Ek Gelir
Trend

Fotoğraf çekerek para kazanmak

Fotoğrafla para kazanmaya başlamak

Fotoğrafla Para Kazanmak İster misiniz? Fotoğraf Çekmenin ve çektiğiniz fotoğraflarla para kazanmanın 4 Yolu.Fotoğrafla para kazanmaya başlamak, tutkunuza devam edebileceğiniz anlamına gelir. Bu alanların çoğu sabır, yetenek ve beceri gerektirdiğinden kolay olmayacak. Bizim yardımımızla, fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Profesyonel bir fotoğrafçı olmadan fotoğraf çekmek için para almanın birçok yolu vardır.

Akıllı telefonlarda daha iyi kameralar ve yüksek kaliteli dijital kameraların artan ekonomikliği ile birçok kişi fotoğrafçılığı bir hobi olarak kabul etti. Farkında olmayan şey bu hobinin size kolay para kazandırmasıdır .

Bu yazıda, fotoğrafçılıkla nasıl para kazanılacağına bakacağız (yalnızca bir akıllı telefonunuz olsa bile) ve size çevrimiçi fotoğraf satmak için en iyi web sitelerini göstereceğiz.

Fotoğrafla Nasıl Para Kazanılır?

Resimlerinizden para kazanmak için profesyonel bir fotoğrafçı olmanıza gerek yok. Aslında, tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon veya dijital kamera ve iyi bir göz.

Fotoğraflarınızı satmanıza izin veren tonlarca web sitesi ve uygulama vardır. Resimlerinizi sanat olarak satabilir veya stok fotoğrafları olarak kullanılmak üzere yükleyebilirsiniz. Her halükarda, para kazanıyorsun!

1. Fotoğraf Çekmenizde Size Ödeyen Uygulamalar

Resimleriniz için ödeme yapmakla ilgileniyorsanız, ancak işlem için çok fazla zaman ve çaba harcamak istemiyorsanız, fotoğraf çekmeniz için size ödeme yapan bu uygulamaların bazılarına göz atın.

Herhangi bir fotoğrafçılık uzmanlığına ihtiyacınız yok – iyi bir göz yardımcı olsa da – ve resimlerinizle para kazanmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri.

Ibotta – Alışveriş Fişlerinin Fotoğraflarını Çekmek için Para Kazanın

Fotoğraf çekmek için para almanın yollarını düşündüğünüzde, Ibotta muhtemelen akla gelen ilk seçenek değildir. Ancak, Ibotta’nın yaptığı tam olarak budur.

Eğer aşina değilseniz, Ibotta özellikle market alışverişine yönelik bir para iadesi uygulamasıdır.

Bir ibotta hesabı oluşturduğunuzda , katılımcı mağazalardaki fırsatlara ve kuponlara anında erişebilirsiniz. İstediğiniz fırsatları seçin, ardından günlük eşyalara para iadesi almak için makbuzunuzun resmini çekerek bunları kullanın.

Mağaza bağlılık kartlarınızı da bağlayabilirsiniz. O zaman tek yapmanız gereken alışveriş yapmadan önce fırsatları seçmek ve paranızı otomatik olarak hesabınıza eklemek. Bundan daha kolay olamaz!

İncele: A’dan Z’ye youtube ve youtube’dan para kazanmak

EyeEm

EyeEm , Shutterstock veya Adobe Stock’a benzer, ancak fotoğraflarını çevrimiçi hale getirmek ve satmak için hızlı ve kolay bir yol arayanlara yöneliktir. EyeEm ile tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek.

EyeEm uygulaması kamera rulonuzdan geçebilir ve otomatik olarak en yüksek kaliteli fotoğrafları seçebilir. Tabii ki, neyi online satmayı seçtiğinizi belirten son sözünüz var.

EyeEm uygun olsa da, kazancınızdan daha fazlasını elde edemezsiniz. Fotoğraflarınızın sadece% 50’sini cebinizde kullanırsınız.

Foap

Foap , telefonunuzdan doğrudan büyük şirketlere resim satmanıza olanak veren başka bir kolay uygulama. EyeEm gibi kullanımı kolaydır ve resimleriniz satıldığında paranın yarısını alırsınız.

Foap’ı EyeEm’den ayıran bir şey de Görevler özelliği. Foap özellikleri Bir şirketin neyi aradığını söyleyen Görevler sayesinde değerlendirilmek üzere fotoğraf gönderebilirsiniz. Resminiz seçilirse, daha büyük bir ödeme alırsınız.

Snapwire

Snapwire , diğer hazır fotoğrafçılık web sitelerinden biraz daha farklı çalışır. Snapwire’da yaratıcı Mücadelelere cevap vererek fotoğraflarınızla para kazanırsınız. Özeti okuyun ve fotoğraflarınızı gönderin. Resimleriniz seçilirse size ödeme yapılır.

Alıcılar fotoğraflarınızı aday gösterdiğinde, canlı Alıcı Taleplerinde ve diğer görevlendirmelerde rekabet etme fırsatını yakalarsınız. Snapwire katılımcıları, başarılı İstekler ve Zorluklar için yapılan ödemenin% 70’ini elinde tutar.

miPic

miPic , para için fotoğraf satmanın en kolay yollarından biridir. Tek yapmanız gereken fotoğraf çekmek ve bunları telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan galerinize yüklemek. MiPic ekibi her şeyi halleder.

Fotoğraflarınızdaki çözünürlüğü kontrol ederler ve yalnızca iyi baskı alabilecek ürünleri gösterirler. Fotoğraflarınızı satarken promosyon, baskı, nakliye ve müşteri hizmetlerini de yürütürler. Bununla birlikte, miPic’in rahatlığı bir de maaş kesintisi ile birlikte geliyor.

miPic sanatçıları çalışmalarından dolayı% 20 komisyon kazanıyor. Bu, listedeki diğer sitelere göre daha düşük olabilir, ancak para kazanmak için oldukça pasif bir yol için hala fena değil .

Ayrıca, miPic’in yalnızca fotoğraflarınızı satmadığını unutmayın; resimlerinizi mallara basıyorlar. 10 dolarlık bir fotoğrafta (7 $)% 70 komisyon yerine, 50 dolarlık bir duvar kağıdı baskısı için% 20 elde edebilirsiniz (10 dolar).

Fotoğraf çekerek para kazanmak

2. Selfies Almak için Para Kazanın

Profesyonel fotoğraflar çekmek veya diğer yetenekli reklamlarla rekabet etmek, sizin hızınız gibi gelmiyorsa, o zaman bu sizin için. İşte size mümkün olduğunca az çabayla kendi fotoğrafınızı çekmek için nasıl para kazanabileceğinizi öğrenin.

Selfie Ödeyin

Bu uygulama bir selfie çöpçü avı gibidir. Bir selfie anketi seçin, talimatları okuyun, bir selfie çekin ve para kazanın! Kelimenin tam anlamıyla hepsi var.

Selfie’nizi Öde, ankete katılanlara talimatlar doğrultusunda anket doldurmaları için 0,20 ile 1 ABD Doları arasında bir ödül verir. 20 dolar yatırdığınızda, para çekip baştan başlayabilirsiniz.

Özçekimler almak için para kazanmanız aptalca gelebilir, ancak bunun arkasındaki fikir aslında dahidir. Selfie Öde ve benzeri uygulamalar görsel pazar araştırması şirketleridir .

Yaşam tarzınız ve alışveriş deneyimleriniz hakkında anket sorularını yanıtlamak yerine, bir selfie çekerek görsel olarak bildirmenizi isterler. Bu bilgileri markalara satarlar, bu da ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmek için kullanır.

3. Stok Fotoğraflar Sat

Fotoğraf çekmek için para almanın en kolay yollarından biri, stok fotoğraf siteleridir. Stok fotoğraf sitelerinde her türlü resim var. Belirli bir resim arama stok fotoğraf sitesine ihtiyaç duyan şirketler veya bireyler ve kullanılacak bir resim seçtiklerinde küçük bir ücret ödüyorlar. Onlar seçerseniz sizinfotoğraf, onlar ödemek ücretin bir kesim elde edersiniz.

Çoğu stok fotoğraf sitesi, fotoğraflarını çekmek için profesyonel fotoğrafçıları tutmaz. Aslında, herkes fotoğraflarını bir stok fotoğraf sitesine yükleyebilir ve parasını alabilir.

Ne çeşit fotoğraf iyi stok fotoğraf yapmak?

Her fotoğraf bir stok fotoğraf olarak kullanmak için ideal değildir. Stok fotoğraflar, şirketler tarafından sunumlarda, reklamlarda, web sitelerinde, broşürlerde ve daha birçok yerde kullanılır. Stok fotoğraf satmaktan para kazanma konusunda ciddiysen, doğru fotoğraf türlerini alman gerekir.

İlk olarak, resimlerinizin kullanılamaz hale getirecek marka adları veya logoları içermediğinden emin olun. Stok fotoğrafların oldukça genel olması gerekir. Unutmayın, herhangi bir şirketin kullanabileceği bir fotoğraf istiyorum.

Ardından, resminizin odağını düşünün. Şirketler stok görüntüleri aradıklarında, genellikle belirli bir şeyin, iş yerindeki bir kişinin, belirli bir yiyecek türünün veya bir doğa ortamının resmini ararlar. Çok fazla dağınıklığı olan resimler, iyi stok fotoğrafları oluşturmaz.

Son olarak, fotoğraflarınızın yüksek kaliteli, parlak ve odaklanmış olduğundan emin olun. Donuk veya net olmayan görüntüler iyi satılmaz.

İlham almak için, yapışmaya başlamadan önce bazı stok fotoğraflarına bakın. Bu size neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı hakkında bir fikir vermelidir.

Ayrıca Bakınız: Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Fotoğraf Satmak için En İyi Web Siteleri

Stok fotoğraflar için tonlarca web sitesi var. Ancak gerçekten fotoğraf çekmek için para kazanmak istiyorsanız, fotoğraf yüklemeyi ve satmayı kolaylaştıran geniş bir kitleye sahip siteleri seçmek istiyorsunuz. İşte başlamak için harika yerler.

Shutterstock

Shutterstock , para karşılığı fotoğraf satmak için mükemmel bir yerdir ve deneyim seviyeniz ne olursa olsun başlamanız için en iyi web sitelerinden biridir. Bunun nedeni Shutterstock’ın oldukça popüler olması nedeniyle, yüklediğiniz her resmin binlerce kişi tarafından görülme ve satın alınma potansiyeli var. Aslında, DollarSprout.com sitesinde gördüğünüz fotoğrafların çoğu Shutterstock’tan satın alındı.

Shutterstock’un bir diğer harika özelliği de kullanımı kolay uygulaması. Uygulamayı herhangi bir akıllı telefona indirebilir ve fotoğraf çekebilir ve doğrudan Shutterstock’a yükleyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda, müşterilerin aradığı görüntüler gibi, size yararlı ipuçları gösteren harika özelliklere de sahiptir.

Shutterstock , resminizi indiren müşterinin türüne göre ödeme yapar . Aylık aboneliği olan bir müşteri fotoğrafınızı indirirse ve doğrudan görseliniz için ödeme yapan müşteriler için daha az ödeme alırsınız. Ömür boyu kazancınız arttıkça, fotoğraf başına ödenen tutar da artar.

Adobe Stock

Adobe Stock , çevrimiçi fotoğraf satmak için en iyi web sitelerinden biri. Bu popüler site ile resimleriniz çok fazla pozlama ve indirme alabilir ve profesyonel bir fotoğrafçı olmak zorunda değilsiniz.

2014 yılında, Adobe Stock başka bir büyük stok fotoğraf sitesi olan Fotolia’yı satın aldı, böylece Adobe Stock’a yüklediğiniz her şey de orada görülecektir. Bu sizin için çift pozlama anlamına gelir.

Adobe Stock, fotoğrafçılara fotoğraflarının fiyatının% 33’ünü öder. Bu sabit oran, ilk başta Shutterstock’a göre yapabileceğinizden daha fazlasını sağlayabileceğiniz anlamına gelir, ancak buna bağlı kalırsanız büyüme için daha az yer vardır.

Snapped4U

Çeşitli temalı fotoğrafları kabul eden bu listedeki diğer hazır fotoğraf web sitelerinden bazılarının aksine, Snapped4U yalnızca etkinlik fotoğraflarınızı (düğün, konser, etkinlik Portresi, vb.) İster . İnsanlar genellikle çekilen fotoğrafları satın almak için Snapped4U’yu ziyaret eder.

Gezilen bir bölgede yaşıyorsanız, gezginlerin fotoğraflarını çekmek ve fotoğraflarını nerede bulabileceklerini bilmelerini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı yüklemek ve fiyatı ayarlamaktır (her biri en fazla 20 $). Snapped4U daha sonra jpeg dosyalarını doğrudan müşterilerinize satıyor.

Ücreti 5 doların altında sattığınız her fotoğrafta 0,50 dolar ve 5 dolardan veya daha fazla fotoğraflarda% 10’dur.

Getty Images | iStock

Getty Images , en yüksek kalitede fotoğraf satmak için en iyi web sitelerinden biridir. Ancak, fotoğraflarınızı bu stok fotoğrafçılık web sitesi ile satmak için öncelikle başvurmanız ve kabul etmeniz gerekir. Başvurunuzu gönderdikten sonra, 30 iş günü içinde tekrar duymayı bekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınız kesinti yaparsa, 1,5 milyondan fazla kullanıcının oluşturduğu en geniş müşteri kitlesine ait Getty Images’e erişebilirsiniz. Telif oranları% 15 ile% 45 arasında değişmektedir. İçeriğinizi yalnızca Getty Images ile satmayı kabul ederek daha yüksek oranlar kazanabilirsiniz.

Bu program rekabetçidir, bu nedenle yalnızca en iyi fotoğraflarınızı yüklediğinizden emin olun.

4. Fotoğraflarınızı Sanat Olarak Satın

Stok fotoğraf, parayla fotoğraf satmanın tek yolu değildir. Fotoğraflarınız ortalama stok fotoğraftan daha sanatsalsa, fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak sanat olarak satmak isteyebilirsiniz.

Sanatsal fotoğraflarınızı yüklemek ve satmak ve hızlı para kazanmaya başlamak için pek çok kolay yol var . Çalışmanızı satabileceğiniz bu sitelerden bazılarına göz atın.

Etsy

Etsy , en büyük çevrimiçi pazarlardan biridir ve el yapımı ve kişiselleştirilmiş ürünlerde uzmanlaşmıştır.

Tonlarca insan her gün Etsy’yi evlerinde veya işletmelerinde sanat eserleri için alışveriş yapmak üzere kullanıyor, bu yüzden fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak için harika bir yer. Etsy ile aslında kendi küçük çevrimiçi mağazanızı kurabilir ve fotoğrafçılığınızı satmaya başlayabilirsiniz.

Bir şey satmadan önce, biraz önceden ödemek zorunda kalacaksınız . Etsy, satış için listelediğiniz her bir ürün için 0,20 $ ücret almaktadır. Öğenizi sattıktan sonra, Etsy% 5 ücretin yanı sıra% 3 ve 0.25 $ tutarında bir ödeme işlem ücreti alır. Fotoğraflarınızın Etsy’ye maruz kalabileceği büyük pozlama dikkate alındığında, bu ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.

Fotomoto

Etsy yeni başlayanlar için uygun olsa da,  gelişen bir fotoğrafçılık işinde daha çok ilgileniyorsanız Fotomoto mükemmeldir. Etsy’den farklı olarak, Fotomoto bir çevrimiçi pazar değildir. Siparişleri yerine getiren, ardından sizin için fotoğraf basan ve gönderen bir hizmettir.

Fotoğraf satmak için kendi web sitenizi kurmak istiyorsanız, Fotomoto mükemmeldir. Her şeyin iş tarafını idare edecekler, bu yüzden tek yapmanız gereken fotoğraf çekmek. Müşterileriniz fotoğraflarınızı baskı olarak veya kanvas, kartpostallar vb.

Elbette, bu tür bir hizmet almak için, ödemek zorundasınız. Fotomoto üç üyelik seviyesi sunar . Ücretsiz üyelik ile fotoğraf başına% 22 ücret ödersiniz. Pro ve Pro Plus üyelik seviyeleri aylık sabit bir ücrete mal olacak, ancak her satışta cebinize daha fazla para koymanıza izin verecek.

Fotoğraf çekerek para kazanmak

Profesyonel Fotoğraf Çekmek İçin Neye ihtiyacınız var?

Profesyonel fotoğraflar çekmek için çok pahalı bir donanıma ihtiyacınız yok. Aslında, gerçekten ihtiyacınız olan her şey bir akıllı telefon ve bir düzenleme yazılımıdır!

Akıllı telefon kamera

Bugünün akıllı telefonlarında on yıl önceki en iyi dijital kameralara rakip kameralar var. Önceden büyük bir yatırım yapmadan fotoğraf çekmek için para almak istiyorsanız, akıllı telefonunuzu kullanmanın yolu budur.

Tabii ki, tüm akıllı telefonlar eşit olarak oluşturulmaz. Mükemmel kameralı bir akıllı telefonseçtiğinizden emin olun – Samsung Galaxy S9 Plus, en iyisi olarak kabul edilir, ancak iPhone kullanıcıları iPhone X’lerinde de harika fotoğraflar çekebilirler.

Fotoğraf Düzenleme Yazılımı

Sadece bir akıllı telefonla harika fotoğraflar çekebilseniz de, fotoğraf düzenleme yazılımı fotoğraf oyununuzu bir üst seviyeye taşıyacak.

Fotoğraf düzenleme yazılımıyla fotoğraflarınızdaki parlaklığı, renkleri ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Mükemmel düzenleme yazılımı için ücretsizden oldukça pahalıya kadar çeşitli seçenekler vardır.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop , en iyi bilinen fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Yüzlerce araç ve seçenekle son derece güçlü. Photoshop kullanarak, sıradan bir fotoğrafı bile kolayca bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Olanaklar sınırsızdır ve Adobe Photoshop’un burada listelenecek çok fazla özelliği vardır.

Ancak Photoshop’un prestij ve çok yönlülüğü yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor. Photoshop’a erişmek için Adobe’nin Creative Cloud’u aracılığıyla abone olmanız gerekir. Tam uygulama ayda 20,99 $ maliyeti.

Adobe, fotoğrafçılar için ayda 9,99 ABD doları değerinde ayrıştırılmış bir sürüm sunar, ancak yine de piyasadaki en pahalı fotoğraf düzenleme programlarından biridir.

Pixlr

Fotoğraflarınızı Photoshop için ücret ödemeden düzenlemek istiyorsanız,  Pixlr harika bir alternatiftir. Pixlr, web tarayıcınızdan ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu, hiçbir şey indirmeniz veya önceden ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Pixlr, renk düzeltme ve yeniden boyutlandırma gibi tüm temel araçları bulanıklaştırma gibi bazı daha gelişmiş araçlarla birlikte sunar. Pixlr’da ayrıca bir mobil uygulama vardır, böylece hareket halindeyken fotoğraf düzenleme üzerinde çalışabilirsiniz.

Pixlr’ın standart sürümü sizin için biraz basitse, Pixlr Pro’yu deneyin . Ayda 5 ABD doları karşılığında, daha gelişmiş kullanıcıların yararlı bulabileceği bazı ek araçlar alırsınız.

Affinity Fotoğraf

Photoshop ve Pixlr’dan farklı olarak, Affinity Photo için aylık ödeme yok , sadece bir kerelik ödeme var.

19,99 ABD Doları, Affinity Photo for iPad, gelişmiş rötuşlama araçları, sıvılaştırma efektleri, katmanlama, 360 °  görüntü düzenleme ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir uygulama için nadir bulunan bir dizi düzenleme özelliğine sahiptir . Masaüstü yazılımı 49,99 dolara biraz daha dik, ancak daha da fazla düzenleme özelliğine sahip.

Bir yazılım istiyorsanız, yalnızca bir kez ödemeniz ve sonsuza kadar saklamanız gerekiyorsa, Affinity Pro sizin için en uygun seçim olabilir.

Fotoğraf çekmek için para almaya hazır mısınız?

Küçük bir çalışma ve birkaç basit, ucuz araçla, fotoğraflarınızı çevrimiçi satarak ek para kazanabilirsiniz. Dolayısıyla, iyi bir gözünüz olduğunu düşünüyorsanız, bu önerilerden birini (veya daha fazlasını) deneyin ve resimleriniz için ne kadar para kazanabileceğinizi görün.

Bir önceki yazımız olan Yazarak Para Kazanabileceğiniz 11 Yol başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu