isteyen insanlar için

Yazarak para kazanmak,Yazmayı seviyorsanız, girişimcilik için uygun olabilirsiniz ; İşletmelerin yazma becerileri etrafında döndükleri pek çok yol var. Bir yazar olarak gelir elde etmenin yüzlerce farklı yolu vardır. Nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, başlamanıza yardımcı olacak bazı fikirler.

Niş Bloglama

Elbette, yazar olarak nasıl para kazanılacağına ilişkin listedeki ilk öneri bu, çünkü popüler ve oldukça kandırılmaz bir girişimcilik planı. Belirli bir konuyla ilgili yazma konusunda iyiyseniz, blogunuza başlayın ve bağlı kuruluş pazarlamasından milyonlarca kazanın.

Bununla birlikte, bu plan küçük zaman ve enerji yatırımları ve çok fazla kendi kendine tanıtım gerektirir. Eğer ciddiysen bir pazarlama ekibi kiralamak isteyebilirsin , ya da başlaması için kendi başına gidebilirsin.

Kurumsal Yazma

Birçok işletme, şirketlerinin içeriğini belirlemek için özel yazarlar kiralar ve hızlıca para yazabilirsiniz. Bu içerik, yıllık raporları, iş planlarını, yasal belgeleri, eğitim kılavuzlarını, senaryoları, sunumları, şirket bloglarını ve dahili haber bültenlerini içerir.

Hükümet Çalışması

Hükümet ve onların ajansları, özellikle küçük kasaba ve ilçelerde, şirketler için olduğu gibi yazılı içeriklerini kullanmak için serbest çalışanlar veya özel yazarlar kiralıyorlar. Bu içerik, yasama gündemlerini, yeni yasaları, teklif taleplerini, raporları, toplantı notlarını, bilimsel araştırmayı kamuya açık bir dilde ve hatta yıllık bölüm raporlarını yeniden düzenlemek olabilir.

Bir Yazı Ajansına Katılın

Farklı bir portföyü olan çok yetenekli bir yazarsanız ve yazmayı, düzenlemeyi ve yeniden okumayı çok seviyorsanız, bir içerik yazma ajansına katılın. Birçoğu çok çeşitli müşterilere sahip ve her şeyi yazacaksınız: blog yazıları, beyaz sayfalar, kitaplar, web sayfaları, konuşmalar, makaleler, SEO metinleri, ürün açıklamaları ve hatta PowerPoint Sunumları. Özellikle çok değerli öğrenciler için özel makaleler yazmakta uzmanlaşmış profesyoneller .

Düzenleme ve Düzeltme

Bu teknik olarak yazma değildir, ancak yalnızca deneyimli bir yazar çevrimiçi veya çevrimdışı olarak düzenlenmiş, gramer kontrolü, yazım denetimi, yazım denetimi ve prova okuması yapabilir. Özellikle tıp veya hukuk endüstrisi gibi bir alanda uzmansanız, uzmanlığınızı sıfırlayabilir ve düzenleme ve prova okuma becerilerinizi kârlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Senaryo yazmak

Senarist olarak da bilinen senaryo yazarı, TV, film, video oyunları ve hatta çizgi roman veya grafik romanlar için senaryolar yazan bir yazardır. Eğer bir TV dizisi ve sabun operası hayranıysanız ya da çizgi romanların sunduğu düzinelerce karakter ve hikayeyi seviyorsanız ya da haftalık içerik üretebileceğiniz canlı bir hayal gücü ve hikaye anlatma becerisine sahipseniz, bu sizin hakettiğiniz olabilir.

Sosyal Medya İçerik Yazımı

Birçok işletme piyasaya giriyor, ancak yoldan geçenlerle nasıl konuşulacağı konusunda çok az ipucu var. Sosyal medya büyük bir müşteri-şirket iletişim platformudur. Ancak, bir yanlış kelime ve ciddi olarak işinizin ünü içine bir engel olabilir.

Şirketler her zaman şirketlerinin çevrimiçi sosyal alanlarda kolayca gezinmelerine ve potansiyel müşterilerini gönderdikleri içerikle çekmelerine yardımcı olabilecek birini arıyor. Bunu, Tweet’lerive Facebook yazılarını yazmalarına yardımcı olan özel bir sosyal medya içerik yazma ekibi tarafından yapıyorlar .

Konuşma Yazarı

Kurumsal ve politik dünya yürüyüşü nasıl yürüdüğünü bilen, ancak konuşmayı konuşmak kadar iyi olmayan insanlarla doludur – ancak konuşmaları kariyerlerinde çok zorunludur. Aynı şey, konuşmaları gereken yöneticiler, hayırseverler, sporcular, halkla ilişkiler ajansları ve hatta politik rakamlar için de geçerlidir.

Konferanslar, yorumlar, önemli bağışçılara teşekkür etmek, geçmişleri veya binaların, organizasyonların ve grupların hikayelerini takip etmek için para yazma konuşmaları yapabilirsiniz.

lirik güfte yazarı

Üretilen kârın bir yüzdesine karşılık olarak, sözler yazabilir ve bunları bir müzik yazıcısına, müzikaller, filmler, televizyonlar ve reklamlar için satabilirsiniz. Belirli sayıda müşteri için çalışabilir veya bir şarkıdan çok sayıda telif hakkı oluşturabilirsiniz. İkinci seçenekle, şarkı yazma becerileriniz için yüksek bir talebiniz varsa, elde ettiğiniz geliri de artırabilirsiniz.

Şiir yazmak

Şiir şerefsizce ödenir ve bir şiir yazarı olarak para kazanmak kolay değildir. Ancak, yaratıcı, metafor seven bir şairseniz, şiirlerinizi bir miktar para karşılığında gönderebileceğiniz yerler vardır. Alternatif olarak, henüz kendi içi reklam öğütleri olmayan tebrik kartı şirketleri için de yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En iyi ücretli çevrimiçi anket siteleri başlıklı makalemizde Anket doldurarak para kazanma yorumları ve Yabancı anket siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu