Ek Gelir

Ek gelir yöntemleri

Ek Gelir olarak 100 $, 1000 $ - veya daha fazla - kazanmak ister misiniz?

Evinizden yada işyerinden ayrı bir gelir elde etmek istermisiniz.İnsanlar farklı ek gelir yöntemleri ile binlerce tl dolar kazanabiliyorlar.

Pasif Gelir Fikirleri ve Ekstra Para Kazanma Yolları

Ek Gelir olarak 100 $, 1000 $ – veya daha fazla – kazanmak ister misiniz? Bir araya getirdiğim bu fikir listesinin yardımı ile bugün fazladan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Her gün sizin için pratik olan nesneler üzerinde çalışarak bir ya da iki saat harcayın ve finansal durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olmak için alternatif gelir kaynakları oluşturabilirsiniz. Bu listedeki maddelerin çoğu pasif gelir fikirleridir , hepsi değildir. Bazı öğeler , başarı için aktif olarak çalışmanızı gerektirir .

Bu listeyi derlerken, dolandırıcılıktan kaçınmak ve işe yarayan pratik fikirlere bağlı kalmak için elimden geleni yaptım. Bu fikirlerin çoğunu (ancak hepsini değil) denedim. Bunlardan bazıları burada ve orada birkaç dolar kazanmama yardımcı oldu, ancak bazıları her gün fazladan para kazanmama yardımcı oldu – bazıları hala bana gelir sağlıyor! Tüm fikirlerin yeteneklerinize ve yeteneklerinize uymayacağını unutmayın. Sizin için çalışan yeteneklerinize ve mevcut mali durumunuza bağlıdır.

Pasif Gelir Fikirleri

Pasif gelir, bir kez harekete geçtiğinizde en az bakım çalışması gerektiren fikirleri veya yöntemleri içerir. Aşağıdaki para kazanma fikirleri  çoğunlukla  pasif ve işe yaradığı kanıtlanmıştır.

1. Tasarruflarınıza Daha Fazla Faiz Kazanın

Pasif gelirinizi artırmanın en kolay yollarından biri, tasarruflarınızı tasarruflarınız için daha yüksek verim ödeyen bir bankaya kaydırmaktır   ; örneğin, Finansbankası ve Tebbank paranızın neredeyse% 2’ini öder. Her ne kadar kulağa hoş gelmese de (özellikle bu düşük faizli ortamda), küçük şeyler ekleniyor ve sonunda faiz oranları yükseliyor.

Sosyal Borç Verme Ağı Üzerinden Para Ödünç Verme

Borç Verme Kulübü  , paranızı başkalarına ödünç verebileceğiniz bir platformdur. Sen bankasın. Her not sadece 25 dolar, yani 1000 dolar yatırım yapabilir ve 40 kişiye borç verebilirsiniz. (En güvenliden en kötüye kadar) birçok kredi notu vardır ve yatırımcılar ortalama olarak% 5 ile% 7 arasında yıllık getiri elde eder. Daha fazla bilgi  için Borç Verme Kulübü Eşler Arası Kredilendirme ve gerçek para ödünç Verme Kulübü Portföyüyle Para Kazanma bölümüne bakın .

4. Temettü Ödeyen Hisse Senedi veya Fonlara Yatırım Yapın

Mevcut geliri arıyorsanız  , temettü ödeme stoklarına  (veya temettü fonlarına) yatırım yapmak düzenli olarak para kazanmanın iyi bir yoludur. S&P Temettü Aristokratlarına özellikle dikkat edin  ; bunlar, her yıl temettü ödemelerini artırma konusunda uzun geçmişe sahip şirketlerdir.

5. Nakit Geri Ödül Kredi Kartları kullanın

Her gün bir şeyler alıyorsunuz: Neden alımlarınızı en iyi şekilde değerlendirmiyorsunuz? Alışverişlerinizde % 5 para ödeyen bu kredi kartlarına bakın  . Günlük alımlarınızı yaptığınızda, bir ödül kartı kullanın ve para kazanın. Ailem bu kartları kullanarak yılda birkaç yüz dolar alıyor.

6. Çevrimiçi Satın Alırken Nakit İadesi Alın

Çevrimiçi alışveriş yaptığınızda, Ebates üzerinden  gidin . Bu web sitesi, bunları satın aldığınızda size ekstra para iadesi (kredi kartı parasının üstünde) verir. Daha iyi sonuçlar almak için tarayıcı araç çubuğunu yükleyin.

7. Aradığınızda Para Kazanın

Muhtemelen her gün birkaç web araması yaparsınız. Tüm web aramalarınızı  Swagbucks.com  (Google veya Bing yerine) üzerinden yaparsanız, SwagBucks adlı noktaları toplayabilirsiniz. SwagBucks’larınızı Amazon.com, Walmart, PayPal ve daha fazlası için hediye kartları da dahil olmak üzere çeşitli ödüller ile değiştirin.

8. Gayrimenkul Yatırım

Her şey ayarlandıktan sonra bu çoğunlukla pasif, ama başlangıçta çok iş gerektiriyor. Gayrimenkul yatırımları ayrıca zaman zaman bakım gerektirir. Şu anda, birkaç kiralık mülke yatırım yapıyoruz ve her ay yaklaşık 500 $ kar kazanıyoruz. Kiralık mülklerim hakkında daha fazla bilgiyi MoneySmartLife.com adresinde bulabilirsiniz:  Nasıl ve Neden Ev Sahipliği Yaptım .

Ellerinizi kirletmek istemiyorsanız, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) aracılığıyla emlak yatırımına maruz kalabilirsiniz  . GYO’lar gayrimenkul ve ipoteğe yatırım yapar ve vergilendirilebilir gelirin% 90’ını hissedarlara yıllık olarak öder.

Ekstra Para Kazanmanın Yolları

Yukarıda ve aşağıda belirtilen diğer geniş gelir getirici fikirler listelenmiş pasif gelir fikirlere ek olarak  bir iş kurma ,  ikinci bir iş alma ve  yatırım öğrenme , burada deneyebileceğiniz belirli para verme fikirler. Bu kalemlerin çoğu, geliri korumak için devam eden çalışmaları gerektirir.

 1. Üniversite öğrencileri:  Kullanılmış kitaplarını ve ders kitaplarını  yarıyılın sonunda sat .
 2. Cash Crate’e kaydolun  , anketleri doldurun ve arkadaşlarınıza bakın.
 3. UpWork ,  Guru , Freelancer ,  Amazon Mechanical Turk ve diğer benzer siteleri kullanan serbest   çalışanlar .
 4. YouTube ile para kazanın .
 5. Twitch’ten para kazan .
 6. Para bloglama yapın . Bu blog bana 2007’den beri günlük gelir sağlıyor.  Bloglama hakkında daha fazla bilgi edinebilir  ve kendi blogunuzu başlatabilirsiniz. Blog başlatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makaleleri kullanın:
  • Eğlence ya da Kazanç İçin Blog Nasıl Başlatılır? –  Nakit Para Ömüründe bir Seriye Giriş .
  •  Günlük Blog İpuçları ile Web Sitenizle Para Kazanmanın 28 Yolu .
 7. HubPages gibi bir platform sitesi kullanarak para için yazın .
 8. Ayrıca TextBroker ve Constant Content için yazabilirsiniz . Serbest çalışan yazarlar kiralayan çeşitli web siteleri için yazmak için başvurun.
 9. Ghostwriting . Bu, yukarıdaki fikre çok benzer, ancak anonim olarak yazıyorsunuz ve ödevler genellikle daha uzun. Yazıları, blog yazılarını ve hatta kitapları hayaletle yazabilirsiniz.
 10. Bebek bakımı, ev işleri, bahçecilik, köpek gezintisi, resim, kar temizleme ve benzeri “tuhaf işler” gibi temel hizmetler sunun. Bu temel hizmetler, motive olmuş gençlere gelir sağlayabilir – ve bunların çoğu mahallenizde yapılabilir.
 11. Özel ders verme, yazmaya devam etme , iş danışmanlığı, blog geliştirme ve logo tasarımı gibi yetenekli hizmetler sunun  .
 12. Hobilerinizi gelir akışına dönüştürün. Fotoğrafçılık , videografi, kapitone, bahçe işleri ve ahşap işleri gibi pek çok hobiler  ideal gelir sağlayıcılarıdır.
 13. Üzerinde el yapımı ürünler satmak  Etsy .
 14. E-Kitap yazın ve satın . Bu Amazon ve Kindle yardımı ile her zamankinden daha kolay.
 15. Yarışmalara ve hediyelere girin ( Google Alerts kullanın  ) ve ödülleri satın.
 16. Freebies arayın   ve bonusları kazanın. Örneğin, genellikle bir kredi kartı kaydından 100 $ bonus alabilirsiniz  .
 17. Upromise ile günlük harcamalarınızı üniversite tasarrufuna  dönüştürün .
 18. Bir  Amazon İş Ortağı olun ve arkadaşlarınızdan satın alma işlemleri sırasında bağlı kuruluş bağlantınızı kullanmalarını isteyin.
 19. Kullanılmayan eşyaları eBay’de veya Craigslist’te sat  . Ayrıca toplu ürün satın alabilir ve ayrı ayrı satabilirsiniz.
 20. Koleksiyonunu sat.
 21. Bir toplu şeker otomatı iş başlatmak  .
 22. Gizemli alışveriş .
 23. Kayıp parayı MissingMoney ,  Nerede Para İadesi ,  TreasuryHunt ,  PBGC veritabanı ve  GovBenefits.gov gibi siteleri kullanarak bulun .
 24. Yaratın ve  CafePress tişörtlerini satın .
 25. Niş online mağaza kur. Bazı güzel örnekler  Amazon.com aStore  ve  eBay Niche Store’dir .
 26. Ücretli odak grup  çalışmalarına katılın  .
 27. Vücut parçalarını ve sıvılarını sat .
 28. Geri dönüşüm için kutular ve şişeler toplayın .

Sizde bu makale içerisindeki ek gelir yöntemleri ile güzel paralar kazanabilir ailenize destek olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraf çekerek para kazanmak başlıklı makalemizde Adobe Photoshop, Akıllı telefon kamera ve Fotoğraf Düzenleme Yazılımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu