Ekonomi

Parayı faize yatırmak mantıklımı

Belli bir miktarda paranız var  ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz,kolay bir şekilde banka faizleri ile şu anki türkiye şartlarında kullanmak istiyorsunuz.

Paranızı bankaya yatırarak güzel faiz geliri elde edebilirsiniz,şu anki türkiye şartlarında belkide en kolay kazanç şekli banka faizleri‘nin çok yüksek olmasıdır.

Vadeli banka faizleri

Örnek olarak diyelimki 100.000 tl paranız var şimdi bu parayla vadeli bir hesap açıp faiz geliri elde etmek istiyorsunuz. Hadi şimdi bir bakalım vadeli banka faiz oranları ve getirileri nasıl.

Vadeli banka faizleri
Vadeli banka faizleri

Yukarıda gördüğünüz üzere yıllık faiz oranları %20 nin altında yok ve gerçekten güzel bir faiz getirisi var peki şimdi kendinize soruyorsunuz paramı vadeli bir hesaba yatırıp banka faizi getirisi almalımıyım?

Paramı  Nereye Yatırmalıyım

Öncelikle şu anki türkiye şartlarında herkes bir işe para yatırmaktan  korkuyor ve anlıyorum ki şahsen bende olsam birikimimi iş kurarak neden riske atim ?

Size şöyle söyleyim  bir ekonomist olarak paramı banka faiz getirisi olarak yatırmaktansa bir arsa bir ev yada toprak almak daha makuldür. Neden derseniz çünkü türkiye lastik gibi bir ekonomiye sahip yarın ne olacağı belli olmaz bankalar bile batabiliyor geçmişteki imar bank gibi ???

O yüzden paranızı en güvenilir yatırım aracı olan arsa yada mevki olarak değerlenebilecek evlere yatırmanız daha akıllıca olucaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir