Haber

250’yi aşkın kişi yatırımla Türk vatandaşlığına başvurdu

Türkiye için 250 den fazla başvuru aldı vatandaşlık arabuluculuk firmanın kafasına göre 2018 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 100 milyon $ değerinde yatırım yoluyla.

Anadolu Ajansı’na konuşan VIPTurkishPass CEO’su Akın Atalay, ülkenin Eylül ayında koşullarını hafiflettiği için Türkiye’ye vatandaşlık başvurularının 2019’da artması bekleniyor.

Türkiye’ye gelen önemli miktarda yabancı, konut satın alarak vatandaşlık hakkından yararlanmayı hedefliyor .

2017 yılında yabancılardan 4,8 milyar dolar gelir elde eden konut sektörünün, 2018 sonunda 10 milyar dolar olan yabancılara ev satması bekleniyor.

Atalay Arap ülkelerden insanların, İran ve Türki cumhuriyetleri almakla en ilgi gösteren sözü gerçek mülk içinde Türkiye ve Avrupa ülkelerinden yoğun talep, “kanının aksine” da var altını çizdi.

Atalay, ” Binlerce İngiliz, Alman ve Rus halkından onunun Türkiye’de evleri var . Bunların çoğu, Türkiye’de sosyal fırsatları gördüklerinde çifte vatandaşlık kararı almaya karar verdiler .” Dedi.

Ayrıca yabancıların çoğunlukla İstanbul, Akdeniz tatil beldesi Antalya ve sanayi kenti Bursa ile ilgilendiklerini söyledi.

Türk vatandaşları ile eşit haklar

Atalay, İçişleri Bakanlığı vatandaşlık başvurusuna belgelerin eksiksiz olması durumunda 45 gün içinde yanıt veriyor .

Vatandaşlığa tabi tutulan Türk vatandaşlarının, vergi ve sigorta primi indirimleri ve devlet desteği gibi diğer Türk vatandaşları ile eşit haklara sahip olacağını belirtti.

Nitelikli işgücü ve yüksek sermaye yatırımlarının kalkınmanın temel faktörleri olduğunu belirterek, ” Dünyanın dört bir yanından bazı ülkelerin insanları eğitim, yatırım ve girişimcilik alanlarını çekmek için benzer vatandaşlık programlarına sahip olduğunu” vurguladı.

“Biz ülkemizde yatırım ve bizim başarı hikayesinin bir ortağı olmak için dünyanın her yerinden insanları getirmek istiyorum” Atalay sözlerine ekledi Türkiye aracılığıyla yabancı ülkelerden yatırım çekmek çalışır vatandaşlık regülasyonu.

Ayrıca, başvuru sürecinin “hassas” olması nedeniyle yabancıların yerel bir uzman ve güvenilir ortaklarla işbirliği yapmaları gerektiğini de belirtti.

Atalay, ABD’nin 500.000 dolarlık yatırım ve beş yıl beklemekle vatandaşlık verdiğini ; 250.000 € (287.000 $) yatırımla Almanya; 400.000 ABD Doları veya 800.000 ABD Doları depozito yatırımı olan Kanada; ve Yunanistan 250.000 dolar değerinde bir ev satın aldı.

Türkiye’nin şartları daha kolay; Yabancılar, 250.000 dolar yatırım yaparak vatandaşları anında kazanabileceklerini de sözlerine ekledi.

500.000 $ yatırım Yabancılar Türkiye’de , Türk bankalarında 500.000 $ yatırmak veya satın gerçek mülk 250.000 $ ömür hakkını elde değerinde vatandaşlığı .

Yatırımlarını, mevduat veya tutmak için taahhüt Yabancılar gerçek , en az üç yıl süreyle mülkler hak kazanmak vatandaşlık anında.

Bu arada, vatandaşlık hakkı yatırımcıların aileleri – eşleri ve 18 yaşın altındaki çocuklar için de kullanılabilir.

Daha önce, bu sınırlar yatırım için 2 milyon $, depozito için 3 milyon $ ve için 1 milyon $ idi gerçek gayrimenkul .

Bir önceki yazımız olan Türkiye Merkez Bankası rezervleri istikrarlı bir şekilde artıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu