Girişimcilik

İşinizi yeni kitlelere götürmenin 4 yolu

Yeni pazarlama fikirleri ve süreçlerinden yararlanarak işinizi nasıl ölçeklendirebileceğinizi ve yeni izleyici kitlesine ulaşabileceğinizi keşfedin

Müşteri tabanınızı ve karınızı genişletmek zor olabilir ve hemen hemen her girişimcinin karşılaştığı sorun olabilir. Başarılı girişimciler ve Matchesfashion’dan Tom Chapman  ve Transferwise’dan Kristo Käärmann gibi kurucular büyüme kodunu kırdılar , ancak onlar için bile yol boyunca birkaç problemden daha fazlası vardı. Eğer işiniz çekişmeye başlıyorsa ve yeni kitlelere yayılmaya bakıyorsanız, dağıtabileceğiniz birçok strateji vardır.

İlgili: İşletmenizin web sitesi için görseller nasıl seçilir

1. Konfor bölgesinin dışına çıkın

Girişimci olmanın sorunu, yalnızca işin geri tepmesi değil, aynı zamanda oldukça yalnız bir hayat olabileceğidir. Dahası, bu sürekli, genellikle solo olan savaş, vizyonunuzu kaldırma, çadırınızı toplama ve fiziksel ve zihinsel rahatlık alanınızdan çıkma yeteneğiniz üzerinde etkili olabilir.

Ofisten verimli bir şekilde çıkıp işinizi yeni bir izleyici kitlesiyle tanıştırmanın bir yolu, çevrimiçi bir ürün satıyorsanız, bir dalma almak ve bir pop-up mağaza kiralamak . Daha geçen hafta Co-Op, bu yıl Glastonbury Festivali’nde açılan bir mağaza açacağını duyurdu. Innocent Drinks dahil diğer birçok büyük marka bunları yeni ürünler başlatmak için kullanıyor .

Küçük bir işletme veya başlangıç ​​için , pop-up mağazaları fikrini ciddiye almak için birçok zorlayıcı neden vardır. Birincisi, düşük maliyetle yeni bir konumda çekiş kazanmanın, piyasayı test etmenin ve makul bir değer düşüklüğünden yararlanmanın harika bir yolu. İkincisi, son birkaç yıl içinde, uygun bir site seçmenize yardımcı olmak için yayılan bir dizi çevrimiçi rezervasyon platformu ile çok daha kolay hale geldi. Yeni müşterilerin önüne geçmek için hızlı bir yola ihtiyaç duyduğunuzda, pop-up mağazalar pratik ve etkili bir çözümdür.

2. Hikaye anlatmaya başlayın

Günümüzde, müşterilerin yalnızca bir işletmenin sunduğu gerçek ürün ve hizmetlerle ilgilenmediğini gösteren birçok kanıt vardır. Ayrıca ne aldıkları, nereden geldiği, tarihçesi, kimin yaptığı ve nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Genç insanlar, bir ürünün etikbilgilerini bilmek konusunda özellikle isteklidirler .

Bilgi için bu susuzluk sadece tüketiciye yönelik olanlar için değil, her türlü işletme için bir fırsattır. Markanızın öyküsünü, motivasyonlarınızı , ürünlerinizi üreten veya hizmetlerinizi geliştiren insanları ve onları yönlendiren şeyleri anlatmak, kendinizi rakiplerinizden ayırmanın anlamlı bir yoludur.

Aynı zamanda sizi yeni izleyicilerin önüne koyar. Ağızdan ağıza hala en güçlü pazarlama yöntemidir. Hikayelerinizi, herhangi bir ambalajda, sosyal medya pazarlamacılığı ve gönderilerde dahil olmak üzere tüm platformlarda etkili bir şekilde anlatırsanız, mevcut müşterilerinizin arkadaşlarını ve ailelerini işletmenize doğru otomatik olarak çekersiniz.

3. Tüm bu verileri kullanın

Girişimciler verileri horde . Çok başarılı girişimciler bu verileri kullanıyor. Buradaki zorluk, veri toplamayı sevdiğiniz halde, muhtemelen etkili bir şekilde kullanmayacağınızı kabul etmektir. Bu, her türlü işi mahvetmeye başlayan bir konudur; şirketlerin büyük bir kısmı veri bakımından zengin fakat içgörü yetersizliği.

Sorun, stratejik vurguyu veri toplamaya koymak çok kolay ve odağı kullanmaya yönlendirmek çok daha zor. Elektronik tablolardan tarayıcılara ve web sitesi ürün tıklamalarına kadar elektronik verilere kadar her şey bizim verilerimize çok eklenebilir, ancak bununla daha az ilgileniriz.
Kendinizi yeni kitlelerin önüne çıkaracaksanız, bu sorunu etkili bir şekilde çözmek çok önemlidir. Tüm bu verilerin bir yerinde, bu yeni müşterilerin kim olduğunu ve onları nerede bulabileceğinizi tanımlamanız için gereken bilgileri size veren modeller ve eğilimler var. Bu yıl bir öncelik belirlerseniz, verilerinizi kullanarak veya analitik konusunda size yardımcı olacak satın alma hizmetlerini kullanın.

4. Bir şeyleri geri ver

Girişimciler hayırsever bir zihniyet eğilimindedir. Aslında geri vermeyi seviyorsunuz ve aslında, varlık yöneticisi Kleinwort Hambros tarafından yaptırılan bir YouGov anketine göre ,  % 65 bin yıllık girişimci iyi bir neden için ayda 20 sterline kadar para veriyor . Bu hayırseverlik afinitesi iyi bir etki için kullanılabilir.

Doğru hayır kurumuyla veya sosyal girişimciyle ortaklık yaparsanız, erişiminizi otomatik olarak artırır ve potansiyel müşterilerin önüne geçersiniz. Bu stratejinin işe yaraması için, ürünleriniz ve hizmetlerinizle uyumlu bir yardım kuruluşunun seçilmesi gerekir ve eğer bir mikro işiyseniz, önce yerel toplulukta çalışan yardım kuruluşlarına bakın.

Bu yaklaşım, size web sitenizde ve sosyal medyada anlatılacak daha da fazla hikaye verme avantajına sahiptir. Dahası, girişimciler genellikle hayır kurumlarına maruz kalmanın onlara pazarlamaya yeni bir giriş getirdiğini fark eder. Hayır kurumlarının paraya ihtiyacı var ve güvenceye almak için benzersiz yolları var. Uzmanlardan öğrenmek asla boşa harcanmaz.

Ürün ve hizmetlerinizi yeni kitlelerin önüne çıkarmak bir savaş olabilir, ancak doğru stratejileri uygulayarak zorlukların üstesinden gelmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Franchising ile ilgili gerçekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu