Para Kazanma

Blogdan Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanmak istiyorsun, değil mi? Tabii ki. Herkes ister - ve ihtiyaç duyar - para kazanmak için

Para kazanmak istiyorsun, değil mi? Tabii ki. Herkes ister – ve ihtiyaç duyar – para kazanmak için. Yani bir blog başlattınız, çünkü para kazanmanın kolay bir yol olduğunu duymuşsunuzdur, ancak bunu yaparken nasıl para kazanacağınızdan emin değilsiniz. Ya da belki zaten bir blogunuz var ve para kazanma yollarını araştırıyorsunuz.

Ne olursa olsun bir blog ile para kazanmak, hangi grupta – bir hobi blog ya da bir iş günlüğü olsun – bir olası. Zengin bir çabuk sıkıntı elde etmek zor değildir, ancak doğru yaparsanız, ailenizi ve daha fazlasını desteklemeye yetecek kadar yapabilirsiniz. İçeri girelim ve blogunuzla nasıl kar edebileceğinizi görelim.

TBM veya BGBM Reklamları ile para kazanın

Blogcuların para kazanmanın en yaygın yollarından biri, sitelerine reklam yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

  • TBM / PPC Reklamlar: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme olarak da bilinir) reklamlar, genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz afişlerdir. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için size ödeme yapılır.
  • BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1000 gösterim başına maliyet”, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size sabit miktarda para ödeyen reklamlardır.

Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler ağ Google AdSense’dir . Bu program ile, reklam verenlerle doğrudan temas halinde olmanıza gerek yoktur; banner’ı sitenize yerleştirmeniz yeterlidir, Google içeriğinizle alakalı reklamları seçer ve izleyicileriniz reklamları tıklar. AdSense’in Chitika, Infolinks ve Media.net gibi sizin için işe yaramadığını fark ederseniz, sayısız benzer programlar vardır.

Özel Reklamlar Sat

Reklam ağlarıyla çalışmak, reklam satmak için tek seçeneğiniz değildir. Yeterli trafik çekerseniz, reklamverenler doğrudan size gelebilir ve reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. Reklamverenlerle kendiniz de iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçenekten en büyük fark orta erkeğin olmamasıdır, yani kendi reklam oranlarınızı belirleyebilirsiniz.

Özel reklam satmak, pankartlar, düğmeler veya bağlantılar biçiminde gelebilir. Bir reklamverenin ürününü veya hizmetini yazdığınız veya yorumunuzu yazdığınız sponsorlu yazılar yazarken bile para kazanabilirsiniz. Başka bir seçenek de, herhangi bir konu hakkında yazabileceğiniz bir yazılı yazı veya dizi yazmaktır, ancak reklamveren, içeriğinde belirtilen “Size getirilen” bir ücret öder.

İlgili Makale:Hızlı Para Kazanma: Şimdi 100 $ Kazanmak için 31 Yol

Bununla para kazanma şekilleriniz değişebilir. Örneğin, bir gönderideki bir bağlantı için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Afiş reklamları barındırıyorsanız, eşinizden aylık olarak ücret alabilirsiniz.

Bonus ipucu: Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için, e-posta bültenlerinizde (burada en iyi 5 e-posta pazarlama yazılımıdır ), podcast’lerde ve videolarda sponsorluk alanı satmayı da seçebilirsiniz .

İçeriğinize Ortak Bağlantıları Dahil Et

Affiliate pazarlama, blogunuzdan para kazanma için başka bir harika araçtır. İşte Affiliate Marketing’in çalışması :

  1. Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü vardır. Alıcı sitenizden geliyorsa, size her satıştan bir komisyon vermeyi kabul eder.
  2. Size ortaklık kodunuzu izleyen benzersiz bir bağlantı verir. Bu şekilde, bir alıcının satın alım yapmak için linkinizi ne zaman kullandığını bilir.
  3. Bağlı kuruluş bağlantınızı sitenize dahil edersiniz. Bunu doğrudan içeriğin içinde veya afiş reklamlarıyla yapabilirsiniz. Bir okuyucu benzersiz bağlantınızı tıklar ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldıklarının bir yüzdesini alırsınız.

Affiliate pazarlamasını Amazon Associates gibi reklam ağları aracılığıyla kullanabilir veya bir affiliate programı olan reklamverenlerle ve işletmelerle özel ortaklıklar oluşturabilirsiniz.

Dijital Ürünler Satmak

Sitenizdeki diğer kişilerin ürünlerinin reklamını yapmak istemiyorsanız veya başka bir gelir akışı arıyorsanız, dijital ürünler satmayı düşünün. Bu gibi öğeleri içerebilir:

  • e-Kitaplar
  • Çevrimiçi kurslar / atölyeler
  • Resimler, video veya müzik insanları kendi içeriklerinde kullanabilir
  • Uygulamalar, eklentiler veya temalar

Unutmayın, bu caddelerden birini seçecekseniz, onu okuyucularınız için uygun ve yararlı kılacaksınız. Birçok blogcu , okuyucularının ihtiyaç duyduğu bir ürün geliştirdiklerini varsayma hatasını yapar ; önce okuyucularınızı dinleyin ve sonra ihtiyaçlarını karşılayacak bir dijital ürün oluşturun.

İlgili Makale: En Çok Para Nasıl Kazanılır

İşletmeniz için bir İçerik Pazarlama Aracı olarak kullanın

Blogunuzda fiziksel ürünler satmak ve bu şekilde para kazanmak da mümkündür. Ancak, blogunuzdan para kazanmak olarak düşünmek yerine, blogunuzu ziyaretçileri iş web sitenize çekecek bir içerik pazarlama aracı olarak düşünün.

Bir iş blogu geliştirmek söz konusu olduğunda, olasılıklar pratik olarak sınırsızdır. El yapımı ürünler, kitaplar, üretilmiş ürünler ve çok daha fazlasını satabilirsiniz. Veya zaten bir işiniz olabilir ve sadık müşterileri dönüştürmek için bir blog başlatmaya karar verebilirsiniz .

Örneğin, kullanılmış akıllı telefonları evinizden yeniliyor ve satıyorsunuz. Ziyaretçileri, satış için mevcut telefonlarınızı listelediğiniz web sitenize çekmek için bir blog kullanabilirsiniz. Blogunuz DIY yenileme ile ilgili konuları içerebilir. Bir seviyede, insanların telefonlarını satın almalarını istiyorsun, çünkü aynı zamanda bir marka oluşturup tanınma kazanmana yardımcı oluyor, çünkü sezgisel görünüyor. Sosyal medya gurusu Jay Baer, Copyblogger konseptini şöyle açıklıyor :

Birkaç yıl önce bir konferanstaydım ve ilk önce bu konsept hakkında düşünmeye başladığım yerdi ve kurucusu Robert Johnson konuşuyordu…

“En iyi müşterilerimiz, kendi başlarına düzeltebileceklerini düşünen insanlar.” Dedi.

Ama nihayetinde, yolun aşağısındaki bir projedeki o projede, derinliklerinden çıkacaksın, kimi arayacaksın? Google’da keşfettiğin birini rastgele mi arayacaksın, yoksa 14 dakikalık bir eğitim videosunun köşesinde logosunu az önce izlediğin adamları arayacak mısın?

Bu kavram, her tür sektördeki hizmetlere de uygulanabilir. Örneğin, fiziksel ürünlerin aksine elektronik onarım hizmetleri sunduysanız, marka bilincini artırmak ve daha fazla müşteriyi dönüştürmek için aynı blog konseptini kullanabilirsiniz.

Üyelik Sat

Para kazanmak için başka bir seçenek de üyeliği web sitenizin özel köşelerine satmaktır. Örneğin, bir kariyer blogu, kullanıcıların iş kurullarına erişebilmeleri için ayda 10 ABD doları alabilir. Yeni başlayan bir işletme blogu, üyelerine işletmeleri hakkında kişiselleştirilmiş tavsiye alabilecekleri forumlara üyelik satabilir.

Buradaki kilit nokta, özel üyeliğinizin, ziyaretçilerinizin başka bir yerde ücretsiz olarak bulabileceği bir şeyden daha değerli olması gerektiğidir, bu nedenle değerli ve fiyat değerinde bir şey geliştirdiğinizden emin olun.

Güvenilirliğini Geliştirmek için Kullan

Güvenilirliği artırmak için blog yazmak birçok para kazanma fırsatına yol açabilir. Örneğin, finans endüstrisinde bir blog başlattığınızı varsayalım. İnsanlar içeriğinizi okumaya başlar ve blogunuz çok popüler hale gelir. Artık finans endüstrisinde tanınmış bir kişisiniz.

Bu yetkiye sahip olduğunuzda, insanlar size borç yönetimi üzerine bir kitap yazmak için sizinle birlikte yaklaşabilir veya konferanslarda konuşmak veya çalışanların mali eğitim günlerini yürütmek için ücret alabilir.

Bu kesinlikle para kazanmanın doğrudan bir biçimi değildir, ancak birçok tanınmış blog yazarı için çalıştı ve sizin için de işe yarayabilir. Doğrudan bir gelir akışı arıyorsanız, popüler bloglar markalarını ve içeriklerini satarak 4-7 rakam (bazen daha fazla ) sattı.

İlgili Makale:Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Akılda tutulması gereken en büyük şey, para bloglama yapmanın sitenizi koyarak ve oraya oturmasını sağlamanın mümkün olmamasıdır. “Eğer inşa edersen, gelecekler” zihniyeti burada işe yaramıyor, bu yüzden zamana koymak istediğinden emin ol. Blogcuların çoğu, bloglarına başladıktan sonra birkaç ay (bazen yıllar) boyunca bir gelir artışı görmezler. Bloglamaya çok dalmadan önce, şu küçük tavsiye parçalarını unutmayın:

Kaliteli İçerik Oluştur

İnsanlar okumazsa blogunuzdan hiç para kazanamayacaksınız. Sonuçta okuyucularınız, reklamlarınızı tıklıyorlarsa veya ürünlerinizi satın alıyorlarsa, size para kazandıracak olanlardır. Her zaman önce okuyucularınızı yerleştirin.

Yalnızca Blogunuzda Zamanınızı Harcamayın

Başarılı bir blog geliştirmek, ilişki kurmakla ilgili çok şey var. Bu, sponsorlar, bağlı ortaklar veya yalnızca blogunuza trafik yönlendiren diğer blogcularla ilişkileri içerebilir. Bu ilişkileri ve blogunuzu oluşturmak için zamanınızın bir kısmının forumlara ve diğer bloglara (veya sizin için ne işe yaradığına bakılmaksızın) harcandığından emin olun.

Denemeden Korkma

Tüm bu ipuçları ve gelir yolları sizin için işe yaramayacak. Siz ve okuyucularınız için neyin en iyi olduğunu görmek için yöntemlerinizi ince ayarlamaya korkmayın.

Para kazanmak blogging çok ısrarcı olabilir, ancak sıfırdan başlarsanız uzun vadede karşılığını verebilir. Sadece bu para kazanma yollarını bir kerede kullanmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Sektörünüzdeki diğer insanların ne yaptığını düşünün ve oradan başlayın.

Zamanla, sizin için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğreneceksiniz. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, hangi seçenekle başlayacaksınız?

Yorum bölümünde bana bildirin :).

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir