Bankalar
Trend

Avantajı Bol Kredi Kartları

En avantajlı kredi kartı 2019 yılında hangisi? sizde bol puanlı kredi kartı arıyorsanız doğru adrestesiniz


En avantajlı kredi kartı 2019 yılında hangisi? sizde bol puanlı kredi kartı arıyorsanız doğru adrestesiniz sizler için avantajı bol puanları bol kredi kartı hangisi araştırdık ve bir listesiniz oluşturduk.

Kredi kartı, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan ve ihtiyaç haline gelmiş bir ürün. Bankalar vatandaşlara gerek nakit ihtiyaçlarını karşılamaları ve gerekse alışveriş işlemlerinde kullanmaları adına kredi kartı imkanı sunmaktadır. Bu kredi kartlarının yıllık aidat ücretleri ve nakit çekimlerde uygulanan faiz oranları farklıdır ve her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır.

En iyi kredi kartlarının hangisi olduğuna ilişkin bilgilere hakim olmanızı istediğimiz haberimizi sizler için detaylarıyla araştırıp paylaştık. En iyi kredi kartı 2019 yılına ilişkin özellik ve faiz oranları bakımından en avantajlı kredi kartlarını sizler için araştırdık. Haberimizi inceleyerek kredi kartları hakkında bilgi alabilir, kartları karşılaştırabilir ve en iyi kredi kartına başvurunuzu yapabilirsiniz.

En İyi Kredi Kartı

Türkiye’de kredi kartı kullanım sayısı 65 milyonu geçmiş durumda. Her bankanın farklı özelliklerde, farklı meslek gruplarına sunduğu kredi kartı çeşitleri vardır. Durum böyle olunca kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler de hangi kartı seçsem diye kara kara düşünüyorlar. Biz de kredi bankalar ekibi olarak bankaların tüm kredi kartlarını, avantajlarını ve özelliklerini, başvuru kanallarını tek bir sayfada birleştirmeye karar vererek bu sayfamızı hazırladık.

Bu sayfadaki bilgiler ile siz de bankaların kredi kartlarının avantajlarını inceleyebilir, başvurunuzu yaparak hemen kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgilerden yararlanarak bankaların kredi kartları avantajlarının yanı sıra, mil kazandıran, puan kazandıran kartları da konunun aşağısından inceleyebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ilgili gerekli olan bilgiler aşağılarda yer almaktadır. Ayrıca kredi kartı borcu olan kişiler son çıkan kampanyalar ile Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi ile kredi çekerek kredi kartı borçlarını 60 aya kadar vadeli olarak yapılandırabilir.

Akbank Axess Kart

En iyi kredi kartıhangi bankanın diye soruyorsanız, listemizin 1. sırasında Akbank yer alıyor. Axess’in fırsatlarla dolu, her ihtiyacınıza cevap veren dünyasına hoşgeldiniz! Axess ile yurtiçi ve yurtdışında alışveriş yapabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Axess size alışverişlerinizden bol bol Chip-para kazandırırken, yüzbinlerce noktada sağladığı taksit imkanıyla hayatınızı kolaylaştırır. Chip-paralarınızı geniş Axess Üye İşyeri ağında dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Axess ile keyifli alışverişler dileriz.Axess ile yaptığınız alışverişlerden chip-para kazanırsınız. Kazandığınız chip-para’larla Türkiye’nin her yerindeki Axess üye mağazalarında anında bedava alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip-para = 1 TL değerindedir.Otomatik fatura ödeme talimatı verin, her ay fatura takip derdinden kurtulun, rahat edin. Talimatınızı 444 25 25 Akbank müşteri hizmetlerinden veya Akbank Direkt’ten verebilirsiniz.Axess’in her ay sunduğu kampanya ve fırsatları takip ederek ekstra chip-para kazanabilir, anlaşmalı üye işyerlerinde ekstra taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kampanya Geçerlilik Tarihi
Axess’e özel Damat Tween’de 6 taksit! 08 Ağustos 2018 – 15 Ocak 2019
Üniversiteli Axesslilere özel Morhipo.com’da %10 chip-para! 02 Mayıs 2018 – 30 Nisan 2019
Üniversiteli Axesslilere özel Morhipo.com’da %10 chip-para! 02 Mayıs 2018 – 30 Nisan 2019
Axess’e özel Deriden’de 100 TL chip-para 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Axess Mobil’e özel Özdilekteyim.com’da 20 TL chip-para! 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Axess’e özel Beymen Club’da %50 indirim! 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Petrol Ofisi’nde 4 Kez 125 TL’ye 40 TL’ye Varan Chip-Para! 01 Ocak 2019 – 15 Şubat 2019
Yeni Yılda İlk Hediyen Axess Mobil’den! 26 Kasım 2018 – 15 Ocak 2019
Ocak’ta fatura talimatlarına 100 TL chip-para! 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019

Akbank Axess kartınızda yıllık ücret masrafınız sadce 109 tldir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Akbank Axess kartınızla yapacağınız Akbank Axess kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

QNB Finansbank CardFinans

En avantajlı kredi kartı listemizin 2. sırasında Finansbank var! CardFinans ile 1.500’ü aşkın marka ve 250.000’in üzerinde alışveriş noktasında beklentilerinizin ötesinde avantajlar ve hayatınızı kolaylaştıracak hizmetler sizi bekliyor.Hediye Para ile 1,500 TL’ye kadar alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz.Anında Kredi ile acil hakit ihtiyaçlarınızı hızlı, formalitesiz, kefilsiz olarak karşılayabilirsiniz.

TaksitKolay ile 50 TL ve üzeri tek çekim harcamalarınızı sonradan taksitlendirebilirsiniz.Market ve Benzin Programı ile market ve akaryakıt harcamalarınızda %5 indirim .EkstreTaksit ile asgari ödeme tutarınızı ödedikten sonra kalan ekstre borcunuzu 6,9, ya da 12 vadeyle taksitlendirebilirsiniz. Ücretsiz Fatura Ödeme talimatı ile faturalarınızı düşünme derdinden kurtulabilirsiniz.

Hediye Para, CardFinans’ınızla anlaşmalı mağazalarımızdaki QNB Finansbank POS’larından yaptığınız 150 TL ve üzerindeki alışverişlerinizin 150 TL’sinden 1,500 TL’sine kadarını, vereceğiniz harcama sözü karşılığında bedavaya getirme fırsatı sunan CardFinans müşterilerine özel programımızdır.

Kampanyaya dahil üye işyerlerimizde yaptığınız 150 TL ve üzeri harcamadan sonra slipte çıkan harcama sözü teklifimizi kabul edin, 1500 TL’ye varan Hediye Para tutarı kadar alışverişiniz bedavaya gelsin! Kullanılabilir Hediye Para’nızı öğrenmek için HEDİYE yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 2273’e gönderin!QNB Finansbank CardFinans başvurularınızı en kolay yollardan yapabilirsiniz sizler için sıraladık . Çağrı Merkezi 0 850 222 1 900 numarasını arayarak yada  İnternet Şubesi bankacılığından bütün kart işlemlerinizi gerçekleştitebilirsiniz.

Kampanya Geçerlilik Tarihi
CardFinans’ınızla Damat Tween’de 6 taksit! 15 Ağustos 2018 – 15 Ocak 2019
CardFinans’ınızla D’S damat’da 6 taksit! 01 Ekim 2018 – 15 Ocak 2019
CardFinans’tan Kiğılı’da 12’ye varan taksit! 01 Ekim 2018 – 31 Aralık 2019
CardFinans’tan Kiğılı’da 12’ye varan taksit 01 Ekim 2018 – 31 Aralık 2019
CardFinans’ınızla Damat Tween’de 6 taksit! 15 Haziran 2018 – 15 Ocak 2019
CardFinans’ınızla D’S damat’da 6 taksit! 01 Ocak 2019 – 15 Ocak 2019
CardFinans’ınızla Kiğılı’da 7’ye varan taksit! 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
CardFinans’ınızla Yuvanızı ısıtacak 3 taksit fırsatı! 01 Ekim 2018 – 31 Mayıs 2019
IKEA’da Peşin Fiyatına 6 Taksit! 20 Eylül 2018 – 31 Ağustos 2019

CardFinans kartınızda yıllık ücret masrafınız sadce 103 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. CardFinans kartınızla yapacağınız CardFinans kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

DenizBank Bonus

Bonus Card, bonus kazandıran ve taksit imkanı sunan bir alışveriş kartı ve aynı zamanda dünyanın her yerinde MasterCard/Visa amblemi bulunan milyonlarca işyerinde geçerli bir MasterCard/Visa kredi kartıdır. Bonus Card özelliklerini siler için sıraladık. Bonus Cardile tüm harcamalarınızda bonus kazanırsınız. Bonus Card’ınızda birikmiş bonusunuzla bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Bonus Card Program Ortakları’nda ekstra bonus ve taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Bonus Card’ın üzerindeki çip sayesinde size özel imkanlardan yararlanırsınız. Bonus Card’ınız dünyanın her yerinde geçerli bir kredi kartıdır. Bonus Card başvurusu yapabileceğiniz noktaları sizler için sıraladık. Bonus Cardbaşvurunuzu  DenizBank Şubeleri0 850 222 08 00 AçıkDeniz İletişim Merkezi veya hemen Kredi Kartı Başvurusu yapmak için ‘’www.denizbank.com’’ internet adresinden yapabilirsiniz.

Kampanyalar
Harcama sözünüze 300 TL’ye varan Bonus kazanın
Dijital üyelik alışverişlerinizde %50 indirimden yararlanın
Tüm Big Chefs restoranlarında %20’ye varan indirim
English Home’da peşin fiyatına 4 taksit

Deniz Bank Bonus Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadce 98 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Deniz Bank Bonus Cardkartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

Garanti Bankası Bonus Card

Türkiye’nin en çok kullanılan kartı Bonus’la yüzbinlerce işyerinde size özel bonus ve taksit ayrıcalıkları sizi bekliyor! Bonusunuzla taksitli alışverişin keyfini yaşarken, alışverişlerinizden bol bol bonus kazanır, kazandığınız bonuslarla Bonus Program Ortakları’nda bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Kazanılan her 1 bonus 1 TL değerindedir. (1 bonus=1 TL) Hem Bonus Hem Çok Hızlı: Bonus Trink! Hayatınıza hız katan Trink özellikli Bonus’unuzla tüm bonus fırsatlarından yararlanır, 90 TL’ye kadar olan işlemlerinizi bozuk para taşımaya gerek olmadan, şifre kullanmadan tek dokunuşla yapabilirsiniz. Acil nakit mi gerekiyor? Ödemelerinize ara vermeye mi ihtiyacınız oldu? Nakit ihtiyaçlarınız ve ödeme kolaylıkları ile ilgili bir çok farklı ürün alternatifini Bonus’ta bulabilirsiniz; Ücretsiz Taksitli Nakit Avans ile formalitesiz, sabit taksitle ödeyebileceğiniz uygun faiz oranlarıyla nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayın.Siz ödemenizi peşin yapın taksiti İşlem Taksitlendir ile Bonus yapsın.

Dilediğiniz bir ekstrenizi Ekstre Atlat ile 1 ay sonra ödeyin. Alışverişinizi Bonus’la yapın, istediğiniz işlemi İşlem Ertele ile 1 ay öteleyin. Acil paraya mı ihtiyacınız Var? Taksitli Para ile ihtiyaçlarınızı ertelemeyin. Hesabınızda para olmasa da Karttan Havale/EFT ile İnternet şubesinden ve Paramatik’lerden havale ve EFT yapabilirsiniz. Bonus’unuzla tüm Paramatik’lerden vadesiz hesaplarınıza ulaşabilir, Paracard’ınızla yaptığınız para çekme, para yatırma gibi işlemleri Bonus’unuzla da rahatlıkla yapabilirsiniz. Bonus Card başvurunuzu Garanti internet şubesinden Başvuru formunu doldurarak,  Bonus Card onayınızı anında alabilirsiniz .

Kampanya Geçerlilik Tarihi
Kemal Tanca’da 6 taksit 01 Ağustos 2018 – 31 Ocak 2019
İpekyol’da %70’e varan indirimi başladı 02 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Machka’da %50 indirim 02 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Twist’de %70’e varan indirimi başladı 02 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Abdullah Kiğılı’da 5 taksit 02 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
Kiğılı’da 5 taksit 02 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
JOKER’de 7 taksit 01 Ocak 2019 – 30 Ocak 2019
SOOBE’ de 7 TAKSİT! 01 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019
İgdaş doğalgaz faturası ödemelerine ücretsiz 2 taksit 15 Ekim 2018 – 31 Mayıs 2019
İgdaş doğalgaz faturası ödemelerine ücretsiz 2 taksit 15 Ekim 2018 – 31 Mayıs 2019

Garanti Bonus Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadce 103 TLdir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır. Başvurunuzu buraya tıklayıp Garanti’nin bonus sitesinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Worldcard

Mobil ödeme işlemlerinizde 25 TL Worldpuan.Otomatik ödeme talimatlarınızda 60 TL’ye varan puan kazanın. Giyim alışverişlerinizde 40 TL Worldpuan! Tek seferde yapılan her 125 TL ve üzeri alışveriş için 10 TL, toplamda 40 TL Worldpuan hediye! World ile anlaşmalı World Üye İşyeri ağında Worldpuan ve taksit imkanlarından yararlanabilir, size özel kampanyalardan, ayrıcalıklı ek hizmetlere kadar hayatınızı kolaylaştıran ve zenginleştiren birçok ayrıcalığa sahip olursunuz.

Kazandığınız Worldpuan’larınızla gönlünüzce alışveriş yapabilir, emekliliğinize katkıda bulunabilirsiniz.Dilerseniz Hızlıcep ile istediğiniz an istediğiniz yerde sadece bir SMS ile Turkcell Hazır Kart TL paketi yükleyebilirsiniz.Ayrıca kartınızla taksitli nakit avans kullanabilir, 5-12 ay arası sabit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz. Üstelik Worldcard’ın sunduğu ek hizmetler ve ayrıcalıklar ile kendinizi her zaman özel ve güvende hissedersiniz.Size en uygun Worldcard’ı belirlemek için size en yakın şubelerimize uğrayabilir, Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne girebilir veya 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı‘nı arayabilirsiniz.

Kampanya Geçerlilik Tarihi
Yurt dışı harcamalarında 75 TL Worldpuan kazanma fırsatı! 04 Aralık 2018 – 04 Ocak 2019
World’e özel Modoko +5 ek taksit fırsatı! 01 Aralık 2018 – 31 Ocak 2019
Yurt dışı harcamalarında 75 TL Worldpuan kazanma fırsatı! 04 Aralık 2018 – 04 Ocak 2019
World’e özel Modoko +5 ek taksit fırsatı! 01 Aralık 2018 – 31 Ocak 2019
Dijital Kasko sigortasında kasko tutarının %10’u kadar Worldpuan fırsatı! 17 Aralık 2018 – 17 Ocak 2019
Yurt dışı harcamalarında 75 TL Worldpuan kazanma fırsatı! 04 Aralık 2018 – 04 Ocak 2019
Yapı Kredi World’e özel Özdilek Hipermarketler’de 20 TL Worldpuan! 22 Kasım 2018 – 16 Ocak 2019

Yapı Kredi World Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadce 104 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

İş Bankası Maximum Card

Markapark Alışverişinize 3 aylık MACfit üyeliği hediye. Mediamarkt.com.tr’de 100 TL MaxiPuan . BP’de 40 TL’ye varan MaxiPuan. Maximum Kart ile Türkiye çapında sayısı 200.000’i aşan Maximum üye işyerinde taksitli alışveriş yapabilir, böylece ihtiyaçlarınızı ertelemeden eşit taksitler halinde kolayca geri ödeyebilirsiniz.

Ayrıca, alışverişlerinizden MaxiPuan kazanıp, biriktirdiğiniz MaxiPuanlarla Maximum üye işyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz.Maximum Kart, yurtiçinde VISA / MasterCard/ Troy ve yurtdışında VISA / MasterCard amblemini taşıyan tüm noktalarda geçerlidir. Üstelik yurtdışında yaptığınız alışverişlerden de MaxiPuan kazanabilirsiniz.

Maximum Kart, yurtiçinde ve yurtdışında VISA / MasterCard amblemini taşıyan tüm noktalarda geçerlidir. Üstelik yurtdışında yaptığınız alışverişlerden de MaxiPuan kazanabilirsiniz. Maximum Kart, yurtiçinde ve yurtdışında VISA / MasterCard amblemini taşıyan tüm noktalarda geçerlidir.Ayrıca nakit ihtiyaçlarınızda da Maximum Kart’ınız 7 gün / 24 saat, her an yanınızda! Dilerseniz Maximum Kart’ınızla nakit avans çekebilir ya da taksitli nakit avans hizmetimizle nakit kullanımlarınızda geri ödemelerinizi 12 aya varan vadelerle ve eşit taksitler halinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kampanya Geçerlilik Tarihi
İgdaş Fatura Ödemelerinizde Faizsiz 3 Taksit! 01 Ekim 2018 – 31 Mayıs 2019
İgdaş Fatura Ödemelerinizde Faizsiz 3 Taksit! 01 Ekim 2018 – 31 Mayıs 2019
50 Yaş Üstü Müşterilerimiz Cinemaximum’larda Ayrıcalıklı! 13 Aralık 2018 – 31 Mart 2019
Maximum Mobil’den Cinemaximum Sinema Bileti Hediye! 07 Ocak 2019 – 24 Ocak 2019
50 Yaş Üstü Müşterilerimiz Cinemaximum’larda Ayrıcalıklı! 13 Aralık 2018 – 31 Mart 2019
BP İstasyonlarında 30 TL’ye Varan MaxiPuan! 01 Ocak 2019 – 14 Şubat 2019

İş Bankası Maximum Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadece 66 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

Halkbank Paraf Card

Taksitli alışverişlerinize 50 TL ParafPara. Opet’te 30 TL ParafPara hediye.Gülaylar’da 200 TL ParafPara. Bankamızın kredi kartıdır. Paraf ile yurt içi ve yurt dışında Visa/MasterCard/AMEX, yurt içinde Visa/MasterCard/AMEX/Troy logosu bulunan tüm üye işyerlerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Paraf, ihtiyaçlarınızın sınırsız olduğunu düşünerek, sizlere birbirinden özel imkânlar sunmanın yanı sıra, tüm işlemlerinizde ParafPara kazanma ve Paraf üye işyerlerinden yapacağınız işlemleri taksitlendirme fırsatı sunuyor.Yurt içinde Paraf Üye İşyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir ve kampanyalardan yararlanma imkanına sahip olursunuz.

Sizlerde Paraf’ın eşsiz özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, Şimdi Başvur’a tıklayarak , istenilen kart türüne göre PARAF / PARAFLY boşluk, TCKN boşluk, gelir bilginizi yazıp 3452’e SMS gönderebilir, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank İnternet Şubesinden ya da size en yakın Halkbank Şubesi’nden başvuruda bulunabilirsiniz!

Halkbank Paraf  Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadece 32 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

Vakıfbank Worldcard

VakıfBank Worldcard size yaygın World ve VakıfBank üye işyeri ağında Worldpuan ve taksit imkanlarının yanında size özel kampanyalarla alışverişlerinize renk katıyor.

Kartınızı yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde kullanabilir, internette güvenli alışveriş yapar, cazip nakit çözümleri ile anında nakit ihtiyaçlarınızı karşılarsınız.Gıda harcamalarına 15 TL değerinde Worldpuan.Kozmetik alışverişine 15 TL Worldpuan. Seyehat harcamalarına 50 TL Worldpuan.

Kartınızı yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde kullanabilir, internette güvenli alışveriş yapar, cazip nakit çözümleri ile anında nakit ihtiyaçlarınızı karşılarsınız.Express Card’ınızı anında alın alışverişlerinizde hemen kullanın.

VakıfBank Şubelerinden Express Card’a başvurun, kartınızı hemen alın. Alışverişlerinizde anında kullanmaya başlayın. Üstelik yıllık kart aidatı ödemeyin, Express Card ile VakıfBank ve World üye iş yerlerinden Worldpuan kazanın, taksit fırsatlarından faydalanın. Vakıfbank kredi kartı başvurusu sayfasından kredi kartı başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Vakıfbank World Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadece  86 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir. Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

Odeabank  Bank’O Card

Bank’O Card, yurt içi ve yurt dışında peşin alışverişlerde kullanılan, internette güvenli alışveriş imkanı sağlayan “nakit avans” ve “taksitli avans” ürünleri ile nakit ihtiyaçlarınıza cazip oranlarla cevap veren, sürpriz kampanyalar sunan ve yıllık kart ücreti olmayan ayrıcalıklı bir kredi kartıdır.

• Bank’O Card için yıllık üyelik ücreti ödemezsiniz.

• Cazip oranlarla nakit avans ve taksitli avans çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

• Bank’O Card ek kart ile sevdiklerinizi de bu dünyaya davet edebilirsiniz. En fazla 5 adet ek kart çıkartabilirsiniz.

Bank’o Card başvurularınızı;

• Odeabank Şube ve ATM’leri

• Odeabank İnternet ve Mobil Şube

• 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi

• BANKO boşluk TCKN yazıp, 8444’e SMS göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Bank’O Card ile 12 aya varan vadelerle Taksitli Avans kullanabilirsiniz. Bank’O Card ile Odeabank Şubeleri, Odeabank ATM’leri ve diğer banka ATM’lerinden 7/24 anında Nakit Avans çekebilirsiniz.Ayrıca, Odeabank İnternet Şubeı, Mobil Şube ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi’nden de işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.Odeabank’ta yıllık kullanım ücreti bulunmamaktadır.

TEB She Card

Bonus Card‘ın tüm özelliklerine sahip bu çok özel kartla 200 TL ve üzerindeki tüm giyim, çocuk giyimi ve kozmetik harcamalarınızda %5 ekstra bonus fırsatına, kuaför, cilt bakımı ve sağlık harcamalarınızın ödemelerinde 3 taksit olanağına sahipsiniz 200 TL ve üzerindeki tüm giyim, çocuk giyimi ve kozmetik harcamalarınızda %5 ekstra bonus* fırsatı sizi bekliyor.

Siz de çocuğunuzun giyim harcamalarını TEB She Card’la yapın, kazançlı çıkın.Kuaför, cilt bakımı ve masajla kendinizi şımartırken, ödemede komisyonsuz 3 taksit olanağından yararlanarak daha da özel olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bunun için harcamalarınız öncesinde bir defaya mahsus “BAKIM” yazdıktan sonra boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini 4616’ya SMS atmanız yeterli.

Tüm sağlık kuruluşlarındaki harcamalarınızı komisyonsuz 3 taksitte yapabilirsiniz. Taksit için harcamalarınız öncesinde bir defaya mahsus “SAGLIK” yazdıktan sonra boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini 4616’ya SMS atmanız yeterli.Sağlık harcamalarında 3 taksit kampanyasına katıldıktan sonra bu talebi iptal etmek isterseniz cep telefonunuzdan IPTALSAGLIK kart 4 haneyi yazıp 4616’ya, kuaför ve bakım harcamalarında 3 taksit kampanyasını iptal etmek isterseniz IPTALBAKIM kart 4 haneyi yazıp 4616’ya SMS gönderebilirsiniz.

TEB Seyahat Hattı’nı arayarak kartınızda birikmiş bonuslarla tüm seyahat hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik ödemelerinizi TEB She Card sayesinde taksitle yapma şansınız da var.Ayrıca dilediğiniz zaman 0850 200 0 666’yı arayarak çekici, çilingir, camcı vb. asistans hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

TEB She Card Card kartınızda yıllık ücret masrafınız sadece  82 TL dir .  Yapacağınız ödemelerde gecikme faizi %2.75 dir.Bonus Card kartınızla yapacağınız Bonus Card kart nakit avans faizi % 2.25 tir. Nakit Avans ücretiniz ise %5+15 TL üzerinden hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası Bank Card Combo

Ziraat Bankasının sunduğu Bankkart Combo ile kredi kartı ve Banka kartı tek bir kartta buluşuyor. Kartınızın ön yüzünde kredi kartı numaranız yer alırken, arka yüzünde ise banka kartı numaranız yer alır. POS veya ATM’de yapmanız gereken tek şey, kartınızı taktıktan sonra ekrandan hangi kartınızı kullanacağınızı seçmektir. Anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilir, kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip Bankkart Combo indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Bankkart’ınızın avantajlı özelliklerini kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kredi kartı özelliği ile yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları anında alışverişlerinizde harcayabilirsiniz. Kredi kartı özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz.Ziraatbank bankcard combo başvuru kanalları; şubeler aracılığıyla,web sitesi aracılığıyla,ziraat mobil ile,internet şubesi,atm,sms bankacılığı ve 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetleri aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bank Card Combo Kampanyaları;

-Kamu Personeline özel Bankkart Combo ile kvk.com’dan 01 Ocak 2019 – 15 Ocak 2019 tarihleri arasında yapacağınız Huawei marka alışverişlerinizde anında indirim fırsatı!

– Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri sektörlerinde yer alan Bankkart üye işyerlerinden Bankkart Combo Kredi Kartı ile tek seferde yapılan 300 TL ve üzeri 2-3-4-5-6-7-8-9-10 taksitli işlemlerde +2 taksit avantajından faydalanabilirsiniz.

– Eğitim ve Kırtasiye sektörlerinde yer alan Bankkart üye işyerlerinden Bankkart Combo Kredi Kartı ile tek seferde yapılan 200 TL ve üzeri 2-3-4-5-6-7-8-9 taksitli işlemlerde +3 taksit avantajından faydalanabilirsiniz.

– Trendyol.com’da Bankkart Genç’lilere özel anında %10 İndirim Fırsatı!

– 01 -31 Ocak 2019 tarihleri arasında Bankkart Combo ile  ATM, GİB, İnternet bankacılığı ve Ziraat Mobil kanalları üzerinden yapılacak 100 TL ve üzeri MTV ödemeleri 3 taksite bölünecektir.

– Giyim, Giyim aksesuarı, Ayakkabı, Optik ve Saat sektöründe yer alan Bankkart üye işyerlerinden Bankkart Combo Kredi Kartı ile tek seferde yapılan 100 TL ve üzeri 2-3-4-5-6-7-8-9 taksitli işlemlerde +3 taksit avantajından faydalanabilirsiniz.

– Araç Bakım ve Lastik sektöründe yer alan Bankkart üye işyerlerinden Bankkart Combo Kredi Kartı ile tek seferde yapılan 300 TL ve üzeri 2-3-4-5-6-7-8-9 taksitli işlemlerde +3 taksit fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, nakit paraya alternatif bir elektronik ödeme aracıdır. Banka POS cihazlarının bulunduğu alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM’lerinden nakit avans çekmek için kullanılabilir. Aylık harcamalar hesap özeti olarak kullanıcıya gönderilir ve her ay en azından minimum ödeme tutarının yatırılması gerekir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu bankanın internet sitesi, ATM’si, mobil bankacılığı veya kredi kartı karşılaştırma siteleri üzerinden yapılabilir. Başvurulan bankada güncel gelir belgesi varsa veya e- Devlet üzerinden ulaşılan SGK dökümü kabul edilirse, herhangi bir gelir belgesi istenmez. Ayrıca gelir belgesi olmasa bile ilgili mevzuat göre banka düşük limitli bir kredi kartı gönderebilir.

Kredi Kartı Alma Şartları

• 18 yaşını doldurmuş olmak veya aile bireylerinin rızasının olması,

• Kredi notunun riskli seviyede yer almaması,

• İstenilen kredi kartı limitinin kayıtlandırılan aylık gelirin 4 katını geçmemesi,

• Türk vatandaşı olmak veya güvence vermek (kefil, teminat vb.).

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

• Nüfus cüzdanı,

• Ücretli çalışan için maaş bordrosu veya e-Devlet SGK dökümü,

• Serbest meslek sahipleri için gelir vergisi levhası,

• Emekliler için emekli maaşını gösterir belge,

Düzenli gelir sahibi olmayan (ev hanımı, öğrenci vb.) kişiler için de düşük limitli bir kredi kartı verilebilir ya da kefil istenebilir.

Online Kredi Kartı Başvurusu

Banka müşterisi olunması durumunda online olarak kredi kartı başvurusu ilgili bankanın internet sitesi, internet bankacılığı veya kredi kartı karşılaştırma siteleri üzerinden anında yapılarak onay alınabilir. Başvurulan bankanın müşterisi olunmaması durumunda ise ilgili banka sadece gelir belgesi talep ederek kredi kartını verebilir.

Bu süreçte kredi notu en önemli değerlendirme ölçütüdür.İlgili kanun kapsamında çıkarılan Kredi Kartı Yönetmeliği ile bütün kredi kartlarının limit toplamı ilk defa kredi kartı sahibi olacaklar için aylık gelirin ilk yıl 2 katı, takip eden yıllarda ise 4 katını geçmemesi şeklinde sınırlandırılmıştır. Örneğin aylık 3 bin TL geliri olan ve ilk defa kredi kartı sahibi olacak bir kişi ilk yıl en fazla 6 bin TL, takip eden yıllarda ise en fazla 12 bin TL toplam kredi kartı limitine sahip olabilir.

Kredi Kartı Minimum Ödeme Tutarı

Asgari veya minimum ödeme tutarı, kredi kartı limitine göre kanun kapsamında çıkarılan yönetmelik ile belirlenen oranlar üzerinden hesaplanan “kredi kartı dönem borcu” üzerinden alınabilecek en alt ödeme tutarıdır. Asgari tutar ödenmezse borç için “gecikme” notu düşülerek bu bilgi banka tarafından Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB’ye) gönderilir.

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Taksitli nakit avans, kredi kartı üzerinden kart limiti ve bankanın kampanyasına göre kredi kullanma işlemidir. 12 ay vadeye kadar taksit imkânı olması, anında ve 7/24 olarak kullanılabilmesinden dolayı özellikle düşük tutarlı acil nakit ihtiyaçlarda tercih edilir. Bankanın ATM’si, internet bankacılığı veya çağrı merkezi üzerinden kullanılabilir.

Kredi Kartı Yıllık Aidatları

Kredi kartı Yıllık ücreti ATM sayısı
Akbank Axess  108 TL  4.199
Denizbank Bonus  98 TL  3.054
QNB Finansbank  103 TL  2.822
Garanti Bankası Bonus  102 TL  4.973
Yapı Kredi World  117 TL  4.300
Odeabank Axess  108 TL  65
Halkbank Paraf  32 TL  3.741
İş Bankası Maximum  66 TL  6.460
TEB MasterCard  95 TL  1.728
Vakıfbank World  86 TL  4.025
TEB Bonus  95 TL  1.728
HSBC VİSA  97 TL  3.078
İng Bank Bonus  102 TL  1.537
Ziraat Bankası Maximum Gold  36 TL

Kredi kartı yıllık üyelik bedeli veya genel ismi ile kredi kartı aidatı, kartın talebi ile başlayıp kullanım süresi boyunca devam eden, bankanın katlandığı operasyonel faaliyetler ile hizmet bedellerinin kart sahibine yansıtıldığı üyelik ücretidir. Kart sahibine yıllık ücret açıkça belirtildiği sürece de alınmasında yasal olarak bir kısıtlama yoktur.

Kredi Kartı Ödemelerinin Kredi Notuna Etkisi

Kredi notunun %35’i kredi ve kredi kartı ödeme düzeni, %35’i de mevcut borç durumuna göre oluşturulur. Kredi kartının geç ödenmesi ise ödeme düzenini bozarak mevcut borç durumunu arttığı için kredi notunu oluşturan etkenlerin %70’ine olumsuz bir etki yaparak, kredi notunu ciddi anlamda düşürür. Kredi kartına her düzenli ödeme ise kredi notunu yükseltir.

Kredi Kartı Borcu Gecikme Faizi

Borcun geç ödenmesi durumunda, dönem borcunun asgari ödeme tutarına kadar olan kısmına TCMB’nin 3 ayda bir piyasa koşullarına göre açıkladığı gecikme faizi, dönem borcunun asgari ödeme tutarı dışında kalan kısmına ise akdi faiz uygulanır. Akdi ve gecikme faizi uygulanabilecek en yüksek faizler olduğu için bankalar politikaları doğrultusunda daha düşük bir faiz de uygulayabilir.

Kredi Kartı Faiz Oranı Her Bankada Aynı mı?

Kredi kartına uygulanabilecek en yüksek faiz oranı TCMB tarafından 3 ayda bir açıklanan akdi faiz ve gecikme faiz oranlarıdır. Bankalar belirlenen bu akdi ve gecikme faizinden daha yüksek bir faizi, kredi kartları için uygulayamaz. Bankalarda akdi ve gecikme faizini temel aldığı için kredi kartı faiz oranı neredeyse tüm bankalarda aynıdır. Ayrıca hesaplanan faiz üzerinden %5 Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve %15 Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) şeklinde toplamda %20 vergi de alınır.

Kredi Kartı Ödeme Sistemleri

Troy: Türkiye’nin Ödeme Yöntemi kısaltması Troy olarak ifade ediliyor. BKM tarafından yaklaşık 2016 yılında piyasaya sunulan, yazılımı ve teknik alt yapısı Türkiye’de geliştirilen milli bir kredi kartı ödeme sistemidir.

Visa: Teknoloji ve ödeme sistemleri üzerine uzmanlaşmış ve Visa Europe Limited olarak, İngiltere’de kurulu bir şirkettir. Perakendeci, şirket ve devlet arasındaki elektronik ödemelerin gerçekleşmesini sağlayan bir marka, sistem sağlayıcısı olarak hizmet veriyor.

Mastercard: 1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş finans şirketidir. Bankalar ve tüketicilerinin kart, kredi kartı ile ödeme sistemlerinin alt yapısını sağlıyor.

American Express: 1997 yılından bu yana dünyanın çeşitli bölgelerindeki banka ve finans kuruluşları ile ortaklık yapısı kuran, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kredi kartı ödeme sistemleri alt yapı sağlayıcı olarak hizmet veriyor.

Mil Kazandıran Kredi Kartları

İlgili bankanın POS cihazı üzerinden yapılan uçak bileti alımları ile alışverişlerin karşılığında ödül olarak “mil puan” veren kartlar, mil kazandıran kredi kartları olarak nitelendirilir. Kazanılan miller uçak bileti alımında kullanılabileceği gibi bankanın kampanyasına göre alışverişlerde de kullanılabilir.

Puan Kazandıran Kredi Kartları
İlgili bankanın POS cihazı kullanılarak yapılan alışverişlerde ödül olarak “puan” veren kredi kartlarıdır. Kazanılan puanlar ilgili bankanın POS’unun kullanıldığı tüm alışveriş noktalarında kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken ise bazı bankaların puanlarının belirli bir kullanma süresi olması ve bu süre içerisinde kullanılmayan puanların silinmesidir.

Kredi Kartı Ne Zaman Kullanıma Kapatılır?

İlgili mevzuat kapsamında kredi kartı, üst üste üç asgari tutar ödemesi yapılmaması durumunda kullanıma, bir takvim yılı içerisinde üç defa asgari ödemesinin geç yapılması durumunda ise nakit kullanımına kapatılır. Banka kendi inisiyatifinde mevzuatta belirtilen süreleri beklemeden de kartı kullanıma kapatabilir.

Öğrenciye Özel Kredi Kartları

Üniversite öğrencilerin eğitim ve günlük hayatında maddi yönden yardımcı olabilmek için bir çok banka öğrencilere kredi kartı vermektedir. Siz de bu kartları alarak farklı avantajlardan (aidatsız, eğitime özel +taksit özellikli vs.) yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Yasal Takibe Düşer

Kredi kartının üst üste iki asgari tutar ödemesinin yapılmaması durumunda yasal takip süreci başlar. Banka takip sürecinde ödemelerin yapılması için bildirimlerde bulunur ve üst üste üçüncü asgarinin de ödenmemesi durumunda icra işlemleri başlatır. İcra işlemlerinin başlama süreci takip işlemlerinin avukata devir edilmesi şeklinde de ifade edilir.

EN AVANTAJLI KREDİ KARTLARI 2019

Siz de yukarıda bilgilerden yararlanarak bankaların kredi kartlarını karşılaştırabilir, özelliklerine göz atabilir ve istediğiniz bankaya başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizin için en uygun, en avantajlı ve en iyi  kredi kartının hangisi olduğunu bulmanıza yardımcı olmak istedik.Bu doğrultuda bankaların en uygun fırsatlarının bulunduğu en iyi kampanyaları içinde barındıran ve en çok kullanılan kredi kartlarını En iyi kredi kartları başlığı altında hazırlayıp derledik.Sizlerde haberimizi okuyup inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan sayfaya giderek tüm bankaların kart başvuru linklerini de öğrenebilir, kartları daha detaylı olarak karşılaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir