Para Kazanma

Blogdan para nasıl kazanılır?

Blogdan para kazanmak,Blogdan nasıl para kazanılır?

Blogdan para kazanmak,Blogdan nasıl para kazanılır? blogdan para kazanmakTamam, yani blog yazmak para kazanmanın en kolay yolu değil . Ancak en güzel şey, herkesin bunu yapabildiği ve ev konforundan yapabilmesi .

İhtiyacınız olan tek şey söyleyecek ilginç bir şey ve trafik ve takip için yeterli sabır ve özveri. Ancak  başarılı blogcular paralarını nasıl kazanıyor? Para kazanma sırlarını ortaya çıkarmak için birkaç kişiyle röportaj yaptık!

Rehberimiz , blogunuzu sıfırdan çıkarmak ve karlı bir küçük ev işine dönüştürmek için size somut bir eylem planı sunar.

Bu rehberde neler var?

 • Blog nasıl başlatılır?
 • Ne hakkında blog
 • Blog trafiğinizi nasıl artırabilirsiniz?
 • Blogdan nasıl para kazanılır?
 • En büyük para kazanma zorlukları

Blog nasıl başlatılır?

blogdan para kazanmak
blogdan para kazanmak

Blog yazmaya başlamak, özellikle de fazla teknik bilginiz yoksa, biraz mayın tarlası gibi görünebilir.

Blogdan para kazanmak;Aslında blog oluşturma konusunda iki ana seçeneğiniz var – ücretsiz bir blog platformu kullanabilir veya kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz . Her ikisini de ele alacağız ve artılarını ve eksilerini belirleyeceğiz, böylece kendiniz ve blogunuz için doğru kararı verebilirsiniz.

Bunu Okuyabilirsin:İş Fikirleri 2019

 1. Ücretsiz blog platformları

  Şunun için en iyisi: Günlük blog yazarları ve bloglarından para kazanmak istemeyenler

  Artıları: Kurması çok kolay ve tamamen ücretsiz

  Eksileri:  Özelleştirme ve video / resim yükleme sınırlamaları, sık sık ilan veremez veya ortak bağlantılar kullanamazsınız, özel bir URL oluşturamazsınız ve platform blogunuzu silme hakkını saklı tutar.

  Bir blog’u ücretsiz olarak kurmanıza izin veren birçok platform var. Birkaç dakika içinde çalışmaya başlayabilir ve herhangi bir teknik bilgiyi almaz – bir Facebook profili oluşturmak kadar kolaydır.

  Eğer sadece rahatça blog yazmak istiyorsan ve ondan para kazanmak istemiyorsan, bu sana çok yakışabilir.

  Ancak, blog yazmak konusunda gerçekten ciddiyseniz, ücretsiz bir blog platformu çok sınırlayıcı olabilir . Yalnızca sınırlı miktarda kişiselleştirebileceksiniz ve blogunuzda video ve resim yükleme becerinizi etkileyebilecek bir depolama sınırı olacak.

  Ayrıca, blog URL’niz ‘www.yourblog.wordpress.com’ gibi bir şeye benzeyecek – blog platformu markalamasından kurtulacaksınız .

  Bazı para kazanma seçenekleri size açık olsa da, çoğu ücretsiz blog platformu, çoğu blogcu için önemli gelir kaynakları olan sitenize banner reklamları veya bağlı kuruluş bağlantıları koymanıza izin vermez .

  Bununla birlikte, bunlardan hiçbiri özellikle sizi rahatsız etmiyorsa, işte size en iyi ücretsiz blog platformlarının hızlı bir şekilde sunulması:

En iyi ücretsiz blog platformları

 1. • WordPress.com : Kendi web sitenizi yaratmanıza izin veren WordPress.org ile karıştırılmaması gereken WordPress.com, kullanımı kolay, ücretsiz bir temel blog barındırma hizmetidir. Ancak, aylık ücret ödemezseniz WordPress reklamlarına ve markalarına katlanmak zorunda kalacaksınız ve sitenize reklam koyamazsınız. Özelleştirme ve genişletme için sınırlı seçenekler de var
  • Blogger : Bu, Google’ın ücretsiz blog barındırma hizmetidir ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Bununla birlikte, tasarım seçenekleri ve kişiselleştirme çok sınırlıdır ve yeni özellikler eklemek istiyorsanız fazla seçenek yoktur
  Medium : Medium’da vurgu, tasarımdan ziyade tamamen yazı üzerinedir ve birçok gazeteci, yazar ve uzman tarafından kullanılır. Kendinizi belirli bir topluluğa bağlamak ve tanıtmak için harika bir yol, ancak herhangi bir reklam yayınlayamazsınız ve kendi kişisel markanızı oluşturmak zordur
  • Tumblr :  Bu bir mikro-blog platformudur, bu nedenle daha fazla bir blog ve bir sosyal medya hesabı. Sosyal medya ve paylaşım işlevleri tümüyle entegredir ve blog videoları, GIF’ler ve resimler için kullanışlıdır. Yine, burada çok fazla kişiselleştirme veya tasarım özelliği yok.
 2. Kendi websiteni oluştur

  Şunun için en iyi:  Özel blogcular ve bloglarından para kazanmak isteyenler

  Artıları: Tasarım ve özelleştirme üzerinde tam kontrol, kendi özel URL’niz ve reklamları ve bağlı kuruluş bağlantılarını istediğiniz gibi kullanma becerisi

  Eksileri: Öncelikle etki alanı adınız (URL) ve ardından barındırma için ödemek zorunda kalacaksınız, ancak maliyetleri nasıl düşük tutabileceğiniz konusunda ipuçları aldık .

  Blogdan para kazanmak.Özellikle teknoloji meraklısı bir kişi değilseniz, kendi web sitenizi yaratma düşüncesi oldukça korkutucu görünebilir – ancak bunu yapmanız çok kolaydır ve sadece 20 dakikada bir tane oluşturabilirsiniz!

  Kendi web sitenizle, kendi benzersiz kişisel markanızı yaratabileceksiniz (kendi URL’nizle) ve blogunuzun platform tarafından silinme riski yoktur – siteye sahip olacaksınız ve tamamen kontrol altında olacaksınız.

  Blogunuzun görünümünün okuyucunuz üzerinde çok büyük etkileri olabileceğini unutmayın; iyi görünen, okunması kolay ve okuyucuların geri dönmesini isteyen bir platform oluşturmak istiyorsunuz.

  WordPress seçiminde kullanabileceğiniz çok sayıda şablon veya ‘tema’ içeriyor – tam olarak 2500 ! Hem kişiliğinize hem de blogunuzun konusuna (ve dolayısıyla okuyucularınıza) uyan bir karar vermek için zaman ayırın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir