Para Kazanma

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Bu amaçsız geç gecede kaydırma yapmayı durdurun ve sosyal medya bağımlılığınızdan gerçek para kazanmayı öğrenin ...

Araştırmalar, ortalama bir insanın günde yaklaşık iki saatini sosyal medyada geçirdiğini göstermiştir – ancak sosyal medya bağımlısıysanız çok daha fazla para harcarsınız!

Bütün bu bağlılığı, para kazanmak için kaydırmaya ne dersiniz ? Sosyal medya, nasıl doğru oynanacağını biliyorsanız ve çaba sarf etmeye hazırsanız, çok kazançlı bir iştir. Cardi B gibi bir Insta-star bile olabilirsiniz !

Aslında Instagram etkileyici uygulaması Takumi’ye göre, sadece 1.000 takipçi ile haftada iki kez göndererek yılda 4.160 £ kazanıyor olabilirsiniz .

Eğer sosyal medya saplantınızı kullanışlı bir küçük yan acele haline getirmeyi seviyorsanız, işte bilmeniz gereken her şey…

Bu sayfada ne var?

 • Çok fazla takipçiye mi ihtiyacınız var?
 • Sosyal medyadan ne kadar para kazanabilirsiniz?
 • Nişinizi nasıl bulabilirim
 • Sosyal medyada nasıl daha fazla takipçi edinirsiniz?
 • Sosyal medya hesaplarınızdan para kazanma yolları

Sosyal medyadan para kazanmak için çok fazla takipçiye mi ihtiyacınız var?

Bunun cevabı hem evet hem de hayır.

Yok hayır

Birçok insan sosyal medyada para kazanabilmek için yüz binlerce takipçiye ihtiyaç duyduğunuzu varsayar. Bu sadece doğru değil .

Markalar, niceliğe göre giderek daha fazla kalite aramaktadır – bu, daha küçük bir nişan veya niş izleyici kitlesi için ödeme yapmaları gerektiği anlamına gelir . Artık sadece pahalı ünlülerin mallarını ilan etmesini istemiyorlar, kasten sıradan insanları ve ‘etkileyicileri’ arıyorlar.

Örneğin, takipçilerinizin büyük çoğunluğunun 18-24 yaş arası İngiltere’deki üniversite öğrencileri olduğunu ispatlayabilirseniz, çok büyük bir kitleye sahip olmasanız bile, anında satış noktanız olur.

Evet

Olduğu söyleniyor, hala oldukça iyi bir takipçilerin olması gerekiyor. Kimse sana sadece arkadaşlarınla ​​ilişki kuracak bir şey vermeyecek. Ancak , az miktarda para kazanmaya başlamak için yalnızca yaklaşık 1.000 takipçiye ulaşmanız yeterlidir .

İzninizi artırmak için 10 yoldan okumaya devam edin …

Sosyal medyadan ne kadar para kazanabilirsiniz?

Sosyal medyadan ne kadar para kazanabilirsiniz?

Sosyal medyadan ve bloglardan para kazanmak söz konusu olduğunda gökyüzü sınırdır. Birçok insan için bu tam anlamıyla onların mesleği, rahat bir maaşla kendileri için çalışma özgürlüğü ve bağımsızlığı veriyor .

Bununla birlikte, bir sosyal medya profili ve bu seviyeye kitle oluşturmak, tam zamanlı eğitim alırken muhtemelen zamanınız olmayacak bir miktar özveri ve çaba gerektirir.

Ancak, her marka için 40 £ ile 2,000 £ arasında ödeme yapan markalarla , sahip olduğunuz takipçilerin sayısına bağlı olarak, hafta sonları bir miktar yedek para kazanmak için hala bolca fırsat var.

Büyük yapmayı başarırsanız, 75.000’den fazla takipçisi olan Instagrammers, yılda 100.000 £üzerinden eve götürüyor olabilir Zaten her zaman yaptığın bir şeyi yapmak için çılgınca bir miktar para, değil mi?

Şu anda Instagram tüm öfke ve bazı ciddi para getirebilir, ancak eğilimler değişir ve gelecek yıl bu kez çok karlı olmayabilir. Sektördeki değişikliklerden haberdar olmak ve ortaya çıkan yeni platformlara hızlı bir şekilde cevap verebilmek önemlidir.

The Runner Beans isimli blog yayınlayan Charlie Watson ile konuştuk  ve hepsi de Diyetisyenlik eğitimi alırken Instagram’da 50.000’in üzerinde takipçisi var .
İzlendikten sonra, blogcular / etkileyicilerle kendilerini hizalamak isteyen birçok marka olduğundan kanallarınızdan para kazanmak oldukça kolay.

Bununla birlikte, blogunda, bu şekilde para kazanmanın her zaman insanların olacağını düşündüğü kadar çekici olmadığı hakkında da açıkça konuştu.

PR şirketleriyle iş için ödeme yapıyorum, daha sonra işi yaptıktan sonra parayı almak için kovalamam gerekiyor.

Kira ücretini ödemek için paraya güveniyorsanız bu korkutucu olabilir ve bu yüzden , blog boyunca bir gelir garantisi sağladığımdan emin olmak için, üniversitede bulunduğum süre boyunca dadı olarak çalıştım .

Nişinizi nasıl bulabilirim

Nişinizi nasıl bulabilirim

Sosyal medya tarafındaki koşuşturma oyununda tam anlamıyla yüzlerce insan var, bu yüzden bunu yapmak istiyorsanız farklı bir şey yapmanız gerekecek. Bu tamamen kemik bozucu bir şey yapmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak spesifik nişinizi bulmanız gerektiği anlamına gelir.

Ne hakkında tutkulu olduğunuzu veya özellikle bilgili olduğunuzu düşünün . Konuya çok fazla zaman ayırmanız gerekecek, bu yüzden yazmaktan zevk alacağınız bir şey olduğundan emin olun. Genel alana sahip olduğunuzda, daha önce yapılmamış belirli bir açıyla onu daraltmaya çalışın.

Örneğin, seyahatle ilgileniyorsanız, bütçe seyahatine , öğrenci seyahatine, tren seyahatine veya eko seyahate odaklanabilirsiniz . Genel bir seyahat günlüğü, ayrı tutacak bir şeyiniz olmadığı sürece seste kaybolur.

Ama aynı zamanda da da niş olmanın tuzağına düşmeyin . Gelecek yıllar boyunca sohbetler ve içerik fikirleri üretecek bir konu olması gerekiyor, bu yüzden bunun için çok fazla derinliğe ihtiyaç var.

Ne yaptıklarını ve pazardaki boşlukların nerede olduğunu görmek için rekabeti kontrol ettiğinizden emin olun . Para kazanma fırsatı da olup olmadığını kontrol edin – insanlar bu alanda para harcamak isterler mi? Satın alabilecekleri ürünler var mı?

Sosyal medyada nasıl daha fazla takipçi edinirsiniz?

Sosyal medyada nasıl daha fazla takipçi edinirsiniz?

Tamam, başlamak için yüzbinlerce takipçiye ihtiyacınız olmayabilir, ancak bundan iyi bir para kazanmak istiyorsanız adil bir kaç kişiye ihtiyacınız olacak.

Sosyal medyada izinizi oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolu yoktur : ciddi bir çalışma ve özveri gerektirir. Runner Beans’tan Charlie, en az yıl alacağını söylüyor.

Bana uzun zaman aldı ama ben bir yıl kadar fazla bir süre içinde büyüdüğü etkileyicileri tanıyorum. Sanırım nişinize ve ne kadar iş koymak istediğinize bağlı. Ortalama 2-3 yıl diyebilirim.
Ancak, sosyal medyadaki kitlenizi artırmak istiyorsanız, süreci hızlandırmaya yardımcı olabilecek denenmiş ve test edilmiş bazı taktikler var …

Sosyal medyayı izlemenin 10 yolu

 1. Tutarlı olun  – Ne yaparsanız yapın, günlük olarak yaptığınızdan emin olun. Sadece düzensiz gönderirseniz, takipçileriniz ilgisini hemen kaybeder.
 2. Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın –  bazı büyük uygulamalar gibi pek vardır IFTTT otomatik olarak sosyal medya hesapları bağlamak sağlayacaktır. Dolayısıyla, Instagram’da bir fotoğraf gönderirseniz, otomatik olarak Twitter’ınıza gönderilir (gerçek bir fotoğraf, bir link değil!). Bu size zaman kazandıracak ve ilanlarınızı platformlar arasında tutarlı tutacaktır.
 3. Bir yarışma  düzenleyin – Bunu yapmak zor olabilir, çünkü bir ödüle ihtiyacınız vardır, ancak ellerinizi küçük bir yatırımla ya da bağlantılarınızı kullanarak elde ederseniz, yeni takipçiler edinmenin harika bir yoludur. İnsanlardan bir gönderiyi beğenmelerini / etiketlemelerini / paylaşmalarını ve erişiminizin yayılmasını izlemelerini isteyin.
 4. Diğerleriyle etkileşime gir – İnsanlar genellikle sosyal medyanın ‘sosyal’ kısmını unuturlar.Nişunuzdaki diğer insanlara, onların gönderileri, yorumları ve paylaşımları gibi uzanın ve büyük olasılıkla iyiliğe geri dönecektir. Yeterince güçlü bir ilişki kurmayı başarırsanız, sitelerinde misafir blogları veya sosyal medya devralmaları gibi işbirlikleri düzenleyebilirsiniz.
 5. Hashtag’leri kullanın – Şimdi biraz soğuk görünebilirler, ancak hashtag’ler benzer bir nişle ilgilenen insanlarla bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Hangi karma etiketlerin en popüler olduğunu ve ne zaman popüler olduğunu bulmak için hashtagify.me gibi araçlar kullanın , hatta kendinizinkini yaratın ve takipçilerinizi belirli paylaşımları paylaşırken kullanmaya teşvik edin.
 6. Coğrafi etiketlemeyi deneyin –  Özellikle Instagram’da, insanlar sık ​​sık konum üzerinden arama yapar ve bu, hesabınızı bulmak için başka bir yol oluşturur.
 7. Analitik kullanın – Her zaman ve sonrasında duraklatmanız ve sosyal medya hesaplarınızda nelerin iyi sonuç verdiğinin ve nelerin yapılmadığının stokunun alınması önemlidir. Fanpage Karma ve Squarelovin (sadece Instagram) gibi siteler yayınlarınızdan hangisinin en popüler olduğu hakkında bilgi sağlayacaktır. Bunu, hangi içeriğin en iyi çalışma eğiliminde olduğunu ve onu yayınlamak için en uygun zamanı belirlemek için kullanabilirsiniz.
 8. Videoyu kullanın – Kendinizi kaydetme düşüncesi biraz korkutucu görünebilir, ancak insanlar sayfanın arkasındaki ‘insanı’ görmek ister ve doğrudan onlarla konuşabiliyorsanız takipçileriniz sizinle daha fazla iletişim kuracaktır. Bunun için YouTube veya Facebook’u kullanabilirsiniz ya da Instagram hikayeleri bunu yapmanın hızlı ve etkili bir yoludur.
 9. Ücretli reklamlar – Hedef kitlenizi organik olarak oluşturmak mümkün olsa da, hızlı bir tanıtım yapmak için ücretli reklamlar yapmayı deneyebilirsiniz. Çok iyi bir performans sergileyen bir Facebook gönderisini desteklemeye çalışın veya Google Adwords’ü daha küçük ve belirli terimler için araştırın .
 10. Kaliteli içerik – Eğer gerçekten ilgi duydukları bir şey teklif ediyorsanız, günün sonunda takipçileriniz hesabınıza çekilecektir. Çok tanıtım yapmaktan kaçının ve iyi hikayeler anlatın ve gelmeye devam etmek zorundalar.

Not:Güçlü bir takipçisi tabanı oluşturmak ciddi zaman ve çaba gerektirir

Sosyal medya hesaplarınızdan para kazanma yolları

Sosyal medya hesaplarınızdan para kazanma yolları

Markaları / ürünleri tanıtın

Özellikle Instagram, YouTube ve bloglar gibi kanallarda sosyal medya ile para kazanmanın en yaygın yollarından biri markaları veya ürünlerini tanıtmaktır.

Bunu yapmayı gerçekten kolaylaştıran birkaç farklı web sitesi ve uygulama var ve işte en iyilerinden ikisi:

1:TRIBE Etkileyici

Bu uygulamada odak nokta takipçilerinizin sayısından ziyade içeriğin kalitesidir.

Markanın tam olarak ne tür bir marka aradığını ve bir hashtag veya indirim kodu gibi dahil edilmesini istedikleri şeyleri tam olarak ana hatlarıyla belirten bir dizi özet arasından seçim yapıyorsunuz. Gönderiyi yaratırsınız (Facebook, Twitter veya Instagram’da), fiyatınızı belirler ve onay için gönderirsiniz.

Tabii ki dezavantajı, yalnızca reddedilmesi için mükemmel yazıyı oluşturmak için yaşları harcayabileceğinizdir – ama en azından kaç takipçiniz olursa olsun sıkışıp kalabilirsiniz

2:Takumi

Bu uygulama özellikle Instagram’da tanıtımı için tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan tek şey, herkese açık bir profil, 50’den fazla gönderi ve başlamak için en az 1.000 takipçi.

Sizi, beslemenize uygun (gıda, seyahat vb.) İlgi alanlarıyla etiketler ve yaşınız, cinsiyetiniz ve konumunuzla birlikte, sizi ilgili kampanyalarla eşleştirmek için kullanın.

Ayrıca, özellikle bu hizmetlere kaydolmamış olabilecek yerel küçük işletmelerle, markalarla kendinizle iletişime geçmekten korkmayın. Yerel bir restoran, örneğin, inceleme karşılığında size ücretsiz bir yemek sunmaya istekli olabilir; ancak, yalnızca onlarla iletişim kurarsanız öğreneceksiniz.

Aşırı teşvikten kaçının, takipçileriniz her gün ilanlarla bombalanırsa kapanacaklardır. Bunu önlemek için bir sosyal medya kayıt programı oluşturmayı deneyin.

Blogcu yayınlayan Charlie ayrıca, neyi destekleyeceğinizi seçerken dikkatli olmanızı önerir.

Ortak bağlantılar kullanın

Bağlı kuruluş pazarlaması, bir markayı tanıtmaya benzer bir pasif gelir şeklidir , ancak takipçilerinizin bir bağlantıya tıklamaları ve komisyon kazanmak için bir satış yapmaları için özellikle ihtiyacınız vardır.

Örneğin, bir oteli tanıtıyorsanız, bağlantıyı tıklayıp otelde rezervasyon yaptırmak için takipçilerinize ihtiyaç duyarsınız – o zaman kârdan bir pay kazanırsınız.

Bağlı kuruluş pazarlaması nasıl çalışır?

Sizin için çalışan bağlı kuruluşları bulmak için Clickbank ve Satış Ortağı gibi ağları kullanın . Seçilebilecek yüz binlerce ürünü var, ancak konu alanınızla alakalı bir şey bulmanız gerekiyor.

Araştırmanızı önceden yaptığınızdan emin olun, böylece neyi teşvik edeceğinizi ve kendinizi bu marka ile ilişkilendirmek konusunda rahat olduğunuzu bilirsiniz. Bazı markaların ürünlerini nasıl geliştireceğiniz ve tanıyamayacağınız konusunda özel kuralları olduğu için Ts ve C’leri kontrol etmeyi de unutmayın.

Ayrıca Amazon ürünlerini tanıtmak için bağlı kuruluş bağlantılarından komisyon kazanmanıza izin vererek bir Amazon Ortaklığı olmayı deneyebilirsiniz .

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir milyonun üzerinde ürün var, ancak komisyon oranları farklı ürün kategorilerine göre büyük ölçüde değişiyor. Örneğin, ev eğlence ve cep telefonları için% 1 komisyon, giysi, ayakkabı ve mücevher gibi şeyler için% 10 komisyon alırsınız.

Bu tıklamaları alma

Bağlantıları aldıktan sonra, şimdi insanların tıklamaları ve ürünleri satın almaları yeterlidir. Önemli olan, takipçilerinizi linklerle spam yapmak değil , linkleri incelemeler gibi yüksek kaliteli içeriğegömmektir.

Takipçilerinizin yalnızca dengeli olduğunuzda size güveneceğini unutmayın – yalnızca gerçekten inandığınız şeyleri tanıtın ve olumsuzları da vurguladığınızdan emin olun.

Affiliate linkleri ayrıca banner reklamlar, e-postalar veya ürettiğiniz herhangi bir içeriğin parçası olarak kullanabilirsiniz. Bunun yalnızca güven ile ilgili olduğunu unutmayın ve takipçileriniz yalnızca orijinal incelemeler yaparsanız önerinizi satın alır.

Bilgi ürünleri oluşturun

Bilgi ürünleri oluşturun

Bir niş veya belirli bir konu alanında zaten bilginiz varsa, bu harika, ama bir gecede olmaz.

Yapmalisin bir otorite olarak kendini kurmak bir blog veya diğer sosyal medya kanalı üzerinden ya bir denekte ve daha sonra böyle bir e-kitap, e-posta serisi veya ses / video ders olarak ürünleri satan başlayabilir.

Bu durumda, takipçilerinizin kalitesi kesinlikle miktardan daha önemlidir. Konuyla sizinle ilgilenecek ve ürünlerinizi satın alacak kadar size yatırım yapacak kişilerin olmasını istiyorsunuz.

İnsanların ürünlerini çevrimiçi olarak satmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çok sayıda site var.

Gumroad , Sellfy ve Udemy gibi hizmetler , ürünleri satmak için kendi ‘dükkanınızı’ kurmanıza olanak tanır: ödeme sürecini, ürünün teslimatını (dijital temin ederek) ve pazarlamayı ele alacaklar gerçekten kaliteli şeyler üretmeye odaklanın.

Sitelerin, her satıştan elde ettiğiniz kârın % 10’unu alabilecekleri bir pay alacağını unutmayın.

Ayrıca , sizden satın aldıklarında, insanların e-posta adresleri gibi ayrıntılarını denemek ve yakalamak için de iyi bir fikirdir . Bu, gelecekteki ürünleri ve içeriği tanıtan onlara e-posta gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca , yeni bir müşterinin ilgisini çekmesi için bir freebie sunmayı da deneyebilirsiniz . Onlara e-posta adresleri karşılığında ücretsiz bir e-Kitap verin ve etkilenirlerse gelecekte sizden daha fazla ürün satın alma olasılıkları olacaktır.

Bunlar, sosyal medyanızdan ve bloglamadan para kazanmanın ana yollarından sadece üçü, ancak yaratıcı olun ve kutunun dışında düşünün, yapmanın birçok yolu var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir