Para Kazanma
Trend

En Çok Para Nasıl Kazanılır

Çevrimiçi pazarların çoğalmasıyla birlikte, artık kullanılmış mallarınızı boşaltmanın çeşitli yolları vardır.

En Çok Parayı nasıl kazanabilirim diyenlere en pratik para kazanma tekniklerini ayrıntılı bir şekilde makalemizde anlattık.

Çok uzak olmayan bir geçmişte, kullanılmış mobilya satmanın tek yerleri garaj satışları, konsinye dükkanları ya da yerel gazete ilanlarıydı.

Çevrimiçi pazarların çoğalmasıyla birlikte, artık kullanılmış mallarınızı boşaltmanın çeşitli yolları vardır.

Kullanılmış mobilya satışı, evinizi temizlerken yandan para kazanmanın benzersiz ve esnek bir yolunu sunar. Hatta bazı insanlar bunu daha az fiyatlara satıp, daha az fiyatla satıp, daha az pahalı mobilyalar bularak, onları hızlandırarak dönüştürüyorlar.

Mobilya satma sürecinden geçerken, çok fazla bir güçlük gibi görünebilir, pes etmek için çok hızlı olmayın. Sahip olunacak gerçek para var ve doğru web sitesini seçmek işlemi kolaylaştırabilir.

İkinci El Mobilyalarınızı Satmanız İçin 14 Yer

Kullanılmış mobilyanızın paraya çevrilmesine yardımcı olabilecek çevrimiçi ve yerel olarak birçok seçenek vardır. Kullanılmış mobilyalar satmayı veya ikinci el değerli taşlar toplamayı düşünüyorsanız, bu çevrimiçi pazarlardan birini kullanmayı düşünün.

1. Shopify

Genel Bakış: Mobilyayı bir işletme olarak satma fikri sizi cezbederse, kendi Shopify mağazanızı açmayı düşünün . Hızlı ve kolay bir şekilde vitrin oluşturmanıza yardımcı olmak için önceden hazırlanmış şablonlar sunarlar.

Nasıl Satılır: Satmaya başlamak için kendi çevrimiçi e-ticaret web sitenizi oluşturmanız gerekir. Seçilebilecek 100’den fazla tema ve sürükle ve bırak editörü ile, herhangi bir kodlama veya tasarım becerisi olmadan hızlı ve kolay bir şekilde mağaza oluşturabilirsiniz.

Ücretler ve Ücretler: Shopify 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar. Ardından ihtiyaçlarınızı karşılayan aylık bir plana kaydolmanız gerekir. Planlar ayda 29 dolardan başlıyor ve oradan yukarı gidiyor.

Bilmeniz Gerekenler: Shopify, pazarlama kampanyalarınızın başarısını belirlemenize yardımcı olacak analitik araçları sunar. Ayrıca, çevrimiçi mağazanızdaki sorunları çözmenize yardımcı olmak için 7/24 müşteri desteği sağlarlar.

2. Letgo

Genel Bakış: Letgo , girişleri fotoğraf galerisi biçiminde kategorilere göre düzenleyen, görüntü odaklı bir platformdur. Fotoğraflar önden ve ortada olduğundan, iyi bir imaj elde etmek alıcıları çekmek için önemlidir.

Nasıl Satılır: Mobilyalarınızı çevrimiçi olarak veya Letgo uygulamasıyla satabilirsiniz. Uygulama, fotoğraf çekmek ve saniyeler içinde yüklemek için akıllı telefonunuzu kullanmanıza izin verdiği için çok kullanışlıdır. Yapmanız gereken tek şey, girişinizi sonlandırmak için fiyat ve detayları doldurmak. Bu uygulama aynı zamanda potansiyel alıcılarla etkileşime geçebileceğiniz bir sohbet özelliğine sahiptir.

Ücret ve Ücretler: Letgo ile ilgili bir diğer harika şey tamamen ücretsiz olmasıdır. Herhangi bir gizli ücret ödemeden hem çevrimiçi hem de uygulamadaki satılık ürünleri listeleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler: Letgo ile ilgili düzenli bir özellik, potansiyel alıcılara, satmakta olabileceğiniz diğer ürünleri göstermesidir. Potansiyel bir müşteri belirli bir ürünü satın alamazsa, sattığınız diğer ürünleri göstermeye devam eder ve bunları satın alabilir.

3. Bonanza

Genel Bakış: Bonanza , eBay veya Amazon’a bir alternatiftir. Mobilya, bu platformda satabileceğiniz benzersiz ürünlerden biridir. Google ile entegre olduğu için ürünleriniz müşterilerinize daha hızlı ulaşacaktır.

Nasıl Satılır: Bonanza’da satış yapmak çevrimiçi bir mağaza oluşturmaya başlar. Bonanza’yı kullanmak kendi web sitenizi kurmaktan daha basittir .

Ücret ve Ücretler: Bonanza ile liste ücreti yok ya da kurulum ücreti yok. Ancak, öğeleriniz için seçtiğiniz reklam seçeneğine göre bir komisyon oranı ödersiniz. Fiyatlar arttıkça, Google Alışveriş’ten daha fazla müşteri ziyareti alacaksınız.

Bilmeniz Gerekenler: Girişiniz sırasında seçtiğiniz maksimum komisyon oranından asla ödeyemezsiniz. Reklamcılık programından vazgeçseniz bile, doğrudan yönlendirme bağlantınız üzerinden Bonanza’ya yaptığınız satışlar ücretsizdir (olduğu gibi, hiçbir ücret ödemezsiniz).

4. OfferUp

Genel Bakış: OfferUp , kullanılmış mobilyaları yerel olarak satmanın basit bir yoludur. Uygulamayı indirmek ve bir satış hesabı açmak 30 saniyeden az sürer. Bu platformun diğerlerinden ayırt edici faktörlerinden biri, alıcıları karşı fiyat teklif etmeye teşvik etmesidir. Dolayısıyla OfferUp adı.

Nasıl Satılır: Online mobilya satmak için OfferUp’ı kullanmak hızlı ve kolaydır. Telefonunuzla bir fotoğraf çekin ve uygulamaya yükleyin. Açıklama ve konum gibi birkaç ayrıntıyı doldurun ve gitmeye hazırsınız. Uygulama içi sohbet özelliği, potansiyel alıcılarla kolayca ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Ödeme ve Ücretler: Uygulamayı kullanmak için hiçbir ücret ve yeni bir liste oluşturmak için hiçbir ücret alınmaz. Ancak, bazı işlemler bir ürün sattığında servis ücretlerine veya nakliye ücretlerine tabi olabilir. OfferUp kullanılırken geçerli tüm masraflar önceden bildirilmiştir.

Bilmeniz Gerekenler: Uygulama aracılığıyla mobilyadan daha fazlasını satabilirsiniz. Arabalardan ev aletlerine, bu çevrimiçi pazarda satılan hemen hemen her şey. Alıcılar kendilerine en yakın sonuçları göreceklerdir, ancak arama yapmak için anahtar kelimeler kullanarak ek seçenekler de çekebilirler.

evden para kazanma

5. Etsy

Genel Bakış: Etsy’yi düşündüğünüz zaman, el yapımı takıları ya da eski kıyafetleri düşünebilirsiniz. Ancak, Etsy de mobilya satmak için mükemmel bir seçenek sunuyor. Hedef masanızı veya Ikea yatağınızı boşaltacak yer olmasa da, vintage, el yapımı ve antika parçalar Etsy müşterileri için mükemmeldir.

Nasıl Satılır: Etsy’de satışa başlamak için özel bir mağaza oluşturmanız gerekir . Öğelerinizin fotoğraflarını çekin ve satış işlemine başlamak için bir açıklama ve fiyatla birlikte dükkanınıza yükleyin. Standart mağaza seçeneği ücretsizdir ve istediğiniz zaman ekstra 10 $ / ay karşılığında artı seçeneğine yükseltebilirsiniz.

Ücret ve Ücretler: Her bir ürün için 0.20 dolar liste ücreti ve% 5 işlem ücreti alınmaktadır. İlave bir% 3 + 0,25 ABD Doları ödeme işlem ücreti ödemeyi bekleyin. Komisyona yalnızca bir ürün sattığınızda ödeme yaparsınız.

Başka Bilmeniz Gerekenler: Listeler, dört ay boyunca veya satışa kadar etkin kalır. Siparişleri yönetmek, girişleri düzenlemek ve alıcılara her yerden anında yanıt vermek için Satışta Etsy uygulamasını kullanın.

Ayrıca Bakınız: Fotoğraf çekerek para kazanmak

6. Chairish

Genel Bakış: chairish , lüks bir yeniden satış sitesidir. Boho ve bit pazarı şık arasında bir haç olarak düşünün. Antika parçaları, sanat ve dış mekan mobilyaları satmak için harika bir yer.

Nasıl Satılır: Chairish Pembe Kitap size öğelerin değerini belirlemeye yardımcı olmak için vardır. Öğenizi farklı açılardan altı taneye kadar fotoğraf ekleyin ve Chairish, giriş kapağınızın arka planını kaldırır. Mobilya listelemek daha kolay hale getirmek için Başkanlık uygulamasını indirin.

Ödeme ve Ücretler: Satış fiyatına bağlı olarak, Chairish 2,500 dolara kadar satışlarda% 20 komisyon veya daha büyük biletler için% 3-12 komisyon alır. Satıcılar küçük eşyalar için nakliye ücretini üstlenirken, alıcılar beyaz eldivenli servis gerektiren büyük ve hacimli ürünleri öderler. Alıcı ve satıcı yerel ise, ücretsiz alma düzenlenebilir.

Bilmeniz Gerekenler: Sandalye, Ikea’dan ikinci el mobilyaların satıldığı bir yer değil. Bununla birlikte, yüzyıl ortası sehpa gibi daha özgün ve tasarıma yönelik bulguları mükemmel durumda satmak için harika bir platform.

7. 1 dibs

Genel Bakış: Eşsiz veya klasik kullanılmış mobilya satmak için bir başka harika seçenek de 1stdibs. Mobilya satıcılarını, antika dükkanlarını ve galerilerini koleksiyoner, tasarımcı ve küratörlerle birleştiren küresel bir pazardır.

Nasıl Satılır: Bir satıcı başvurusunu tamamlayarak 1. dib’de mobilya satmaya başlayın  . Onaylandıktan sonra, öğelerinizi sitede listelemeye başlayabilirsiniz. Eşyalarınız için gönderim işlemini planlayacak ve izleyecek bir hesap yöneticisine atanacaksınız.

Ödeme ve Ücretler: Öğelerinizi 1stdibs’te listelemek için aylık bir ücret ödemeniz gerekir. Ek ücretler, her satışta% 15’e kadar komisyon ve kredi kartı kullanımı için% 3 işlem ücreti içerir.

Başka Bilmeniz Gerekenler: New York’ta yaşıyorsanız, 1stdibs, benzersiz buluntular satmak için siteyi kullanan birkaç tasarımcının yer aldığı bir showroom’a sahip.

8. AptDeco

Genel Bakış: Bazı kullanılmış mobilyalarla iyi durumda kalmak mı istiyorsunuz? AptDeco’dalistelemeyi deneyin . Sitede ücretsiz iade, sabit fiyat teslimi ve para iade garantisi politikası bulunmaktadır.

Nasıl Satılır: Mobilya AptDeco’da listelenebilir ve bu işlem yalnızca birkaç dakika sürer. Girişiniz tamamlandıktan sonra AptDeco, ilk 24 saat içinde görsellerin iyileştirilmesi ve ek detayların sağlanması üzerine çalışacaktır.

Ücret ve Ücretler: AptDeco kullanılmış mobilya satmanıza yardımcı olmak için% 19 ile 29 arasında bir ücret talep eder. Kesin ücret tutarı, pazarda satılan malınızı listelemeden hemen önce açıklanacaktır. Ödeme, ürününüz teslim edildikten ve iki ila beş iş günü içinde hesabınıza yatırıldıktan sonra gerçekleştirilir.

Bilmeniz Gerekenler: Öğelerinizi listelemek için New Jersey’de veya New York’ta yaşamalısınız. Boston ve Philadelphia yakında başlayacak.

9. Daire Terapi Pazarı (Eski adıyla Marketplace)

Genel Bakış: Ürünlerinizi Apartment Therapy Bazaar’da hemen hemen her yerden satabilirsiniz . Klasik tasarım mobilyalar ve aksesuarlar için topluluk odaklı bir pazar.

Nasıl Satılır:  Sadece bir mağaza oluşturun ve kullanılmış mobilyaları Çarşı aracılığıyla satmaya hazır olduğunuzda listeye başlayın.

Ücret ve Ücretler: Eşyalarınızı listelemek ücretsizdir, bu nedenle herhangi bir ücret için endişelenmenize gerek yoktur. Web sitesi, yerinde işlem yapma sürecinde olduklarını söylüyor, bu yüzden sizin için önemli olup olmadığını kontrol etmeye devam edin.

Bilmeniz Gerekenler: Hızlıca fotoğraf yüklemek ve listeler oluşturmak için kullanabileceğiniz bir iPhone uygulaması var. Bir ürün listelendikten sonra, kullanıcılar ürünü belirli sosyal medya platformlarında paylaşabilir.

10. Trove

Genel Bakış: Trove , mobilya alıp satabileceğiniz bir konsinye benzer bir çevrimiçi pazardır.

Nasıl Satılır: Fotoğraf yükleyin, açıklama ve fiyat ekleyin, ayrıca alıcılarla görüşmeye hazır olduğunuz zamanları ekleyin. Ek olarak, ödemeleri nasıl almak istediğinizi de seçebilirsiniz. İstediğiniz seyahat sınırları dahilindeki öğeleri de arayabilirsiniz.

Ücret ve Ücretler: Trove kullanımı için giriş ücreti yoktur. Ancak, eşyalarınızın satışında% 10 komisyon ücreti alınmaktadır. Hangisi en uygunsa, kredi kartlarını veya nakit para kabul edebilirsiniz. Kredi kartı satış ücretlerinden siz sorumlusunuz.

Bilmeniz Gerekenler: Trove, çevrimiçi satış yaparken ileri-geri hareketlerini azaltmayı amaçlamaktadır. Alıcılar, şehir veya posta koduna göre ürün arayabilirler. Öğenizin bağlantısını sosyal medyada da paylaşabilirsiniz.

11. Sotheby’nin Evi (Eski adıyla Viyet)

Genel Bakış: Sotheby’s Home bakımlı ve kaliteli ev eşyaları için çevrimiçi bir pazardır. Antika, eski, yeni veya hafifçe kullanılan mobilya, aydınlatma ve aksesuarları satabilirsiniz.

Nasıl Satılır:  Sotheby’s Home ekibi her bir ürünü web sitesinde yayınlamadan önce incelemektedir. Mobilyalarınızı potansiyel alıcılarla eşleştirmeye çalışıyorlar. Her mobilya için asgari 1000 dolar satış fiyatı var. Tüm ürünler iyi durumda ve bir tasarımcı markası olmalıdır.

Ödeme ve Ücretler: Sotheby’s Home, ürünlerinizin satışının net gelirinden komisyon alır. Eğer 20 veya daha az ürün gönderirseniz, ücret% 50’dir. 21 veya daha fazla ürün için% 40’dır.

Başka Bilmeniz Gerekenler: Listeleme süresi altı aydır. Sotheby’s Home ayrıca bir sosyal medya gönderecek ve mobilya listelerinizle ilgili ayrıntılı bilgileri içeren bir e-posta gönderecektir.

Ayrıca Bakınız: İş fikirlerini nereden bulabilirim

12. Craigslist

Genel Bakış: Craigslist , şifonyerden bisiklete kadar her şeyi ve arasında kalan her şeyi satabileceğiniz orijinal yerel pazardır. Mobilyaya özgü olmadığından, öğeniz karışıklıkta kaybolabilir.

Nasıl Satılır:  Craigslist’te bir ürünü listelemek ücretsiz ve kolaydır. Sadece eserinizle ilgili detayları doldurun ve gönderin. Fotoğraf eklemek, daha fazla potansiyel alıcı çekmenize yardımcı olabilir.

Ücretler ve Ücretler: Craigslist’i çevrimiçi mobilya satmak için kullanmak ücretsizdir. Ürünleri şahsen almak için alıcıyla anlaşmalar yapmanız gerekir. Craigslist yerel bir pazardır, bu nedenle site üzerinden gönderim seçeneği yoktur. Öğelerinizi göndermeyi tercih ederseniz, bunu alıcı ile koordine etmek ve tüm gönderi düzenlemelerini yapmak ve masrafları kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız.

Bilmeniz Gerekenler: Craigslist, hemen hemen her şeyi satmanın en popüler çevrimiçi platformlarından biridir. Bu nedenle, potansiyel alıcılar zaten satmak istediğiniz ürün türlerini arayacaklar. Craigslist bir arama motoru olduğundan, iyi açıklamalar yazdığınızdan ve iyi anahtar kelimeler kullandığınızdan emin olun.

13. Facebook Pazarı

Genel Bakış: Facebook Marketplace , çevrimiçi mobilya satmak için mükemmel bir seçenektir. Potansiyel alıcılar, platformda gezinirken bulundukları yere yakın eşyalar gösteriliyor.

Nasıl Satılır: Facebook Marketplace’te bir liste oluşturmak, her bir liste için ayrıntılar ve fotoğraflar da dahil olmak üzere yaklaşık 60 saniye sürer. Ek bir bonus olarak, girişinizi yerel Facebook garajı satış sitelerine göndermek erişiminizi artıracaktır.

Ücret ve Ücretler: Facebook Marketplace’i kullanmak için herhangi bir ücret yoktur. Alınacak öğenin düzenlenmesi sırasında tüm işlemler şahsen yapılır.

Bilmeniz Gerekenler: Facebook Marketplace, potansiyel alıcılarınıza çevrimiçi olarak ulaşırken yerel olarak satış yapmak için en iyi uygulamalardan biridir.

14. eBay

Genel Bakış: eBay aracılığıyla ürün satarken , birkaç farklı seçeneğiniz vardır.

Nasıl Satılır: eBay’de bir müzayedede veya sabit bir fiyata mobilya satabilirsiniz. EBay’deki öğeleri listelemek oldukça basit bir işlemdir. Girişinizi öne çıkarmak için fotoğraf eklediğinizden emin olun.

Ücret ve Ücretler: Mobilyanızın son satış fiyatı üzerinden% 13 komisyon ücreti ödemeyi bekleyin. Gönderilemeyecek kadar hacimli ve pahalı ürünler için yerel toplama seçeneğini seçebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler: İlgili sonuçları bulmak için alıcılar süreci kolaylaştırmak için görsel örneklere tıklayabilir. EBay’de hem yeni hem de kullanılmış mobilya satabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: İşinizi yeni kitlelere götürmenin 4 yolu

İkinci El Mobilya Sattığınızda En Çok Nasıl Kazanılır

İkinci El Mobilya Sattığınızda En Çok Nasıl Kazanılır

Çevrimiçi sattığınız mobilyalar için en yüksek doları mı almak istiyorsunuz? Her bir parça için fiyatlandırmaların bir kısmı piyasanın gidişatına göre belirlenirken, kârınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. İşte ürünlerinizi en çok para karşılığında hızlı bir şekilde satmanıza yardımcı olacak bazı öneriler.

Kullanılmış Mobilyalarınızı Farklılaştırın

Kullanılmış mobilyalarınızı çevrimiçi olarak satmaya hazırlarken potansiyel alıcıları ve onları nelere çekeceğini düşünün. Mobilyalarınızın temiz ve mümkün olan en iyi durumda olduğundan emin olun.

Bir kanepe veya diğer yumuşak mobilyalar satıyorsanız, minderler arasında vakum yapın ve saçları, kırıntıları, bozuk paraları vb. Temizleyin.

İyi Fotoğraflar Kullanın

Eşyalarınızı sergilemek için iyi fotoğraflar çekmek, çevrimiçi kullanılmış mobilya satmanın zamanı geldiğinde savaşın yarısıdır. Potansiyel alıcılar ürünü şahsen göremedikleri ve kendileri için dokunamadıkları için bir sonraki en iyi şey, birçok iyi fotoğrafın listelenmesidir.

Fotoğrafların net olduğundan ve iyi ışık olduğundan emin olun. Önemli ayrıntıların veya olası sorunlu alanların yakın çekimlerini yapın. Fotoğrafları farklı açılardan ekleyin: ön, arka ve yanlar. Şeffaf ve açık olmakla, ilgi çekme ve ürününüzü satma şansınız daha yüksektir.

Tam (ve Doğru) Bir Açıklama Yaz

Ürün açıklamanız gerçeği süslemek için en iyi yer değil. Açıklamayı yazarken olabildiğince gerçekçi ve doğru olmaya çalışın. Bir çizik, özel bir özellik veya malzeme detayları gibi alakalı olabilecek önemli ayrıntıları dahil edin. Ayrıca, eserinizin sigara içilen bir evde veya evcil hayvanların bulunduğu bir yerde olup olmadığını unutmayın.

Kullanılmış mobilyalar satabileceğiniz web sitelerinin çoğu aynı zamanda arama motorları olduğundan, her bir öğeyi ayrıntılı bir şekilde tanımlamak için iyi anahtar kelimeler kullanın.

Dürüst ol

Çevrimiçi kullanılmış mobilya satma zamanı geldiğinde başarılı olmak için dürüst olmanız gerekir. Öğenizi sıralarken gerçeği kaçırmayın ya da olası sorunlara dikkat çekmeyin. Er ya da geç, alıcı öğrenecek ve bu işleminizi tehlikeye atabilir.

Gelecekte daha fazla kullanılmış mobilya satmayı planlıyorsanız, kötü eleştirilere de neden olabilir.

Araştırma Piyasası Fiyatları

Çevrimiçi satmayı planladığınız her bir kullanılmış mobilya parçası için üst düzey bir araştırma yapın. Benzer öğelerin fiyatlarını birden fazla platformda karşılaştırın.

Fiyatı düşürecek herhangi bir kusur konusunda kendinize karşı dürüst olun. Satıcı değil, alıcı olsaydınız bu ürün için ne kadar ödeyeceğinizi düşünün. Bunu, giriş fiyatınız için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın.

Çoğu zaman, satıcılar algılanan değerleri nedeniyle ürünleri çok yüksek fiyatlandırmaya meyillidirler.

Kullanılmış Mobilyalarınızı Akıllıca Satın

Kullanılmış mobilyalarınızı ve diğer ürünlerinizi çevrimiçi olarak satmanız için gerçekten mükemmel bir platform yok. Maksimum başarı için, mobilya parçalarınızı çoklu çevrimiçi pazarlarda listelemek iyi bir fikirdir.

Bu, eşyalarınızın potansiyel alıcılardan daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Araştırmanızı yapın ve çabalarınızı sattığınız ürüne en uygun platformlara odaklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir