Dijital Pazarlama

LMS pazarlama stratejinizdeki sızıntıları belirleme ve giderme

Öğrenme yönetim sistemi pazarlama stratejisindeki kusurları nasıl tespit edip düzeltebileceğinizi keşfedin

LMS pazarlama;Bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) geliştirmek, potansiyel olarak kazançlı bir iş fikri ve fırsatıdır. Ancak, diğer çoğu ticari girişim gibi, bir LMS geliştirmek de satışları arttırmak için doğru şekilde pazarlayabileceğiniz zaman iyi bir fikirdir.

İlgili: Başarılı girişimcilerden iş tavsiyeleri

LMS’nizin başarısı, ürünün kendisinde olduğu gibi pazarlama stratejisine de bağlıdır. E -Öğrenim endüstrisinde son derece büyük rekabet ile , daha küçük LMS satıcıları temellerini bulmakta zorlanabilir.

Pazarlama stratejiniz eskiyse veya dönüşümleri sızdırıyorsa iş daha da karmaşık hale gelir. Pazarlama stratejinizde gelişim alanlarını belirlemek, LMS’niz için başarının dönüm noktası olabilir. LMS geliştiricileri ve pazarlamacıları tarafından sıklıkla gözardı edilen pazarlama sızıntılarına atlayalım:

Bir içerik stratejisinin önemine bakmak

LMS geliştiricilerin yaptığı en yaygın hata, geleneksel soğuk arama ve sıkıcı asansör sahalarının pazarlama yöntemlerine dayanmaktır . Akıllı, dijital bir ürün sunarken, B2B içerik pazarlama stratejinizin aynı zamanda akıllı ve dijital olduğu anlamına gelir. Dijital pazarlama metodolojisi reklamlarınızda kütlenin taşınması ve bazıları dönüştürmek umuduyla ibaret değildir.

Modern pazarlama, hedef kitleleri bulmak, onları bilgilendirici ve değerli içerikle beslemek ve sonunda onları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için bir huniye yönlendirmekle ilgilidir. Bu sürecin ilk adımı sağlam bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmaktır . Araştırmaya göre, B2B karar vericilerin % 80’i karar vermeden önce bir makale koleksiyonuna başvuruyor.

Buradaki paket servisi oldukça basittir, beklentilerinize gerçekten yardımcı olacak ve yatırım yapılan bireylerin kitlesini oluşturmaya yönelik içerik geliştirin. Onlar isteyen varsa çalışanlarının becerilerini yükseltmek bu bir online kurs ile verimli bir şekilde nasıl yapılabilir, söyle onlara. Bunu başardığınızda, izleyicinizin ürününüzün sorunlarını en verimli şekilde çözeceğini fark etmesini sağlamak için içeriğinizi daha fazla kullanabilirsiniz.

Ücretli reklamlar için en verimli platformlara göz atma

Ücretli reklamcılık , bütüncül pazarlama stratejilerinde hayati bir rol oynar. Ancak, birçok LMS sağlayıcısı, bütçelerini genel PPC reklamlarına harcamayı yanlış yapar . Google gibi arama motorları önemli bir kitleye komut verirken, doğru kitle genellikle yalnızca anahtar kelimelerle hedeflenebilir.

Öte yandan, niş PPC ağları markalara eşsiz bir avantaj sunar. Öğrenme yönetimi sistemleri söz konusu olduğunda, LMS rehberleri yalnızca daha fazla dönüşüm sağlayan yüksek oranda hedef kitleyi çeker.

PPC kampanyanızı niş belirli bir LMS dizininde yayınlamayı seçmenin başka avantajları da vardır:

  • Doğrudan ürün karşılaştırmaları, LMS geliştiricilerin, onları diğerlerinden ayıran benzersiz özellikleri sergilemelerini sağlar.
  • Çoğu LMS dizini algoritması, kullanıcılar gün içinde en aktif olduklarında reklamları yayınlamak için tasarlanmıştır.
  • Hedefli trafik, zamanında reklamla birleştiğinde, daha iyi dönüşümler için mükemmel bir reçetedir.

Sosyal medya varlığına bakmak

Sağlam ve aktif bir sosyal medya varlığı, herhangi bir iş için mutlak bir zorunluluktur ve LMS satıcıları istisna değildir. E-öğrenme piyasası hızlı bir şekilde doymuş hale geliyor ve LMS satıcılarının birden fazla platformda bulunmanın önemini fark etmesi kritik öneme sahip.

Hedef kitleniz zaten çeşitli sosyal medya platformlarında yer aldığından, bu platformlarda içeriğinizle bağlantı kurmak için mükemmel bir fırsattır. İdeal alıcılarınızın sıkça kullandığı platformları belirleyerek başlayın.

Daha sonra, sevecekleri (ilk bölümde olduğu gibi) içerik geliştirin ve yayınlayın. Konuşmalarına katılın ve varlığınızı hissettirin. Bu şekilde, sosyal medya katılımını web sitenize düşen trafiğe dönüştürebilirsiniz, bu da ziyaretçileri müşterilere içerik stratejinizle dönüştürmeye başlayabileceğiniz zamandır.

B2B pazarlama sadece zor bir şey değil

B2B pazarlama çabalarınızın etkinliği konusunda gayretli değilseniz, değerli pazarlama dolarlarını kaybetme riskini alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu