Bankalar

Ziraat Bankası 1,4 milyar dolar sendikasyon kredisi aldı

Devlet kredisi Ziraat Bankası , 22 ülkeden 40 bankanın katılımıyla 1.425 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağladı .

Devlet kredisi Ziraat Bankası , 22 ülkeden 40 bankanın katılımıyla 1.425 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağladı .

470 milyon dolar ve 849 milyon eurodan oluşan kredinin toplam maliyeti , ABD doları için IBOR + 250 baz puan ve euro kısmı için EURIBOR + 240 baz puan olacak.

Ziraat Bankası

“Bizim sendikasyon yeniledik kredisi $ 1425000000 toplam miktarını artırarak, Nisan nedeniyle hangi $ 422,000,000 ve 798 milyon avroluk,” dedi Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hazine ve Uluslararası Bankacılık Bilgehan Kuru.

Ayrıca Bkz:KOBİ destek kredisi hangi bankalar veriyor?

“ Mevduat dışı kaynaklarımızı çeşitlendirmek ve dış ticaretin finansmanındaki payımızı artırmak amacıyla 2013 yılında başlattığımız sendikasyon kredilerimizi 700 milyon dolar ile artırmaya devam ediyoruz” dedi.

Kredi

Kuru’ya göre, kredi verenlerin coğrafya açısından çeşitliliği ve katılım miktarındaki artış, Türk bankalarının dış finansmanının sürdürülebilirliğinin bir göstergesi .

“40 kredi veren bu kredi, 22 ülkeden Asya’dan Güney Amerika’ya kadar çeşitli coğrafyalardan Türkiye kredilerine ve Ziraat Bankası’nın iş modeline olan inancına olan güvenini bir kez daha doğruladı ” dedi.

Ziraat , reel ekonomiyi ve ülkenin tasarruftaki dengeyi krediyle destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Devlet bankasının “sürdürülebilir büyümesini” kredilerde sürdürdüğünü ve dış ticaret işlemlerinde pazar payını son altı yılda yedi kat artırdığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan KOBİ destek kredisi hangi bankalar veriyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu