Dijital Pazarlama

İşletmenizin web sitesi için görseller nasıl seçilir

İşletmeniz / markanız için görüntülerin ne kadar önemli olduğunu ve doğru görüntü ve fotoğrafları seçtiğinizden nasıl emin olabileceğinizi keşfedin

Küçük işletmeler, özellikle biraz yeşilken ve güven kazanma sürecinde, web varlıklarının görsel bölümüne çok daha fazla dikkat etmek zorundadır. Düşük kaliteli ürün veya hizmet tek başına güzel resimlerle kaydedilemez, ancak güçlü görsel destek olmadan müşterilere yol açma şansı da yoktur.

İlgili: LMS pazarlama stratejinizdeki sızıntıları belirleme ve giderme

İnsanlar, göze hoş gelen ve harika bir marka mesajının önemli bir bölümünü alan, kolayca sindirilebilir görüntülere dikkat etmeye daha yatkındır . Bir markanın mesajını doğru bir şekilde iletebilecek fotoğraf ve resim seçerken akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır.

1. Tek tip stil

Renk ve stil gibi genel marka imajınızı yaratan ayrıntılara dikkat etmek önemlidir. Kullandığınız görseller markanız için tanınabilir ve alakalı olmalıdır. Sen in-house görsel içeriği üretmek gibi stok fotoğraf sitelerinde satın yoksa görüntülerinin kalitesi de yüksektir emin olmak için Depositphotos’da ihtiyacınız kalitesini elde etmek. Örneğin, belirli bir renk paleti , yönü, teması ve diğer özellikleri olan veya belirli bir fotoğrafçıdan gelen görüntülere bakabilirsiniz – bu da size zaman kazandıracaktır.

2. Kalite Sayıları

Uyumlu resim, filtre ve renk seçimi, anında birlikte fırlatılmış görünen bir web sitesini koruyabilir. Böylece, yalnızca uygun kalitede fotoğrafların yerini değiştirerek anında yapabilirsiniz:

  • Ürünlerinizin daha çekici görünmesini sağlayın
  • Web sitenize daha pahalı bir görünüm ve his verin
  • Markanızı daha çekici, profesyonel ve güvenilir yapın

Kötü düzenlenmiş görüntüler ve grenli fotoğraflar hala iyi görünebilir, ancak bir kez küçük işletme web sitelerine yerleştirildiklerinde, tam bir anlaşma katili haline gelirler. Bozulmayı önlemek için görüntüyü olduğundan daha büyük yapmaya çalışmayın. En uygun dosya boyutlarında yalnızca yüksek çözünürlüklü fotoğraflar seçtiğinizden emin olun . Profesyonel görünecekler ve en uygun yükleme sürelerine sahip olacaklar.

3. İnsanlar insanları sever

Fotoğrafçılık, insanların gösterdikleri içerikle bağlantı kurmalarını sağlar. Bu nedenle, hayvanların veya insanların fotoğraflarını kullanmak anında markanızla bir tür duygusal bağlantı oluşturur. Düzenli yaşam tarzı ya da epik arkaplan fotoğrafları kullanacak olsanız bile, en azından insanların önerisini almak her zaman iyi bir fikirdir.

4. Sahne arkası fotoğrafları

Takım arkadaşlarınızın profesyonel fotoğraflarını çekmek, rakiplerinizden sıyrılmak için harika bir yoldur. Web sitesi kullanıcılarınızla ne kadar bağlantılı olursa, müşterileriniz olmaya daha eğilimli olurlar. Bu yüzden ekibinizin dostça atışlarını kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Onları ‘Hakkımızda’ veya ilgili başka bir web sitesinde yayınlamayı düşünün.

5. Özgünlük

Bazı küçük işletme web siteleri, görsellerle çok fazla şaşırıp, müşterilerin çok ‘ görüntü meraklısı ‘ olmalarını sağlayarak, onları stoktan aldıkları görüntüyle etkilemenin zorlaştığı anlamına geliyor. Seçiminizi yaparken aşağıdaki önerileri dikkate aldığınızdan emin olun:

  • Kademeli fotoğraflar. Bunlar artık yapay göründüklerinden, küçük işletme web sitelerine uygun değildir . İzleyicide bir çeşit duygusal etki sunan resimlere gidin.
  • Lisans anlaşmaları. Bütçeyle sınırlıysanız ve fotoğraf satın almak istemiyorsanız, onları seçerken dikkatli olun. İstediğiniz durumda bu resmi kullanma iznini almak için her zaman bir fotoğrafın orijinal sahibine başvurun.
  • Güvenilir kaynaklar. Creative Commons’da telifsiz fotoğraflar bulmak mümkün olsa da , genellikle bir konunun daha spesifik bir fotoğrafına ihtiyacınız olacaktır. Yalnızca bu nedenle, güvenilir bir kaynaktan, örneğin saygın bir fotoğraf stoğu gibi fotoğraflar çektiğinizden emin olun.

Küçük işletme siteniz için doğru görüntüleri seçmek çok önemli görünmüyor, ancak markanızın görünme ve hissetme şekli üzerinde önemli bir etkisi var .

İlgili: Franchising ile ilgili gerçekler

Görsel ve yazılı içerik arasındaki doğru dengeyi sağlayın. İlk amacınız ne olursa olsun – yepyeni bir küçük işletme web sitesi oluşturuyor veya mevcut bir siteyi güncelliyor mu – doğru görüntüleri seçmeyi öncelikli kıldığınızdan emin olun.

Bir önceki yazımız olan LMS pazarlama stratejinizdeki sızıntıları belirleme ve giderme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu